У Міноборони РФ створили війська інформаційних операцій

Нова структура буде відповідати за контрпропаганду Нова структура буде відповідати за контрпропаганду   Фото: panthermedia / vostock-photo   Москва

Фото: panthermedia / vostock-photo

Москва. 22 лютого. INTERFAX.RU - У Збройних силах РФ створені війська інформаційних операцій. Про це сказав міністр оборони РФ Сергій Шойгу, виступаючи в середу в Держдумі РФ.

"Створено війська інформаційних операцій, що набагато ефективніше, сильніше", - сказав Шойгу, відповідаючи на питання про необхідність відтворення управління, яке займалося контрпропагандою.

"Пропаганда повинна бути розумною, грамотною і ефективною", - сказав Шойгу.

Вперше про необхідність створення в російській армії кіберкомандування в березні 2012 заявив віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін.

У 2013 році джерело повідомляв "Інтерфаксу", що в ВС РФ буде створено кіберкомандування для протидії віртуальним загрозам. За словами джерела, кіберкомандування мало бути створено в 2014 році як новий рід військ.

Однак до останнього часу в парламенті Росії спростовували повідомлення про те, що в країні існують кібервойска.

Газета "Комерсант" 10 січня опублікувала дослідження міжнародної компанії Zecurion Analytics, згідно з яким Росія входить в п'ятірку країн за чисельністю і фінансуванню кібервійськ, які займаються шпигунством, кібератаками і інформаційними війнами. Згідно з даними компанії і джерел видання на ринку інформаційної безпеки, чисельність російських кібервійськ налічує приблизно 1000 чоловік, а їх фінансування може щорічно становити близько $ 300 млн.

Тим часом глава комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров заявив, що кібервійськ в структурі Збройних сил РФ не існує. "Як таких кібервійськ в структурі Збройних сил у нас немає. Але відповідно до доктрини інформаційної безпеки РФ, звичайно, перед державою стоїть завдання захисту власної інформації", - сказав Озеров 10 січня "Інтерфаксу".

Він зазначив, що в разі збройного конфлікту, Росія повинна бути готова до того, що її система управління військами може наражатися на небезпеку і спробам виведення з ладу. "У мирний час ми не втручаємося в жодні інформаційні системи - ні в військові, ні в цивільні", - підкреслив сенатор.

"Немає жодного прикладу, що російська влада цілеспрямовано руйнували систему управління і займалися видобутком інформаційних ресурсів у незаконний спосіб. Розвідка була, є і буде. Але це не означає, що в ній повинні порушуватися принципи мирного співіснування", - сказав В.Озеров.

Він додав, що інформаційна доктрина РФ відкрита. "Там завдання в області інформаційної безпеки РФ чітко сформульовані. Значить, повинні бути сили і засоби, які її забезпечують", - сказав глава комітету з оборони.

При цьому він зазначив, що спеціалізованих підрозділів, що відповідають за кібербезпека, в структурі Збройних сил РФ немає.

16 січня перший заступник голови комітету Держдуми з оборони Олександр Шерін також заявив, що кібервійськ в Росії немає. "Ні, звичайно", - сказав Шерін в ефірі радіостанції "Ехо Москви", відповідаючи на питання, чи є в РФ кібервойска.

При цьому він зазначив, що у всіх країнах, які претендують на роль наддержав, "звичайно ж ведуться ці розробки, тому що необхідно мати в своєму арсеналі, в тому числі, і такі засоби боротьби з противником". На уточнююче запитання, чи має він на увазі кібервойска, А.Шерін сказав: "Звичайно".

У свою чергу заступник міністра зв'язку і масових комунікацій РФ Олексій Волін повідомив в січні "Інтерфаксу", що в Мінкомзв'язку немає інформації про російських кібервійськ.