діаманти

Діамант (від фр

Діамант (від фр. Brillant - блискучий) - алмаз, якому за допомогою обробки додана спеціальна форма, максимально виявляє його природний блиск.

Огранований алмаз вже багато століть є найпопулярнішим і дорогим дорогоцінним каменем. У той час як ціна інших дорогоцінних каменів визначається модою і постійно змінюється, алмаз залишається острівцем стабільності на бурхливому ринку коштовностей.

Процес трансформації природного алмазу в коштовний діамант також залишається незмінним протягом століть. Деякі етапи механізуються, комп'ютеризуються, але принципи роботи залишаються ті ж. Алмаз все так же обробляється виключно алмазом, незважаючи на те, що вже давно практикується ефективне використання лазера - для нанесення точної розмітки, наприклад, - винаходять нові типи огранювання з однією метою - максимально зберегти розмір вихідного каменю, домігшись при тому високого результату.

ВАТ «Гомельське За« Кристал »- керуюча компанія холдингу« КРИСТАЛ-ХОЛДИНГ »- найбільше і єдине в Республіці Білорусь підприємство з повним циклом виробництва ювелірних прикрас з діамантами, починаючи з виготовлення діамантів, створення художніх моделей до виготовлення ювелірних виробів.

Гомельський Кристал є офіційним клієнтом алмазодобувної компанії АК «АЛРОСА», яка поставляє на ринок високоякісно ювелірне алмазну сировину, що добувається в Якутії.

Діаманти гомельського Кристала виготовляються виключно з природної алмазної сировини за стандартами, які були розроблені для ограночного промисловості СРСР і пред'являють жорсткі вимоги до ограновування і полірування діамантів.

Завдяки роботі заводів радянської системи «Кристал» в світову діамантову індустрію увійшов термін «російська огранювання» (Russian Cut), що означає вищу якість ограновування каменя.

ВАТ «Гомельське ПО« Кристал »має випробувальну лабораторію з контролю дорогоцінних каменів, акредитовану відповідно до критеріїв Національної системи акредитації Республіки Білорусь.

ВАТ «Гомельське ПО« Кристал »має випробувальну лабораторію з контролю дорогоцінних каменів, акредитовану відповідно до критеріїв Національної системи акредитації Республіки Білорусь

ЯК ВИБРАТИ ДІАМАНТ?

Традиційно на красу і вартість діаманта, його споживчі властивості впливають чотири основних критерії, звані «4С»

Carat weight (вага в каратах)

Color (колір)

Clarity (чистота)

Cut (ограновування)

Cut (ограновування)

вага

Як правило, вибираючи діамант, покупці, перш за все, визначають для себе, який він повинен бути розміром і масою. Вага діамантів, як і більшості інших дорогоцінних каменів, вимірюється в каратах.

Один карат дорівнює 200 мілілітрах або 1/5 грама (1 ct = 0,2 грама). Карат, в свою чергу, ділиться на 100 частин. Вага діаманта, позначений як 1.50, дорівнює одній цілій п'ятдесяти сотим карата. Діаманти поділяються на три вагові групи:

дрібні (масою до 0,29 карат),

середні (від 0,30 до 0,99 карата),

великі -1 карат і вище.

Кожна вагова група має підгрупи. Ціна за карат діаманту зростає при переході в більшу підгрупу для інших равниххарактерістік, хоча візуально діаманти можуть мати однакові розміри. Так діамант вагою 0,99 карата значно дешевше (приблизно на 30%) діаманта вагою 1,00 карат, хоча різниця в масі тільки 1%. Тому слід враховувати важливість цього чинника при виборі розміру каменю.

колір

Спектр відтінків кольору діаманта досить широкий, але переважна більшість належить відтінкам жовтого і коричневого. Шкала, за якою всі камені діляться на категорії залежно від кольору відповідно до російського стандарту складається з 7 груп (для діамантів масою до 0,29 карата) і з 17 груп (для діамантів масою більше 0,29 карата). Чим більш насиченим відтінок групи кольору, тим більше цифра його позначає. Безбарвний діамант, який не має ніякого відтінку - діамант 1-ої групи кольору.

Діаманти фантазійних квітів (блакитного, червоного, рожевого і інших) зустрічаються виключно рідко, і для їх оцінки використовується абсолютно інша система градації по інтенсивності кольору - від незначного (Faint) і дуже слабкого (Very Light) до насичено-фантазійного (Fancy Deep) і яскраво-фантазійного (Fancy Vivid). Чим вище інтенсивність кольору діаманта, тим він дорожчий. Діаманти фантазійних квітів відносяться до 1-ої групи кольору.

