У Москві позбавили акредитації російсько-британський університет. Його випускники заробляють краще за всіх в Росії

Федеральна служба з нагляду в сфері освіти і науки (Рособрнадзора) 20 червня позбавила держакредитації Московську вищу школу соціальних і економічних наук (Шанінку), випускники якої отримують дипломи російського зразка або університету Манчестера Федеральна служба з нагляду в сфері освіти і науки (Рособрнадзора) 20 червня   позбавила держакредитації   Московську вищу школу соціальних і економічних наук (Шанінку), випускники якої отримують дипломи російського зразка або університету Манчестера   Фото: Московська вища школа соціальних та економічних наук   Фахівці Рособрнадзора перевірили вуз і знайшли порушення освітніх стандартів по 11 програмами підготовки бакалаврів і магістрів

Фото: Московська вища школа соціальних та економічних наук

Фахівці Рособрнадзора перевірили вуз і знайшли порушення освітніх стандартів по 11 програмами підготовки бакалаврів і магістрів. У їх числі економіка і управління, менеджмент, юриспруденція, політологія, мистецтвознавство, мистецтво і гуманітарні науки, історія, психологія, соціологія. Критиці піддалися як предмети курсів, так і кваліфікація співробітників.

Ситуація з російсько-британським вузом розгорнулася на тлі охолодження у відносинах Росії і Великобританії , Який нещодавно трапився після отруєння в Солсбері подвійного агента Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Про вузі

Московську вищу школу соціальних і економічних наук заснував в 1995 році британський соціолог, професор Манчестерського університету Теодор Шанін. Зараз Шанінка - партнер Російської академії народного господарства і державної служби при президенті РФ (РАНХиГС), в засновниках значаться інститут економічної політики імені Гайдара, благодійний фонд культурних ініціатив Михайла Прохорова, фонд «Нове економічну освіту».

На п'яти факультетах установи щорічно навчаються близько 300 осіб. Три роки тому «Комерсант» з посиланням на дані міносвіти повідомляв, що Шанінка лідирує в рейтингу зарплат випускників: закінчивши навчання в 2013 році заробляли в середньому 110 тисяч рублів на місяць. Тоді ж, у 2015-му, Шанінка посіла друге місце в рейтингу найдорожчих програм Full MBA в Росії з вартістю 13,8 тисячі доларів.

У 2017 році вуз посів друге місце в рейтингу затребуваності російських вузів в сфері управління, який підготували МІА «Росія сьогодні» і Центр дослідження ринку праці.

Коментарі ректора і засновника

Ректор вузу Сергій Зуєв пояснив , Що відкликання акредитації не означає припинення освітньої діяльності. Ліцензію у Шанінкі не відбирати, установа продовжить роботу «з урахуванням тих зауважень, які отримало».

«Ми, зі свого боку, вважали і вважаємо, що освітні програми школи відповідають найвищим стандартам якості. Це доведено більш ніж двадцятирічної роботою школи, співпрацею з кращими російськими та зарубіжними університетами, в тому числі і тими, які входять в топ-50 світового освітнього рейтингу », - висловився глава установи.

Зуєв наголосив, що випускники ВНЗ - відомі вчені, громадські діячі, діячі культури, адміністратори, що займають вищі пости в системі державного управління.

Засновник Шанінкі Теодор Шанін повідомив «Сноб», що дізнався про позбавлення акредитації закладу тільки сьогодні і не готовий давати коментарі, поки не порадиться з колегами.

Шанінка під наглядом ФСБ?

Видання The Bell з посиланням на два джерела в Шанінке, федерального чиновника і співробітника ФСБ повідомило , Що на школі «зосередила свою увагу» служба по захисту конституційного ладу та боротьби з тероризмом ФСБ, яка займається в тому числі наглядом за установами культури і освіти.

Джерело в керівництві вузу запевняє, що останнім часом «складалося враження, що в ФСБ вважають школу занадто незалежною і надто часто контактує з зарубіжними університетами,« справжнім розсадником лібералізму »». Інші співробітники Шанінкі, з якими розмовляли співробітники The Bell, визнали версію конспірологічної.

Декан факультету соціальних наук Шанінкі Віктор Вахштайн на своїй сторінці в соціальній мережі «вконтаке» написав , Що перевірка Рособрнадзора тривала два дні, фахівці були всім задоволені і хтось із них навіть сказав, що студентам «пощастило навчатися в такому університеті». На третій день, коли згідно із законом перевірка ще повинна тривати, в вуз подзвонили з Рособрнадзора і відкликали своїх співробітників.

«Експерти віддалилися, винувато ховаючи очі. "Вибачте. Тепер від нас нічого не залежить. Нас відкликали". Глава Рособрнадзора на пряме запитання знизав плечима. "Це не моє рішення. Ви ж розумієте". І так, ми розуміємо. Дуже добре розуміємо », - висловився Вахштайн.

Ситуація з недержавними вузами в Росії

Роком раніше держакредитації позбувся ще один недержавний вуз - Європейський університет. Установа працювала в 1994 року і вважалося одним з кращих недержавних вузів Росії. Університет тричі намагався отримати нову ліцензію, але Росспоживнагляд відповів відмовою. Зараз навчальний заклад судиться з відомством.

Ректор Російського нового університету (РосНОУ), голова Асоціації недержавних вузів Росії Володимир Зернов в 2017 році повідомив ТАСС, що в Росії 250 некомерційних ВНЗ і всі вони позбавлені державної підтримки.

Зернов поскаржився на те, що держава обтяжує вузи податками «за тими ж правилами, що і в кіоску», закриває доступ до державних грантах. «Умови роботи погіршуються з року в рік. Майже ні у одного приватного вузу немає можливості обзавестися нормальними спортзалами або стадіонами, як того вимагають правила ліцензування », - розповів голова асоціації.

Шанінка під наглядом ФСБ?