- Актуальні теми і більше 80 всесвітньо відомих авторів
- Британська програма: корифеї літератури, інтерв'ю та дискусії
- «Територія пізнання» для дітей
- Кухня, кава і гастрономічні подорожі
- Графічні романи і головний російський комікс року
- Для букіністів і цінителів винтажа
Міжнародний ярмарок інтелектуальної літератури Non / fictio№18 відкрилася сьогодні в Центральному будинку художника на Кримському Валу. На неї з'їхалися близько 300 учасників з 20 країн, повідомив директор ЦДХ Василь Бичков. Серед них великі і малі видавництва, книготорговельні підприємства та інститути культури.
«На ярмарку представлені 294 письменника і книговидавця з 20 країн, вона займає весь простір ЦДХ, заплановано понад 400 заходів на дев'яти дискусійних майданчиках і на стендах учасників», - уточнив керівник ЦДХ.
Цей значимий міжнародний форум проходить з 30 листопада по 4 грудня вже в 18-й раз. За п'ять днів його зможуть відвідати близько 50 тисяч чоловік.
Актуальні теми і більше 80 всесвітньо відомих авторів
На стендах і в діловій програмі будуть представлені Білорусь, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Ізраїль, Іран, Італія, Китай, Нідерланди, Норвегія, Польща, Росія, Сербія, Словенія, США, Франція і Японія. Очікуються презентації книг, творчі зустрічі популярних авторів з читачами, круглі столи, лекції та дискусії на актуальні теми сучасної літератури та книговидавничої бізнесу. Відвідувачі побачать кращі новинки художньої, публіцистичної, наукової та науково-популярної, мемуарної, ділової, довідкової літератури.
За словами Василя Бичкова, на ярмарок приїхали 30 відомих зарубіжних письменників, драматургів і вчених, а також понад 50 російських. Твори багатьох з них в числі найбільш затребуваних у світовій читацької аудиторії. Під дорослий топ-лист представники експертної ради включили понад 170 видань, в дитячий - близько 80.
В основній програмі візьмуть участь Євген Бунімович, Дмитро Биков, Михайло Веллер, Євген Водолазкін, Володимир Войнович, Денис Драгунський, Олексій Кара-Мурза, Борис Мессерер, Гліб Павловський, Лев Рубінштейн, Людмила Улицька і інші відомі прозаїки, поети, перекладачі, літературні критики , ілюстратори, кінематографісти, вчені, культурні і громадські діячі.
Серед зарубіжних учасників ділової програми - письменник, драматург, доктор медицини Ідо Нетаніягу (Ізраїль), письменник, журналіст і мандрівник Альберто Тозо Феї (Італія), вчений Турбйорн Арлов і популяризатор науки Бор Стенвік (Норвегія), письменник Януш Леон Вишневський (Польща), театральний режисер Маріанн Елліотт (Північна Ірландія), військовий історик Бранко Богданович (Сербія), фізик Луїс Блумфілд і економіст Сільвія Назар (США), прозаїк, лауреат низки літературних премій Фумінорі Накамура (Японія) та інші.
Британська програма: корифеї літератури, інтерв'ю та дискусії
2014 рік був перехресним Роком культури Великобританії і Росії, 2016 - Роком мови і літератури Великобританії та Росії. І ось вперше за всю історію ярмарки Великобританія є його почесним гостем.
«Ця подія, з моєї точки зору, дуже важливе. Важливим є те, що в цьому році британська література була досить широко представлена на російських книжкових ярмарках. Цей рік дійсно пройшов успішно. Тим більше що він не закінчується, тому що пам'ятник Шекспіру ми встановимо в наступному році, я так думаю. І це теж буде помітною подією в наших відносинах », - сказав спеціальний представник Президента Росії з міжнародної культурної співпраці Михайло Швидкой.
Він нагадав, що сьогодні в Лондоні відкривається фестиваль російського кіно, а 2017 рік стане Роком науки та освіти в Великобританії і Росії.
«Наступний рік ми плануємо, я думаю, ми про це оголосимо в січні вже гучно, буде перехресним між Великобританією і Російською Федерацією Роком науки та освіти. І я сподіваюся, що він теж пройде успішно », - зазначив спецпред.
Стенд Великобританії розташований в центрі павільйону на другому поверсі ЦДХ. Відвідувачів чекає велика програма заходів Британської ради, який розвиває співпрацю в галузі освіти і культури між Великою Британією та іншими країнами, в тому числі Росією. Гості дізнаються про сучасну британської літератури, зможуть придбати книги, краще познайомитися з творчістю Шекспіра за допомогою аудіо- та відеоінсталяцій та створити власний твір за мотивами його любовної лірики. Заплановані художні читання, перфоманси, автограф-сесії письменників, урочисті церемонії. Одним із знакових подій стане підведення підсумків і нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу художнього перекладу.
Почесними гостями стануть відомі британські письменники - автори великої прози і оповідань, дитячої та спеціалізованої літератури, театральні сценаристи, ілюстратори, історики. Серед них Себастьян Фолкс, Марина Уорнер, Ендрю Девіс, Джонатан Коу, Лалін Полл, Джим Крейс, Девід Алмонд, Дженні Брум, Том Голд, Маріанн Елліотт, Емма Хілі і Пол Мейсон.
