У Сиктивкарі презентували онлайн-версію «Книги пам'яті» «БНК

Майже 30 років в республіці видається «Книга пам'яті» в друкованому форматі, вона випускається в обмеженим тиражем, і в основному представлена ​​в бібліотеках і громадських організаціях. Тепер інформація про учасників Великої Вітчизняної війни, чиї імені увічнені в «Книзі пам'яті», стала доступна для всіх - на просторах інтернету запущена мультимедійна енциклопедія з однойменною назвою . Майже 30 років в республіці видається «Книга пам'яті» в друкованому форматі, вона випускається в обмеженим тиражем, і в основному представлена ​​в бібліотеках і громадських організаціях

Фото Марії Шумейко

Сайт «Книги пам'яті» презентувала сьогодні редколегія меморіального видання. Початок офіційної частини трохи затримався, і щоб підняти патріотичний дух запрошених, командир пошукового загону «Спадщина» Сергій Таскаев став читати військові вірші. До віршованій естафеті приєдналися й інші учасники.

До віршованій естафеті приєдналися й інші учасники

Член редколегії, голова республіканської ради ветеранів Людмила Жукова розповіла на презентації, як в березні минулого року на зустрічі з главою республіки Сергієм Гапліковим було піднято питання про продовження видання «Книги пам'яті», яка вже якийсь час не випускалася. Глава регіону тоді відразу дав розпорядження відновити роботу.

Глава регіону тоді відразу дав розпорядження відновити роботу

- Чим далі трагедія йде в минуле, тим менше віриться, що вона була. Але для старшого покоління трагедія назавжди залишиться в пам'яті. А для молоді - ми повинні подбати, щоб вони знали історію, які трагічні події відбулися. Дозвольте сьогодні, не лицеміри, від старшого покоління сказати вам спасибі, за те, що ви з турботою ставитеся до всього потаємного, - подякувала Жукова главу регіону.

Дозвольте сьогодні, не лицеміри, від старшого покоління сказати вам спасибі, за те, що ви з турботою ставитеся до всього потаємного, - подякувала Жукова главу регіону

За її словами, сьогодні пам'ять потрібна не мертвим, вона потрібна живим. Саме молоді належить будувати майбутнє.

- Книга - це пам'ять, яку ми хочемо передати нащадкам, мало що представляє жахи, пережиті ветеранами. Це збір усіх матеріалів про героїв, хто пішов на війну і не повернувся. Новий формат дозволяє доповнювати наявні дані, листування, спогади, фотографії, моменти, які сьогодні ще зберігають близькі. Щоб ніхто не міг ніколи переписати нашу історію, - розповів про можливості нового формату Гаплик.

Представив сайт проректор з адміністративної та організаційної роботи Сиктивкара держуніверситету ім. Питирима Сорокіна Дмитро Пінаевскій. Інтерфейс онлайн-версії «Книги пам'яті» виявився досить простий, на головній сторінці пошукова система, а нижче новинний розділ і посилання на групу в «ВКонтакте», в подальшому планується просувати «Книгу пам'яті» і в «Facebook». Зверху клікабельні розділи «за прізвищами пошук», «Республіка в роки війни», «Герої Радянського Союзу», «Галерея». Тим самим енциклопедія дає можливість не тільки дізнатися коротку інформацію про учасника, а й подивитися документацію, фотографії, побачити, як республіка виглядала в роки війни.

- Завдяки сучасним технологіям є можливість розробити єдиний електронний архів, який включав би в себе достовірну, постійно доповнюється інформацію про учасників Великої Вітчизняної війни. При цьому важливо, щоб ресурс був у вільному доступі, - зазначив проректор.