Оцінка кольору діаманта

У світі існує кілька стандартів, за якими оцінюється колір і якість діамантів. Провідними лабораторіями світу за класифікацією діамантів є:

GIA - Гемологічний Інститут Америки, США

IGI - Міжнародний Гемологічний Інститут (США, Бельгія, Канада, Індія, Японія)

AGS - Американське гемологічного суспільство, США

HRD - Вищий Алмазний Рада, Бельгія

CIBJO - Всесвітня Ювелірна Конфедерація, Швейцарія.

На Гомельському «Кристал» для оцінки діамантів використовується власна система класифікації - ТУ BY 400078252.001-2008, розроблена на основі російської системи класифікації діамантів ГОСТ Р 52913-2008, яка відповідає світовим вимогам до параметрів діаманта.

Якість (чистота)

Діамант - це природний камінь, а в природі рідко зустрічаються ідеальні алмази, а тому не варто шукати ідеальний діамант і слід пам'ятати про те, що його цінність полягає не тільки в красі, а, перш за все, в його рідкості і неповторності.

Алмазів, як і більшості інших природних мінералів, властиві включення. Залежно від їх характеру, ступеня прояву і розташування діаманти класифікуються за групами чистоти.

У процесі експертної оцінки чистоти визначається кількість, розмір і місце розташування включень, їх зовнішній вигляд (безбарвні, пофарбовані, яскраві, темні), їх природа (бульбашки, кристали, тріщини) і тип (точкові, розсіяні, значні). Чим менше включень, тим діамант цінніше.

При цьому слід мати на увазі, що наявність включень має важливий позитивний аспект: воно є однозначною ознакою природного походження алмазу. Не секрет, що в світі сьогодні проводиться величезна кількість лабораторно вирощених алмазів, частина яких гранується і використовується в ювелірній промисловості. Відсутність характерних включень - одна з ознак того, що алмаз має штучне походження.

Крім того, в світі розроблено і активно застосовується безліч методів штучного облагороджування природних алмазів і діамантів - зміна кольору, виведення включень, заповнення тріщин.

Суспільство гарантує, що наші діаманти не є продуктом лабораторного синтезу і не піддаються штучному облагороджування.

Шкала, за якою всі камені діляться на категорії залежно від кількості і якості вкраплень, відповідно до стандарту використовуваному Товариством складається з 12 груп,

1-я група - найчистіші алмази,

12-я - діаманти з найбільш значними включеннями.

Насправді ж, тільки починаючи з 9-ї групи можна розглянути вкраплення без мікроскопа. А до цього необхідно мінімум десятикратне збільшення під мікроскопом, щоб виявити дефекти каменю. У той же час, наявність дефектів в діамант, не сильно впливають на його "гру", підкреслюють його унікальність і неповторність.

параметри огранки

Основними параметрами діамантів є його геометричні пропорції (лінійно-кутові), симетрія і полірування. Пропорції діаманта впливають на його блиск. При огранювання кваліфікований огранщик використовує математичну формулу, щоб досягти кращих пропорцій, від яких залежить блиск і вид діаманта. При строгому дотриманні пропорцій діамант здатний відображати практично весь падаючий на нього світло. Занадто плоско або занадто високо огранований діамант втрачає істотну частку яскравості і гри, що в результаті значно знижує його вартість.

Симетрія дає правильний малюнок діаманта, його форми і балансу рівномірності розмірів і розташування граней діаманта. Полірування ідеально огранованого діаманта усуває всі вади поверхні, такі як подряпини, природні раковини, лінії шліфування, надаючи їй дзеркальний блиск і гладкість. Чим краще відполірована поверхня фацетів, тим менше перешкод зустрічає на своєму шляху світло, що змушує діамант сяяти всіма кольорами веселки

Вид огранки діаманта

Діамант - це огранований природний алмаз, який має естетичні геометричні форми, що забезпечують його специфічний блиск і гру.

Вид огранки діаманта характеризується певною формою контуру рундисту (паска), формою граней (фацетів), клинів та їх взаємним розташуванням. Класичною формою діаманта вважається кругла форма з 57 гранями. Крім самого поширеного круглого діаманта, користуються популярністю і форми ограновування, іменовані фантазійними «маркіз», «принцеса», «овал», «груша», «смарагд», «серце», «багет», кожна з яких по-своєму красива і чудово виглядає в ювелірних прикрасах.

Група огранки

Всі діаманти ограновані у відповідності зі стандартними лінійно-кутовими параметрами, що забезпечують їх блиск і гру. За якістю ограновування камінь можна віднести до однієї з груп від А до Б.