2 грудня в 18:00 у кіноконцертному залі ЦДХ заплановано відкрите інтерв'ю з британським сценаристом Ендрю Девісом «Війна і мир».
3 грудня о 12:00 пройде дискусія «Історія і вигадка» за участю Джима Крейса, Себастьяна Фолкса і Євгена Водолазкін.
Довгоочікуваним подарунком буде візит володаря Букерівської премії, автора всесвітньо відомих бестселерів «Англія, Англія», «Папуга Флобера», «Передчуття кінця» Джуліана Барнса. 3 грудня о 17:00 він дасть відкрите інтерв'ю журналісту Юрію Саприкін, присвячене роману «Шум часу» - белетристичній біографії Дмитра Шостаковича. Побувати на цій зустрічі і задати письменникові питання зможе кожен відвідувач, який пройшов додаткову реєстрацію.
4 грудня о 17:00 очікується дискусія «Що значить бути британцем сьогодні?» За участю Лалін Полл, Маріанн Елліотт, Тома Голда, Емми Хілі і Ендрю Девіса.
Поява Барнса в якості головного гостя павільйону Великобританії стане не єдиною прем'єрою британської програми.
Понад десять книговидавців з Великобританії зберуться на ярмарку, щоб обмінятися досвідом і налагодити співпрацю c російськими колегами.
«Територія пізнання» для дітей
Незмінна і найважливіша складова ярмарки - дитяча програма за участю кращих видавництв на майданчику «Територія пізнання», яка займе велику частину третього поверху ЦДХ. Для дітей і батьків проведуть зустрічі з кращими російськими та зарубіжними авторами і книжковими ілюстраторами, творчі заняття, майстер-класи, ігри-квести, виставки. Заходи для батьків і фахівців з дитячого читання допоможуть працювати з дитячою книжкою, створювати навколо неї цікаве і живий простір, обговорювати з дитиною прочитане. Дитяча програма «Читай, розповідай, сперечайся» залучить юних читачів до обговорення книг, допоможе їм визначати свою життєву позицію і виробляти власну думку.
Серед цікавих подій вебінар по скайпу лауреата премії Карнегі, фахівця з питань читання Ейдана Чемберса з демонстрацією методу «Розкажи»; дискусії за участю експертів з дитячого читання «Де починається інша людина, і чи є межі поваги», «Читання як інструмент створення простору людей і для людей».
Кухня, кава і гастрономічні подорожі
Один з тематичних розділів ярмарки - «Гастрономія» - охоплює кулінарне мистецтво, країнознавство, подорожі, культурологію, національні кухні. Його дискусійний майданчик стане місцем презентацій програм різних країн. Там виступлять автори популярних кулінарних книг, професійні кухарі, мандрівники, ресторатори, блогери, фуд-стилісти та інші цікаві оповідачі.
Особливе місце займе тема російської кухні. Про відродження та переосмисленні староруських рецептів гості зможуть поговорити з молодими і заслуженими шефами, журналістами, рестораторами, PR-менеджерами і істориками. Щоб відвідувачі «Гастрономії» змогли влаштувати вдома даний тематичне застілля, кулінарний блогер Владислав Піскунов познайомить з кращими рецептами за 500 років, автор книги «Страви російської кухні, які легко приготувати» Оксана Путан розповість, по яких страв нашу кухню дізнаються в світі.
В останній день ярмарку відбудеться бесіда про індустрію кави, презентація кишенькової ілюстрованої енциклопедії та інші події.
Графічні романи і головний російський комікс року
4 грудня в рамках програми ілюстраторів пройдуть зустрічі на тему «Комікс як частина книжкової культури». Для гостей організовують лекцію «Комікси, несхожі на комікси» викладача Британської вищої школи дизайну Віктора Меламеда. Запланована творча зустріч з Томом Голдом - британським ілюстратором і автором коміксів, два з яких були опубліковані російською мовою. Очікується презентація графічного роману молодого петербурзького автора коміксів Ольги Лаврентьєвої «ШУВ. Готичний детектив в восьми розділах з прологом і епілогом », який вже назвали головним російським коміксом цього року.
Для букіністів і цінителів винтажа
Постійний розділ Non / fiction - книжкова антикварний ярмарок, яка популярна серед любителів і колекціонерів старовинної книги. Гості зможуть оцінити історію та стан видавничої справи сьогодні.
В 13-й раз в стінах ЦДХ відбудеться ярмарок вінілових пластинок, CD, винтажной апаратури і аксесуарів. Вона дозволяє зустрітися і поспілкуватися шанувальникам якісної літератури і любителям музики, які збирають рідкісні музичні документи епохи.
У 2016 році на прохання відвідувачів години роботи ярмарку продовжили. 30 листопада вона відкрита до 20:00, 1 і 4 грудня - з 11:00 до 20:00, 2 і 3 грудня - з 11:00 до 21:00.
Ті, хто не бажає стояти в черзі до каси, можуть придбати електронні квитки на сайті . Доступні різні види квитків: звичайний, абонемент на п'ять днів, сімейний квиток на чотирьох чоловік - батьків з двома дітьми.
Грудня о 17:00 очікується дискусія «Що значить бути британцем сьогодні?