У Росії запроваджено нові правила прийому до вищих навчальних закладів

Фото: ІТАР-ТАСС

У Росії затверджено нові правила прийому абітурієнтів до вищих навчальних закладів до 2015 року включно. відповідний наказ опублікований в "Російській газеті".

Згідно з документом, в вузах з цього року вводиться квота для пільгових категорій громадян, до яких відносяться діти-сироти, діти-інваліди, діти, що залишилися без піклування батьків. "Квота прийому зазначених категорій вступників встановлюється щорічно організацією вищої освіти в розмірі не менше ніж 10 відсотків загального обсягу контрольних цифр", - наголошується в тексті наказу.

Причому серед пільговиків буде проводитися особливий конкурс, як і для вступників на цільові місця.

Посилання по темі

Крім того, тепер переможцям і призерам олімпіад для зарахування необхідно набрати на профільних ЄДІ не менше 65 балів. Право на прийом без вступних випробувань зберігається лише за переможцями великих спортивних і творчих змагань.

Такі студенти можуть бути зараховані до вищих навчальних закладів на спеціальності, які відповідають профілям олімпіади, або отримати 100 балів. Чим вище рівень олімпіади - то більша пільга. Яку саме пільгу дати олімпіадника, визначає навчальний заклад.

Визначитися, які саме пільги будуть надані абітурієнтам ВНЗ повинні до 1 червня. Крім того, вони повинні вказати точну кількість місць для прийому, адреси для відправки документів, правила розгляду апеляції і дати зразок договору про надання платних послуг.

Також вузам дозволяється проводити додаткові вступні випробування. Вони можуть бути професійними, творчими або проходити у вигляді співбесіди. Як і раніше, Московський державний університет імені М. Ломоносова та Санкт-Петербурзький державний університет має право проводити додаткові профільні іспити.

Відзначимо, що в першу чергу будуть зараховувати що поступають поза конкурсом і тих абітурієнтів, які набрали найвищі бали.

Перший етап зарахування розпочнеться 28 липня, коли на сайтах вузів вивісять повний список вступників. Все Олімпіадники і пільговики повинні вода оригінали документів до ВНЗ до 30 липня, а всі інші були зараховані визначаються до 5 серпня, коли виходить наказ про зарахування. Якщо у вузі залишаються вільні місця, то починається другий етап зарахування. У виняткових випадках вузу дозволяється і третя хвиля набору. Причому зарахування має завершитися не пізніше ніж за 10 днів до початку навчального року.

Раніше заступник міністра освіти і науки Веніамін Кагановчто повідомив, що списки вступних іспитів до вищих навчальних закладів зміняться тільки через рік. Причиною хвилювання випускників послужив наказ відомства, який дозволяє вузам змінювати перелік ЄДІ в бік збільшення. Так, у навчальних установ зберігається обов'язковий іспит з російської і профільний ЄДІ, а додаткові іспити вуз може вибирати самостійно. Серед них - іноземна мова, географія або історія.

Деякі російські вузи відразу поміняли набір вступних випробувань. Списки іспитів були опубліковані 15 лютого на сайтах навчальних закладів, зокрема, МГИМО і Вищої школи економіки.

Для внесення ясності в цьому році термін публікації переліку вступних іспитів продовжений до 28 лютого.