Лідери «медичного списку» - Перший МГМУ імені І.М. Сеченова, Перший Санкт-Петербурзький державний медичний університет імені академіка І.П. Павлова, Російський національний дослідницький медичний університет імені М.І. Пирогова, що займають 21, 22 і 24 рядки рейтингу відповідно.
Медвузів з першої трійки вдалося трохи зміцнити свої позиції в порівнянні з минулим роком. Наступні за ними з помітним відривом Казанський і Сибірський державні медуніверситети, навпаки, пропустили вперед вузи, які спеціалізуються на підготовці фахівців з інших сфер. Так, КДМУ опустився з 32-го рядка в 2016 році на 37-ю, а СібГМУ - з 34-ї на 39-ю. А ось Північно-Західному державному медичному університету імені І.І. Мечникова вдалося піднятися на дві позиції і тепер він на 44-му місці. В першу половину списку вибився і Самарський державний медичний університет, пересунувшись з 51 місця на 50-е.
У ТОП-100 також увійшли Воронезький державний медичний університет імені М.М. Бурденко (53 місце), Уральський (67), Рязанський (72), Курський (74), Волгоградський (75), Омський (77), Саратовський (81) і Тюменський (93) державні медичні університети.
При підготовці рейтингу використовувалися статистичні показники, а також результати опитувань серед 30 тис. Респондентів: роботодавців, представників академічних та наукових кіл, студентів і випускників. Вузи оцінювалися за такими критеріями, як умови для отримання якісної освіти, затребуваність випускників роботодавцями і рівень науково-дослідницької діяльності.
Як відзначають укладачі рейтингу 2017 року, його результати свідчать, що найбільшого прогресу російські вузи досягли в області наукових публікацій, індексованих в зарубіжних наукометричних базах. Якщо за підсумками торішнього рейтингу на одного науково-педагогічного працівника ТОП-100 вузів Росії припадало в середньому 0,2 публікації в рік, то сьогодні вже 0,29. Ще більш стрімка динаміка спостерігається в області цитування наукових робіт: середньорічна кількість цитувань на одного НПР зросла з 0,32 до 0,53. На жаль, такого вибухового зростання, як за цитуванням, у ВНЗ з ТОП-100 рейтингу RAEX не спостерігається більш ні по одному вимірюванню.
У двадцятку кращих вузів за умовами для отримання якісної освіти вдалося потрапити лише Першому Санкт-Петербурзькому державному медуніверситету імені академіка І.П. Павлова (18-е місце). А Перший МГМУ імені І.М. Сеченова замкнув ТОП-20 вузів, випускники яких котируються роботодавцями. У двадцятку кращих вузів за рівнем науково-дослідницької діяльності жодне медичне освітня установа не потрапило, незважаючи на помітне зростання обсягу бюджету на ці цілі.
Обсяг бюджету НДДКР, млн рублів
Обсяг фінансових коштів на 1 студента, тис. Рублів
* - першої хвилі
Джерело: RAEX, дані вузів