Уявний музей - Ван Гог. Пара черевиків. Амстердам

  1. Вінсент ван Гог за життя не домігся слави
  2. Вінсент ван Гог - кінець життя

« уявний музей »в ГМИИ був поповнений ще однією геніальною картиною з Національного музею Ван Гога в Амстердамі. У Національному музеї Ван Гога знаходиться понад 200 картин великого художника, близько 500 малюнків, листи, а також належала Ван Гогу колекція японських естампів. Ядром музейного зібрання стало спадок, отриманий доктором Вінсентом Виллемом ван Гогом від свого знаменитого дядька-художника.

Вінсент ван Гог за життя не домігся слави

Музей Ван Гога відкрився в 1973 році, відразу ж перетворившись в одну з міських визначних пам'яток. Музейний комплекс став зручним і привабливим місцем для відвідувачів і дослідників творчості художника. Щире мистецтво Вінсента ван Гога (1853-1890) нікого не може залишити байдужим. Грандіозний художній талант прирік Ван Гога на нелюдський працю в ім'я мистецтва. Його стрімке сходження на вершину слави відбулося вже після смерті.

Його стрімке сходження на вершину слави відбулося вже після смерті

Вінсент Ван Гог. Пара черевиків. 1886

Вінсент ван Гог народився на півдні Нідерландів в провінції Північний Брабант, недалеко від бельгійського кордону. Він був старшим сином у родині, у нього було два брати і три сестри. Особливо міцно він був з братом Тео.

Навчаючись в коледжі, Вінсенту легко давалися мови - французька, німецька, Англійскою. Тут він почав учитися малюванню. У своїх спогадах художник говорив:

Моє дитинство було похмурим, холодним і порожнім.

Вінсент ван Гог починає працювати в крупній торговій фірмі в Лондоні, де має справу з творами мистецтва. Він часто відвідує міські музеї, де милується полотнами Жюля Бретона і Жана-Франсуа Мілле . У 1880 році Ван Гог починає відвідувати Академію мистецтв в Брюсселі і Антверпені (а жити йому залишається всього десять років). Захоплено і пристрасно Ван Гог починає малювати ремісників, селян, шахтарів. Молодший брат Тео у всьому підтримує Вінсента.

Молодший брат Тео у всьому підтримує Вінсента

Вінсент Ван Гог. Їдці картоплі. 1885

У 1886 році художник переїздить до Парижа, де відвідує знамениту в Європі художню студію Кормона, вивчаючи японську гравюру, картини імпресіоністів. З його полотен зникають фарби землистого відтінку, з'являються золотисто-жовті, червоні, чисті блакитні тони. У 1888 році Вінсент ван Гог живе в Арлі і створює твори, наповнені багатством кольору і фарб. До нього приїжджає погостювати Поль Гоген, але їх бурхливе життя закінчується сваркою. З Ван Гогом відбувається відомий епізод, коли він відрізає собі вухо. Він змушений лягти в психіатричну лікарню.

Вінсент Ван Гог. Автопортрет з перев'язаним вухом і трубкою. 1889

Вінсент ван Гог - кінець життя

Закінчивши лікування, Вінсент переїжджає в Овер-сюр-Уаз під Парижем, де старанно працює над своїми картинами. 27 липня 1890 року Ван Гог намагається покінчити з життям, стріляючи в себе з пістолета. Через два дні він помирає.

Через два дні він помирає

Вінсент Ван Гог. Жовтий будинок. 1888

Картина Ван Гога, про яку піде мова, називається «Пара черевиків» (1886). Це одне з найвідоміших і значних творів видатного постімпрессіоніста. Сюжети, які Ван Гог вибирає в цей період для своїх робіт, виходили за рамки канонів академічного живопису. Але для художника подібні натюрморти, що зображують старі відра і продірявлені кошика, стали певною сходинкою у творчості.

Вінсент Ван Гог. Зоряна ніч. 1889

У 1886 році Ван Гог створює живий портрет пари речей. Вибравши своїм об'єктом поношені черевики, художник зробив цей далеко не естетичний предмет центром художнього твору. Перекидаючи уявлення сучасників про те, що і як потрібно зображати, художник написав черевики, які «прожили» довгу і непросте життя.

Вінсент Ван Гог. Червоні виноградники в Арлі. 1888. Державний Музей образотворчих мистецтв им.А.С.Пушкина, Москва (ГМИИ)

У наявності всі ознаки «втоми» і поношенности старого взуття. Концентруючи увагу на дрібницях, Ван Гог зміг змусити стоптане рвану взуття кричати про безвиході злиднів. Художник не виписує деталі ретельно, він немов робить попередній начерк. Своєю творчою волею він перетворив банальну річ в художній об'єкт, відкривши новий шлях майстрам ХХ століття.

Вінсент Ван Гог. Нічне кафе. 1888

1888

Вінсент Ван Гог. Крісло Гогена. 1888

1888

Вінсент Ван Гог. Агустіна Сегаторі в кафе Тамбурін. 1887-1888

1887-1888

Вінсент Ван Гог. Ваза з дванадцятьма соняшниками. 1889

Всі картини клікабельні.