У вузах Харкова стало більше бюджетних місць: де чекають абітурієнтів

У понеділок по всій Україні офіційно стартувала вступна кампанія до вищих навчальних закладах. Харківські абітурієнти почали штурмувати приймальні комісії вузів в перший же день. І це при тому, що в цьому році вступити на бюджет теоретично буде простіше, адже, в порівнянні з минулим роком, Харків отримав від держави замовлення підготувати на 2000 дипломованих фахівців більше.

Пощастило абітурієнтам, які вирішили вступати в ХНУ ім. Каразіна, тут додалося 391 бюджетне місце (див. Ілюстрацію). А ось в Академії дизайну і мистецтв і Національної юридичної академії держзамовлення, як уже писала "Сегодня", навпаки, зменшився.

Вчора біля приймальних комісій абітурієнти разом з батьками почали товпитися і займати місця рано вранці. Антон приїхав подавати документи на факультет менеджменту і маркетингу Харківського національного економічного університету. У черзі хлопець стоїть одним з перших. "Коли виїжджав з дому, не було ще і 7.00, - каже він. - Але коли приїхав, побачив, що попереду мене вже стоять люди. Сподіваюся, вже залишилося недовго, тому що стояти кілька годин - не дуже легко".

У коридорі приймальні комісії дійсно не проштовхнутися. По обидва боки - кабінети з назвами факультетів, в результаті одна чергу напирає на іншу, і вже о 10.00, не витримавши напруги, деякі абітурієнти сідали навпочіпки, щоб трохи відпочити. На вході - докладна інструкція по подачі документів: спочатку - вибрати напрямок, зробити безкоштовне фото, запевнити медкарті і лише потім - здати документи секретарю.

А ось в приймальні комісії Харківського національного університету радіоелектроніки вимагають додатково заповнити два бланки (один - з проханням допустити до конкурсу, другий - зі згодою на обробку персональних даних) і завізувати їх в окремій кімнаті. Після цього всі абітурієнти несуть документи в одну аудиторію, біля якої зібралася найбільша черга. В цілому ж товкучки всередині приміщення комісії немає, сфотографуватися, зробити ксерокопії документів і навіть попити кави всі бажаючі можуть, не виходячи на вулицю.

"У мене залишалися фотографії, які я робив при отриманні закордонного паспорта, але виявилося, що вони не підходять, - скаржиться абітурієнт Олег. - Довелося йти фотографуватися і знову займати чергу". На сайті ХНУРЕ абітурієнтам радять подавати документи через систему "Електронний вступ", для цих цілей у вузі навіть виділили кілька класів.

А ось в Каразінському університеті для приймальної комісії виділили цілих три поверхи. Найбільші черги, як зазвичай, біля найпопулярніших факультетів: міжнародних економічних відносин та юридичної, чимало абітурієнтів було вчора вдень і біля філфаку. А тим вступникам, які ще не визначилися з факультетом, керівництво вузу готове надати посильну допомогу.

Якщо вірити оголошенням в приймальні комісії, починаючи з нинішнього дня в ХНУ будуть проводитися індивідуальні консультації по профорієнтування на базі психологічної служби університету. Приймати документи в вузах будуть до 31 липня, а тим абітурієнтам, які мають здавати творчий конкурс, необхідно вкластися в два з половиною тижні і віднести документи до 17 липня.

БЮДЖЕТНИКАМ ПОВЕРНУЛИ НЕ ВСЕ МІСЦЯ

У минулому навчальному році держзамовлення на багато спеціальностей в харківських вузах був рекордно низьким, адже кількість школярів скоротилася майже вдвічі. Однак в цьому році, коли кількість випускників досягло рівня 2010-го, повертати держзамовлення на деякі спеціальності вузи не поспішають. Наприклад, в медунівере в 2010-му на спеціальність "Лабораторна діагностика" брали двох бюджетників, але скоротивши держзамовлення в минулому році, під час цьогорічної вступної кампанії набирати за рахунок держбюджету студентів знову не планують.

Приблизно така ж ситуація і в університеті внутрішніх справ. Ще два роки тому держава замовляло 30 фахівців за спеціальністю "Системи технічного захисту інформації" і 25 психологів. У 2011-му університет не підготував жодного фахівця по цих напрямках, а ось з правознавством ситуація налагодилася - два роки тому на бюджет приймали 550 колишніх школярів, в минулому році їх кількість впала до рекордно низької позначки 125. Під час цьогорічної вступної кампанії держава замовила набрати 500 фахівців з правознавства .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram , Instagram