Діаманти круглого ограновування в 57 граней в залежності від відповідності технічним параметрам симетрії, полірування і геометрії діляться на групи:

А - ідеальні параметри ограновування

Б - хороші якісні параметри

У більшості випадків різниця між групою А і Б візуально не помітна, а визначається тільки професійною оцінкою при десятикратному збільшенні.

ЯК КУПИТИ ДІАМАНТ

ВАТ «Гомельське ПО« Кристал »надає можливість покупки сертифікованих діамантів. Придбати сертифікований діамант Ви можете в будь-якому магазині мережі « Белювелірторг », А також у фірмовому магазині« Кристал »м Гомеля, по вул. Чернігівської 22 б тел. +375 (0232) 27-98-03

Ознайомитися з переліком і вартістю сертифікованих діамантів в магазині "Кристал" м Гомеля, по вул. Чернігівської 22 б Ви можете, завантаживши файл:

З технічних причин сертифікація діамантів тимчасово припинена.

Приносимо свої вибачення за заподіяні незручності.

Приносимо свої вибачення за заподіяні незручності

Обраний діамант можна замовити по телефону +375 (0232) 28-41-09 та +375 (0232) 27-68-49

Будь набутий сертифікований діамант Ви можете вставити в свій виріб в майстерні нашого фірмового магазину "Кристал" по вул. Чернігівська 22 б тел. +375 (0232) 27-98-03 Вартість послуг представлена нижче


№ п / п Н А І М Е Н О В А Н І Е Ціна на закріпку
вставок, руб. РБ Ціна на закріпку вставок
+ Родірованіеруб.РБ Ціна на раскрепку-закріпку
вставок, руб. РБ Ціна на раскрепку-закріпку вставок
+ Родирование, руб. РБ Ювелірні вставки (крім діамантів) 1. 1 вставка 10,98 21,61 12,26 22,90 2. Від 2 до 5 вставок 22,08 32,71 24,95 35,58 3. Від 5 до 10 вставок 41 , 29 51,92 45,90 56,51 4. Від 11 до 15 вставок 60,28 70,90 66,88 77,48 5. Від 16 до 20 вставок 79,24 89,86 87,86 98,51 6 . Від 21 до 25 вставок 98,15 108,84 108,84 119,53 7. Від 26 до 30 вставок 117,06 127,68 129,94 140,52 8. Від 31 до 35 вставок 136,04 146,63 150,89 161,48 9. Від 36 до 40 вставок 154,92 165,53 171,84 182,46 діамант вагою до 0,10 карат 1. 1 діамант 13,18 25,93 14,71 27,48 2. від 2 до 5 діамантів 26,50 39,25 29,94 42,70 3. від 5 до 10 діамантів 49,55 62,30 55,08 67,81 4. від 11 до 15 діамантів 72,34 85,08 80 , 26 92,98 5. Від 16 до 20 діамантів 95,09 107,83 105,43 118,21 6. Від 21 до 25 діамантів 117,78 130,61 130,61 143,44 7. Від 26 до 30 діамантів 140,47 153,22 155,93 168,62 8. Від 31 до 35 діамантів 163,25 175,96 181,07 193,78 9. від 36 до 40 діамантів 185,90 198,64 206,21 218,95 діамант вагою від 0,11 карат до 0,50 карат 1. 1 діамант 18,67 36,74 20,84 38,93 2. від 2 до 5 діамантів 37,54 55,61 42,42 60,49 3. Від 5 до 10 діамантів 70,19 88,26 78,03 96,07 4. Від 11 до 15 діамантів 102,48 120,53 113, 70 131,72 5. Від 16 до 20 діамантів 134,71 152,76 149,36 167,47 6. Від 21 до 25 діамантів 166,86 185,03 185,03 203,20 7. Від 26 до 30 діамантів 199 , 00 217,06 220,90 238,88 8. Від 31 до 35 діамантів 231,27 249,27 256,51 274,52 9. Від 36 до 40 діамантів 263,36 281,40 292,13 310,18 Діамант вагою від 0,51 карат до 0,9 карат 1. 1 діамантами 27,45 54,03 30,65 57,25 2. Від 2 до 5 діамантів 55,20 81,78 62,38 88,95 3. Від 5 до 10 діамантів 103,23 129,80 114,75 141,28 діамант вагою від 1,0 карата і вище 1. 1 діамант 32,94 64,83 36,78 68,70 2. від 2 до 5 діамантів 66,24 98,13 74,85 106,74


Примітка: Вартість послуг без урахування вартості діаманта. Ціна діаманта залежить від форми, ваги, характеристик та інше. Уточнюється при індивідуальному замовленні.

ЯК ВИБРАТИ ДІАМАНТ?