Учасники Ural music school 2018: кого слухають і чому не люблять реп

Цієї п'ятниці на радіо «Комсомольська правда-Єкатеринбург» побували учасники «Уральської музичної школи», хлопці з групи під назвою «Час креативу» . У програмі «Недитячий розмова» з юними музикантами обговорили багато цікавих тем і дізналися, що зараз для хлопців значить рок. В гостях у «Комсомолки» побували барабанщик Арсеній Анічкін (12 років), вокаліст Владислав Макарідін (теж 12 років), клавішник Іван Миколаїв (11 років), бас-гітаристка Ірина Файздрахманова (14 років) і Леонід БРУСНИЦиН з іншого музичного гурту «Резонанс» (17 років).

Хлопці відразу ж зізналися, що з дитинства слухали не реп, як більшість людей молодого покоління, а рок. Ось потрапили на Ural music school , Де їх навчали метри російської рок-музики: дідусь уральського року Олександр Пантикін, барабанщик «Чайф» Володимир Назимов, солістка групи «АлоеВера» Віра Мусаелян.

Владислав: Я з дитинства слухав групу «Король і Шут». Мені дуже подобався їх вокаліст Горщик. Тому спочатку я пішов в музичну школу, а після в музичну студію Little rock. Саме там і зібрався наш дружний колектив »Година креативу» - його б не було без нашого керівника Олександри Костянтинівни.

Арсеній: А на мій погляд, кожен слухає те, що хоче. Як то кажуть, на смак і колір товаришів немає. Після того, як я почав грати на музичному інструменті, я просто не виношу, коли співають під фонограму, а не живий музичний супровід. Я з дитинства дивився кліпи і уявляв, як же круто передавати свої емоції та енергетику глядачеві. І моя мрія грати на барабанах здійснилася. Вдома у мене є електронна ударна установка, але недавно тато купив тисячавольтовую колонку, так що тепер сусіди можуть почати скаржитися на мою гру.

Юні рокери на сцені після виступу на Ural music night

Іван: Я в наш колектив потрапив випадково. Спочатку в музичній студії я зовсім грав на гітарі, але, опинившись в групі, перейшов на клавіші, так як займався ними в інший музичній школі. Так що я прийшов хлопцям на допомогу.

Ірина: Я просто закохалася в те, як звучить бас-гітара. Звичайно, існує стереотип, що бас-гітаристи дурні, але я його не злякалася.

Арсеній: А барабанщиків вважають дивними.

Леонід: Але недооцінювати обох загрожує для групи. Ритм-секція дуже важлива. Якщо ударника і бас-гітариста не буде, то музика стане дуже прісною.

Я ось теж музикою з дитинства почав займатися. Зламав у дідуся все старі радянські дерев'яні інструменти: мандоліну, балалайку. Так я йшов по своєму музичному шляху, і в підсумку, прийшов в студію Little rock, де я займаюся вже років п'ять. Тепер це мій другий дім, а музика - справа всього мого життя.

А реп, який транслюється з усіх колонок і телеекранів зараз, не настільки емоційний і інформативно наповнений, як реп вульгарного, наприклад, стара «Каста». У них там були такі тексти, що я заслуховував.

Також хлопці розповіли про те, як до їх заняття музикою ставляться однолітки в школі. І все прийшли до висновку, що кругом одні індивідуалісти. Як виявилося, їх однокласникам байдуже їхнє захоплення. Але головне, що самі юні музиканти горять цим і щиро щасливі! Батьки, до речі, теж підтримують своїх дітей в музичних починаннях.

Батьки, до речі, теж підтримують своїх дітей в музичних починаннях

Учасники групи резонанс - старші хлопці

Арсеній: Правда, є теж ще один стереотип, що у батьків і дітей-музикантів виникає нерозуміння. Але конфлікти бувають в родині завжди, з будь-якого приводу і це абсолютно нормально. Але сварки на грунті музики я вважаю абсолютно необгрунтованими. Все ж музика - це рух душі. І якщо людина цим займається, то йому це подобається. І батьки повинні підтримувати це всіма можливими способами, щоб дитина знаходила спосіб самовираження.

А ще хлопці з «Години креативу» дружно заспівали під акустичну гітару. Але слави вони не чекають. Як вважає Арсеній, вона тільки може все зіпсувати. Якщо музикант «зазвезділся», то це погано.

Крім того, учасники групи «Час креативу» розповіли, як вони створюють пісні - хтось робить кістяк, а потім всі разом його доопрацьовують. Тобто один створює ідею, основи куплета і приспіву. А перед тим, як почати репетирувати, пісню прослуховує керівник. Коли, наприклад, Арсеній пише пісню, то тато йому допомагає її доопрацювати. А потім вже цю версію юний рокер несе всім на огляд. А після на написання вірші створюється музика. Хлопці її спочатку наспівують, а потім кожен придумує свою партію.

А роль керівника, крім перевірки виконання пісень, полягає в тому, щоб зберігати позитивну атмосферу в колективі і залагоджувати конфлікти, що виникають між хлопцями. За спостереженнями Леоніда, учасника іншої групи, в «Годині креативу» все хлопці темпераментні, які іноді починають один з одним змагатися. «І в правильно зрощені колективі це суперництво призводить до поштовху, розвитку. І Олександра Костянтинівна намагається спрямувати цю енергію хлопців в потрібне русло ».

І Олександра Костянтинівна намагається спрямувати цю енергію хлопців в потрібне русло »

Під час концерту на «Уральської ночі музики»

Вперше про Ural music school хлопці дізналися ще рік тому, коли її проводив Вадим Самойлов зі своєю командою.

Леонід: За півтори години лекцій лідер групи «Агата Крісті» спробував дати нам максимально корисну інформацію. А спільні репетиції з ним були чимось приголомшливим! Йому вдалося пояснити, що група - це єдиний організм, і ми повинні все робити разом. І його настанови так нам допомогли, що на концерті, який проходив в рамках Ural music night, ми виступили гідно. Як мінімум, між нами відчувалася емоційний зв'язок. Тоді ми за порадою Вадима Самойлову переробили пісню, написану англійською, російською мовою. І так дійсно було краще!

Леонід також виконав пісню групи «Резонанс», яка ще недавно вийшла в світ і стала прем'єрою для колективу.

Хлопці щирі шанувальники року. Леонід слухає Deep Purple, Сплін, Бі-2, Sum 41, «Короля і Шута». Арсеній обожнює Єкатеринбурзькую групу SomeSleep і «Муракамі». Владислав теж слухає SomeSleep, «Нерви» і «КиШа». Ваня теж любить SomeSleep і «Короля і Шута», а Ірина - Brainstorm.

Хлопці мріють стати професійними музикантами, вокалістами, і, як мінімум, кидати своє захоплення музикою не збираються.

А в цю п'ятницю на радіо «Комсомольська правда-Єкатеринбург» прийде керівник проекту Ural music camp Наталя Шмелькова. Розмова з нею пройде 10 серпня о 8:30 на частоті 92, 3 FM .