У Музеї російського імпресіонізму відкрилася виставки «Дружини»

Ця виставка показує, як розвивалося російське мистецтво в період з кінця XIX до середини XX століття через призму портретів дружин великих російських майстрів, від класичних жіночних образів до рішучих революціонерки.

Організатори виставки спробували залучити глядачів в атмосферу творів, доповнивши експозицію куполами спрямованого звуку, де можна почути уривки з листів художників своїм коханим, ароматами, що ілюструють зміст полотен, і реальними об'єктами, що повторюють образи картин. Послухати, як пахне море, гроза, сад після дощу або польові квіти - все те, що зображено на картинах, змогли відвідувачі виставки. Крім того, гостям вечора було запропоновано прослухати екскурсії і скористатися безкоштовним аудіогідом, озвученим іншому Музею - Сергієм Чонішвілі. У ньому відомий актор розповідає, навіщо Іллю Рєпіна дружина годувала котлетами з сіна, як Маргарита Коненкова, радянська шпигунка, вплинула на створення атомної бомби і хто був прототипом розтиражованих «робітниць» і «спортсменок» з радянських плакатів.

Спеціальний представник президента Російської Федерації з міжнародного культурного співробітництва, посол з особливих доручень Михайло Швидкой зазначив: «Ця виставка - дуже сміливий проект. Життя дореволюційна змінилася життям післяреволюційної і те, що здавалося в період срібного століття вишуканим і романтично-піднесеним - стало життєво грубим. Це одне з найважчих випробувань для художника і його музи. Виставка тим і цікава, що відображає рух від одного світу до іншого. Не сумніваюся, що вона викличе величезний інтерес ».

Заступник керівника Департаменту культури міста Москви Володимир Філіппов: «Дуже важливо, що Музей російського імпресіонізму має один з найвищих індексів лояльності аудиторії - 95% відвідувачів Музею відзначають, що вони готові сюди повернутися, повертаються і рекомендують проект своїм знайомим. Вимірювання індексу лояльності в музейному менеджменті - важлива і невід'ємна частина будь-якого успіху. Такі високі показники говорять про те, що Музей стає все більш значущою точкою яка в культурному ландшафті Москви ».

Засновник Музею російського імпресіонізму, підприємець і колекціонер Борис Мінц зазначив: «Команда музею навчилася втілювати в життя найсміливіші ідеї, знаходячи унікальні роботи, за що я їм дуже вдячний. У виставковій діяльності ми не прив'язуємося строго до імпресіонізму, намагаємося показати різноманітність живопису. Цей рік обіцяє бути багатим на виставки. Музей представить безліч яскравих, цікавих проектів! »

Директор Музею російського імпресіонізму Юлія Петрова: «Виставка охоплює період найбільш революційних, різких поворотів в історії російського мистецтва. Серед представлених героїнь були як ті, які залишилися в історії лише завдяки портрету чоловіка, так і ті, хто вписав своє ім'я в історію самостійно. Такі, як співачка Надія Забела-Врубель, балетмейстер і лауреат Сталінської премії Надія Надєждіна (дружина живописця і графіка Володимира Лебедєва) або радянська шпигунка Маргарита Коненкова. Всім їм, прославленим або забутим, і присвячується наша виставка ».

Першими з долями знаменитих коханих познайомилися Володимир Вдовиченков та Олена Лядова, Альона Долецька, Олексій Учитель, Катерина Мцітурідзе, Ольга Свіблова, Євгенія Ліновіч, Олена Ищеева, Олексій Ананьєв, Маріанна Максимовська, Михайло Грушевський, Андрій Назимов, Регіна фон Флеммінг, Ольга і Чарльз Томпсон і багато інших.

До виставки видано ілюстрований каталог, який вперше об'єднав під однією обкладинкою кілька десятків портретів і особистих історій дружин російських художників.

Виставка триватиме до 15 травня.

Виставка триватиме до 15 травня

Музей російського імпресіонізму

Музей російського імпресіонізму був відкритий для відвідувачів в травні 2016 року. Він розташувався в історичному комплексі промислових будівель кінця XIX століття. Унікальний проект реставрації та створення сучасного музейного простору був реалізований британським архітектурним бюро John McAslan + Partners.

Основну експозицію складають картини з колекції засновника музею Бориса Мінца: роботи видатних російських художників Костянтина Коровіна та Валентина Сєрова, Станіслава Жуковського і Ігоря Грабаря, Костянтина Юона і Бориса Кустодієва, Петра Кончаловського і Олександра Герасимова.

Своєю місією музей вважає популяризацію російського мистецтва в цілому і його імпресіоністичній складової зокрема, як в Росії, так і за кордоном. Музей заслужив повагу міжнародного музейного співтовариства і є членом Міжнародної ради музеїв ICOM.

Більше тисячі квадратних метрів виставкових площ, мультимедійний зал, освітня інтерактивна зона, навчальна студія, кафе, магазин з книжкової та сувенірною продукцією - новий музей є культурним простором, що об'єднує виставкову роботу з наукової, видавничої та просвітницької діяльністю.

Контакти для ЗМІ:
[email protected]