У Волзькому відбулася серпнева педагогічна конференція

У Волзькому напередодні нового навчального року відбулася традиційна серпнева педагогічна конференція, почесними гостями якої стали глава міста Ігор Воронін, депутат Волзької міської Думи Володимир Глухов, представники духовенства та громадськості.

В освітньому форумі взяли участь близько 300 представників педагогічної спільноти Волзького: директори шкіл та їх заступники, завідувачі дитсадками та вихователі, представники установ додаткової освіти, ВІЕПП, управління освіти і молодіжної політики адміністрації міського округу - місто Волзький. В освітньому форумі взяли участь близько 300 представників педагогічної спільноти Волзького: директори шкіл та їх заступники, завідувачі дитсадками та вихователі, представники установ додаткової освіти, ВІЕПП, управління освіти і молодіжної політики адміністрації міського округу - місто Волзький

Перед початком конференції у фойє Палацу молоді «Юність Волзького» розгорнулася презентаційна виставка муніципальних освітніх установ міста. Педагогічними інноваційними ідеями з колегами поділилися педагоги 7 дитячих садків, 23 шкіл, Волзького інституту економіки, педагогіки і права та 3 установ додаткової освіти. Перед початком конференції у фойє Палацу молоді «Юність Волзького» розгорнулася презентаційна виставка муніципальних освітніх установ міста

Форум розпочався з відеопрезентації «Досягнення 2015/2016 навчального року в системі освіти міської округу - місто Волзький», яка продемонструвала успіхи волзького освіти.

«Більш важливої ​​професії в світі не існує, - звернувся до учасників педагогічної конференції глава міста Ігор Воронін. - Все починається з учителя. Від вас багато в чому залежить те, яким Людиною виросте юний волжанин. Саме ви задаєте правильний моральний орієнтир. Яким бути нашому місту, країні, визначаєте ви, з любов'ю і самовіддачею здійснюючи копітку роботу по навчанню і вихованню підростаючого покоління. Величезне вам спасибі за внесок в розвиток системи освіти Волзького. Бажаю всім плідної нового навчального року! ». Ігор Миколайович вручив Листи подяки працівникам освіти, які не тільки професійно виконають свою роботу, але і займають активну громадянську позицію. «Більш важливої ​​професії в світі не існує, - звернувся до учасників педагогічної конференції глава міста Ігор Воронін

Вперше в цьому році управлінням освіти і молодіжної політики заснований Почесний Кубок «За безкорисливе служіння системі освіти». Начальник управління Олександр Резніков вручив його викладачеві ІЗО Волзького інституту економіки, педагогіки і права Людмилі Корабльов. Під її керівництвом оформлені фасади будівель освітніх установ і арт-об'єкти міста, інтер'єрне простір в Будинку маляти, виконані художні роботи по розпису огорожі навколо храму Іоанна Богослова і з ландшафтного дизайну в парках міста, спільно з Волжським Дитячим фондом розроблений і апробований «Щоденник волзького школяра ».

Учасників конференції також привітали заступник голови адміністрації міста Олена Логойда, депутат Волзької міської Думи Володимир Глухов та керівник відділу Калачевській Єпархії, настоятель храму Серафима Соровского Протоієрей Петро Симора. Учасників конференції також привітали заступник голови адміністрації міста Олена Логойда, депутат Волзької міської Думи Володимир Глухов та керівник відділу Калачевській Єпархії, настоятель храму Серафима Соровского Протоієрей Петро Симора

У змістовній частині конференції виступила заступник начальника управління освіти і молодіжної політики міста Волзького Олена Овчаренко з пленарною доповіддю «Пріоритети системи освіти в контексті загальнонаціональних орієнтирів: якість результатів і ресурси розвитку».

Олена Рудольфівна представила аналіз діяльності освітніх установ, оцінку якості її результатів і основні пріоритети. Так, в місті працюють всі типи освітніх установ із збереженням наступності між ними: дитячі сади різних видів і спрямованості, школи як загальні, так і з поглибленим вивченням предметів, з профільними класами, а також відкрита змінна школа. В системі освіти збережений муніципальний вуз, відкритий в 2000 році. Муніципальну освітню послугу в Волзькому отримують більше 45 000 чоловік.

У минулому навчальному році установи активно брали участь в грантових проектах, що дозволило залучити додаткові джерела фінансування на поліпшення матеріально-технічної бази. Переможцями стали школи № 27, 17, 12, КМЦ «Юність Волзького». Поки озвучені не всі результати конкурсів, тому список переможців збільшиться.

Фонди шкільних бібліотек поповнилися 26 тисячами примірників літератури. У 88% з них встановлені комп'ютери з виходом в мережу Інтернет. Завдяки грантового проекту, в бібліотеці школи № 12 відкриється доступ до електронної Російської бібліотеці, що дозволить залучити читачів з інших шкіл.

Всі установи міста надають електронні послуги в сфері освіти і успішно працюють в ГІС «Освіта». У 15-ти школах міста класні журнали ведуться тільки в електронному вигляді в інформаційній системі «Мережеве місто».

З метою проведення незалежної оцінки якості освіти в квітні 2015 року в місті створено Громадську раду. Вже проведена експертиза установ додаткової освіти, найвищий бал отримав Дитячо-юнацький центр «Русинка». З вересня по грудень 2016 року планують проведення незалежної експертизи оцінки якості послуг в школах, а в 2017 році - в дитячих садах.

Вперше в місті для дітей від 1,5 до 7 років забезпечена 100% доступність дошкільної освіти. У дитячих садах № 70, 80, 82, 99, 100 розвиваються інноваційні майданчика. У всіх дитячих садках реалізується програма «Маленький волжанин». У 14-ти дошкільних установах активно працює проект з оформлення фасадів міських будівель. Цього року розроблений і підготовлений до видання «Статут міста для маленьких волжан». Досвід роботи педагогів дошкільної освіти Волзького в 2016 році опублікований в Міжнародному науковому журналі «Молодий науковець».

З ініціативи голови міста Ігоря Вороніна проведено комплексний моніторинг дошкільних установ міста. За його підсумками найвищий бал отримали дитячі садочки № 1, 66, 81, 89 і 103.

94% волзьких школярів навчаються в першу зміну. У дві зміни працюють тільки вісім шкіл. Перехід всіх шкіл на роботу в одну зміну буде вирішене відповідно до Постанови Уряду РФ до 2020 року.

Наші школи показали відмінні результати за підсумками моніторингу якості підготовки учнів в четвертих класах. З російської мови та математики середній оцінний бал перевищив результати Волгоградської області і Російської Федерації.

У Волзькому в 2015/2016 навчальному році поліпшені власні результати ЄДІ з шести предметів. За 11 предметів результати ЄДІ перевищують показники Волгоградської області.

Особлива гордість Волзького в цьому році - п'ять 100-бальників з російської мови, літератури та інформатики, а також 90 призерів та переможців всеросійської олімпіади школярів.

У школах активно впроваджувалася здача нормативів ГТО. Так, з 3 000 школярів близько 1 000 показали результати на бронзовий, срібний і золотий значки.

В установах додаткової освіти з вересня 2016 року запроваджується система електронного обліку дітей.

За даними міжнародного інформаційного агентства «Росія сьогодні» за участю Центру дослідження ринку праці, Волзький інститут економіки, педагогіки і права увійшов в рейтинг затребуваності вузів РФ в 2015 році. З понад 400 вузів рейтингу по Росії ВІЕПП зайняв 53 місце.

Підготовлено за інформацією прес-служби Адміністрації Волзького