У МОЗ триває службова: білоруські вузи опинилися на задвірках світового освіти

Жоден білоруський вуз не увійшов до глобального рейтингу кращих університетів світу QS World University Rankings by Subject за 2016 рік.

Жоден білоруський вуз не увійшов до глобального рейтингу кращих університетів світу QS World University Rankings by Subject за 2016 рік

У той же час в цьому почесному списку фігурують вищі навчальні заклади з сусідніх країн: Росії, Польщі, України, Литви, а також їх Казахстану та Естонії.

Рейтинг визначає кращі світові університети в рядепопулярних галузей знань. У 2016 році рейтинг охоплює 42 предметні області. Рейтинг публікується щорічно з 2011 року, учітиваетакадеміческую репутацію, репутацію роботодавця і вплив.

У рейтингу опинилися 17 російських вузів, з яких частіше за інших: 24 рази згадується Московський державний університет (МДУ) ім. М.В.Ломоносова. Серед вузів світу МГУ зайняв 17-е місце в «Лінгвістиці», 27-е - в «Фізики і астрономії» і 33-е - «Математики».

Також в різних областях фігурують Московський державний технічний університет ім. М. Баумана, Російський державний університет нафти і газу ім. И.М.Губкина, Вища школа економіки, держуніверситети Томська, Казані, Новосибірська, Єкатеринбурга. Високі місця в світовому табелі про ранги зайняли Санкт-Петербурзький держуніверситет (26-е місце в «Інженерному справі в гірській промисловості та видобутку корисних копалин»), Московська консерваторія ім. П.І.Чайковського та Санкт-Петербурзька державна консерваторія ім. Н.А.Римского-Корсакова (відповідно, 27-е і 47-е місця в рейтингу «Виконавські види мистецтва»).

Польська система вищої освіти представлена ​​в рейтингах 8 вузами. Частіше за всіх згадується Ягеллонський університет (Краків) та Варшавський університет - в 10 рейтингах кожен.

Два провідних ВНЗ Литви: Вільнюський технічний університет імені Гедімінаса і Вільнюський університет відзначені в категорії «Проектування цивільних будівель і споруд» і «Фізика і астрономія».

Серед кращих закладів світу виявилися і вузи нашої південної сусідки. Національна музична академія України ім. П. Чайковського представлена ​​в підрейтингу «тетрального мистецтво», а Київський національний університет ім. Т. Шевченка відзначений в категорії «Математика».

З інших країн колишнього СРСР в предметні рейтинги QS World University Rankings by Subject увійшли також ВНЗ Естонії та Казахстану.

Тартуський університет відзначений в категоріях «Англійська мова та література», «Лінгвістика», «Сучасні мови», «Комп'ютерні науки», «Медицина» і «Комунікації і ЗМІ», а Естонська університет природничих наук - в «Сільському і лісовому господарстві».

У субрейтінг кращих вузів в області «Сучасних мов» увійшов і Казахський національний університет ім. аль-Фарабі.

На загальному невтішному тлі для білоруської системи освіти з негативним відтінком виділяється відсутність вітчизняних вузів, які готують кадри для самої прогресивної галузі країни - IT.

Тим часом, в категорію «Комп'ютерні науки» включено 12 вузів з сусідніх з Білоруссю країн: Росія - 7, Польща - 5, а також один вищий навчальний заклад з Естонії.