У Виборзі відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми розвитку внутрішнього і в'їзного туризму в регіонах Російської Федерації»

  • Головна
  • Новини
  • У Виборзі відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми розвитку внутрішнього і в'їзного туризму в регіонах Російської Федерації»
22.09.2017

Санкт-Петербурзький університет технологій управління і економіки за підтримки Комісії з культури, інформації, туризму і спорту Міжпарламентської Асамблеї країн СНД, Уряду Ленінградської області, Комітету Ленінградської області по туризму, ГБУ Ленінградської області «Інформаційно-туристичний центр», Інституту проблем регіональної економіки РАН, Союзу «Ленінградська обласна торгово-промислова палата», адміністрації м Виборг провів 22 вересня 2017 р Міжнародну науково-практичну конференцію «Проблеми розвитку внутр ннего і в'їзного туризму в регіонах Російської Федерації », в якій взяли участь понад 100 осіб.
На конференції, організованій Інститутом гуманітарних і соціальних наук, яка відбулася в одному з найкрасивіших місць області - м Виборг, обговорювалися питання розвитку території з метою підвищення привабливості регіону для російських і зарубіжних туристів, комплексного просування туристичних послуг під маркою одного бренду і участі в міжрегіональних туристських проектах.
Сьогодні багато говориться про необхідність розвитку як в'їзного, так і внутрішнього туризму в Росії, але на ділі виявляється, що навіть багато росіян не знають, що можна подивитися в нашій неосяжній Батьківщині крім Москви, Петербурга, Золотого кільця, Байкалу. На жаль, території, що знаходяться зовсім поруч до цих туристичних центрів, виявляються обділеними увагою туристів. В якійсь мірі це стосується і Ленінградської області, яка тим не менш має величезний туристичним потенціалом. У Ленінградській області є все: музеї, пам'ятники культурно-історичної спадщини, унікальні церкви і храми, природні парки, незліченна кількість пам'ятників і меморіалів, присвячених Великій Вітчизняній війні, місця для активного відпочинку і багато іншого. Привертає можливість помилуватися узбережжям Фінської затоки, Ладозького озера і озерно-річковою системою Вуокси. На особливу увагу заслуговують фортеці Ленінградської області: Шліссельбург, Івангород, Горішок, Корела, Копор'є, Стара Ладога. І, звичайно, Виборзький замок -єдиний на території Росії замок європейського типу. Як зберегти цю спадщину і поділитися з мільйонами радістю від можливості відвідати ці прекрасні місця і дізнатися більше про їхню історію, підняти економіку регіону, - адже сьогодні туризм входить до числа найбільш перспективних галузей світової економіки, обговорювалося на конференції, яка проходила практично напередодні Всесвітнього дня туризму .
Про значимість і актуальність піднімаються на заході питань говорить і той факт, що на адресу організаторів та учасників цього форуму надійшли вітальні телеграми від першого заступника Комітету з культури Державної думи РФ, почесного професора СПбУТУіЕ Є.Г. Драпеко, секретаря Постійної комісії з культури, інформації, туризму і спорту МПА СНД К.А. Пшенко, начальника відділу туризму адміністрації МО «Виборзький район» П.І. Фоміна.
З текстом телеграм учасників конференції ознайомив проректор з наукової роботи СПбУТУіЕ Г.А. Костін, який і відкрив роботу форуму. З вітальним словом до присутніх в залі «Амстердам» Міжнародного ділового центру «Вікторія» представникам туристичної галузі, органів влади, науковим і педагогічним працівникам, студентам Санкт-Петербурзького університету технологій управління і економіки, Санкт-Петербурзького державного університету, Санкт-Петербурзького державного університету промислових технологій і дизайну, Російського державного педагогічного університету ім. А.І. Герцена, Санкт-Петербурзького державного інституту культури також звернувся проректор зі зв'язків з громадськістю СПбУТУіЕ В.Я. Дмитрієв.
На пленарному засіданні з першою доповіддю виступила в.о. керівника Інформаційно-туристичного центру Ленінградської області О.Л. Голубєва, яка детально розповіла про участь області в міжрегіональних туристських проектах.
Ленінградська область просуває свої послуги в туріндустрії під маркою одного бренду, логотип - своєрідна метелик, на якій графічно відображені всі види туризму, нагадує по контурах карту регіону. О.Л. Голубєва розповіла про проекти, головним з яких є «Срібне намисто Росії». Це міжрегіональний туристичний проект, що складається з комплексу маршрутів, які об'єднують історичні міста, обласні центри, великі населені пункти Північно-Заходу Росії, в яких збереглися унікальні пам'ятки історії та культури, а також природні об'єкти, в тому числі включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. «Срібне намисто Росії» об'єднує 11 суб'єктів, що входять до складу Північно-Західного федерального округу. За Ленінградської області розроблені 10 маршрутів, серед них - «Дорога Життя» «Твердині Північно-Заходу Росії», «Дворянські садиби» та багато інших.
