У столиці підвела підсумки своєї роботи Культурно-освітня академія, заснована Goethe-Institut. Протягом трьох років проект розвивав українське культурне середовище і популяризував тему культурної децентралізації. І якщо в 2014-му українські культурні менеджери та активісти тільки обговорювали власні ініціативи і їздили в Німеччину на навчання, то в 2016-му Goethe-Institut виділив 16 грантів на втілення кращих ідей в життя.
"Ми вдячні учасникам проекту, діячам культури з усієї України, а їх було більше 200,? Каже референт культурних програм Goethe-Institut Фридерике Мёшель.? На початку проекту багато з них думали, що в Німеччині гроші на культурні проекти отримати дуже легко. Тому ми запросили українців взяти участь в програмах культурного обміну і показали, що німецькі культурні менеджери, особливо на периферії, кожен день борються проти скорочення фінансування і всюди шукають можливості для реалізації своїх проектів. ми пишаємося тим, що уч стнікі Культурно-освітній академії теж несуть ковток свіжого повітря в свої міста, а тема культурної децентралізації розходиться по Україні ".
Програма Культурно-освітній академії складалася з трьох етапів. На перших двох культурні менеджери з України подорожували по Рурському регіоні в Німеччині, брали участь в численних воркшопах, конференціях, круглих столах, створили серію освітніх публікацій і посібник "Дорожня карта для культурного розвитку в Україні".
На третьому етапі учасники академії реалізували 16 проектів в 13 містах України, серед яких художня виставка "Товариш Горх Фок" в Херсоні, проект "Спогади про майбутнє" в Славутичі та Нетішині, ряд мистецьких подій проти демонтажу залізничного моста в Генічеську.
Також учасники Культурно-освітній академії провели обговорення і тренінги: форум для представників культурних організацій в Запоріжжі; тренінги та "Культурний квест" в Чернівцях для 60 учасників з різних міст України; дводенну конференцію в Києві на тему сучасного переосмислення пам'яті; Urban Talk: hackathon в Добропіллі, на якому жителі міста розглянули проекти з розвитку міського простору; Конгрес активістів культури в Кременчуці, де створили платформу культурних взаємодій "Культурний діалог". Крім того, були створені інтерактивна "Культурна карта Бердянська" і Школа урбаністики URBAN FUTURE в Вінниці, а також заснований Літературний центр ім. Агнона в Бучачі та інноваційний освітній проект Urban Creativity Lab в Рівному.
Деякі гранти Goethe-Institut були спрямовані на створення серії радіопрограм культурної тематики ( "Антена" на "Громадському радіо"), розробку мобільного додатку для співпраці культурних менеджерів і мобільного віртуального гіда по Бабиному Яру.
"Пам'ятаю, як на наступний день після зустрічі з Софією Андрухович я зустріла на базарі відвідувачку нашого центру, - розповідає менеджер Літературного центру ім. Агнона Мар'яна Максим'як. - В одній руці у неї був хліб, а в іншій - книга Софії" Фелікс Австрія " . Знаєте, у нас за вартість такої книги можна приготувати добру вечерю для родини. І це, безумовно, перемога нашого проекту ".
Трирічна програма Культурно-освітній академії офіційно завершилася, але співпраця Goethe-Institut з українськими культурними менеджерами триває: в грудні інституція обіцяє озвучити плани на 2017 рік.
* Goethe-Institut - всесвітня мережа культурних центрів Федеративної Республіки Німеччини, яка популяризує вивчення німецької мови за кордоном і підтримує міжнародну співпрацю в культурній сфері, надає детальну інформацію про культурне, суспільне й політичне життя Німеччини.
** Проект Культурно-освітня академія, заснований Goethe-Institut, спрямований на підтримку визнання і професіоналізації українських культурних установ та ініціатив, а також на об'єднання з допомогою загальних освітніх програм, візитів та дискусійних майданчиків активних діячів з державних і недержавних структур і на створення можливостей для розробки надійних перспектив розвитку культурно-освітньої сфери.
Підпишись на наш Telegram . Надсилаємо лише "гарячі" новини!
Ми вдячні учасникам проекту, діячам культури з усієї України, а їх було більше 200,?