Серед інших цікавих проектів - «Червоний маршрут», який являє собою культурно-пізнавальний тур з відвідуванням місць, пов'язаних з діяльністю В.І. Леніна по маршруту Ульяновск - Казань - Москва - Санкт-Петербург - Ленінградська область. Проект розрахований на залучення великої кількості туристів з Китаю. Один з найцікавіших, але і важких по організації - проект «Живі уроки», розрахований на підростаюче покоління. У маршрути проекту «Живі уроки» включені не тільки культурні та історичні пам'ятки, природні об'єкти, музеї, в тому числі шкільні, але також промислові підприємства Ленінградської області. Маршрути диференційовані за віковими групами школярів, дисциплін, а також щодо формату залучення дітей - інтерактивна екскурсія, урок-екскурсія, сюжетно-рольова гра.
Найголовніше питання, яке цікавило учасників дискусії, що виникла відразу після виступу - чи може турист-одиночка скористатися тими послугами про які йшлося, де можна дізнатися інформацію про маршрути? І як визначити, де краще зупинитися?
Про якість готелю, в якій ви вирішили зупиниться, може сказати присвоєне їй кількість зірок. Що таке класифікація готелів, і як це робиться, прояснила начальник Центру компетенцій і освітніх програм Ленінградської обласної торгово-промислової палати А.В. Сомова. Чемпіонат світу з футболу в 2018 році став серйозним поштовхом до стандартизації і сертифікації готельного бізнесу РФ, яка стала обов'язковою для 11 міст Росії, включаючи Санкт-Петербург. Для Ленінградської області класифікація готелів поки є справою добровільною, але процедура класифікації дозволяє підвищити рівень готельних послуг і диференціювати їх вартість, в залежності від класу туристичного об'єкта. А також, без сумніву, буде сприяти розвитку внутрішнього туризму та залученню російських і зарубіжних туристів в Ленінградську область. До речі, А.В. Сомова зазначила, що Ленінградська обласна торгово-промислова палата з задоволенням прийме студентів на практику, роботи вистачить усім.
Власникам міні-готелів, апартаментів, хостелів і готелів надаються певні пільги і субсидії. Але труднощів їм вистачає. Про особливості в'їзного та виїзного туризму на прикладі невеликого заміського готелю розповіла генеральний директор Загороднього комплексу Коркін-Lake Т. Бурченкова. Тим молодим людям, які готові спробувати себе в малому бізнесі, вона сказала прямо: скрізь потрібно працювати, працювати багато, тоді будуть результати. Наприклад, парк-готель Коркін Lake навчився залучати любителів активного відпочинку: на території парк-готелю знаходиться багаторівневий мотузковий парк. Гості можуть випробувати свої сили на трасах різного рівня складності. І саме тому сюди приїжджають гості з Китаю, хоча для них це, погодьтеся, не найближчий шлях.
Лейтмотивом виступу директора Виборзького інформаційно-туристичного агентства «Садиба Бюргера» Л.Г. Калініної став заклик до молоді посилити сферу гостинності нашого регіону креативними підходами і супер-компетенціями. З боку мережі Ресурсних центрів Ленінградської області вона пообіцяла підтримку нових ініціатив і старт-апів, запросивши на безкоштовні он-лайн консультації з бізнес-планування та можливостям отримання держпідтримки в нашому регіоні для розвитку туризму всіх учасників конференції.
На конференції розглядалися ще багато аспектів, адже видів туризму теж існує дуже багато. Учасники конференції дізналися про те, що сьогодні просуваються атомний туризм, арктичний, військовий, дуже перспективні напрямки, пов'язані з історією Великої Вітчизняної війни. Розробляються навіть тури, пов'язані з просуванням ... Гіпербореї. Особливості прийому туристів в арктичній зоні Росії освітила професор Санкт-Петербурзького державного університету промислових технологій і дизайну В.Л. Погодіна.
Голова Асоціації міжнародного молодіжного співробітництва та туризму Бабек Рашид огли Асадов підняв дуже цікаве питання про формування іміджу регіону в контексті прикордонного молодіжного співробітництва та туризму. Директором Інституту гуманітарних і соціальних наук Слановим В.П.і завідуючої кафедрою підприємництва і туризму Філіппової І.Г. проведені переговори з представниками бізнес-спільноти міста Виборга і Всеволожського району про укладення договорів про співпрацю, практиці та працевлаштуванні студентів та магістрантів.
Від Санкт-Петербурзького університету технологій управління і економіки з доповідями виступили завідувач кафедри економічної теорії та економіки підприємництва Н.А. Кудрова і доцент кафедри підприємництва та туризму А.С. Баранов. Теми їх виступів - «Системний погляд на розвиток туризму» і «Особливості формування імажінального простору Санкт-Петербурга як об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в молодіжному середовищі».
А на найголовніше питання про те, чому так багато людей зібралися обговорити проблеми туризму, що ж це за феномен, відповіла представник Санкт-Петербурзького державного інституту культури: «Туризм - це спосіб підвищення індексу щастя».

І як визначити, де краще зупинитися?