ДонДТУ

  1. Напрям підготовки «Будівництво»
  2. Магістерська програма «Промислове та цивільне будівництво»
  3. Напрям підготовки «Архітектура»

Сучасне суспільство не може існувати і розвиватися без будівельної індустрії і грамотних всебічно розвинених, з широким кругозором фахівців, що працюють в даній галузі народного господарства.

В даний час будівництво не стоїть на місці, а постійно розвивається, впроваджуючи нові технології виробництва будматеріалів, цікаві методи зведення і реконструкції різних об'єктів, необхідних для життєдіяльності людини.

Сьогодні, як ніколи, будівельний факультет прагне слідувати курсом життєвих змін. Змінюються навчальні плани, переглядаються методики навчання і вводяться нові дисципліни.


Сьогодні, як ніколи, будівельний факультет прагне слідувати курсом життєвих змін. Змінюються навчальні плани, переглядаються методики навчання і вводяться нові дисципліни.

Навчання на будівельному факультеті ведуть висококваліфікованих-ваних викладачі загальноосвітніх, професійних і спеціальних кафедр.

На факультеті є комп'ютерні класи, оснащені сучасним обладнанням, навчальні лабораторії, спеціалізований читальний зал.

Будівельний факультет здійснює підготовку бакалаврів і магістрів за такими напрямами, профілів і магістерськими програмами

Напрям підготовки «Будівництво»

Бакалаврат (нормативний термін навчання 3 р 10 міс.)

)

профілі:

  • Промислове та цивільне будівництво

Базова освіта дозволяє кваліфіковано виконувати дослідження для будівництва, проектувати, будувати і експлуатувати будівлі та споруди різного призначення, проводити технічну експертизу будівельних конструкцій, займатися організаційно-управлінської та науково-дослідною роботою. Випускники мають можливість також виявити свої здібності, як в сфері міського будівництва, так і в сфері управління міським господарством.

Магістерська програма «Промислове та цивільне будівництво»

Магістратура (нормативний термін навчання 1 м 10 міс.)

)

Напрямки діяльності збігаються з роботою за відповідними профілями бакалаврату, але з урахуванням поглибленої фундаментальної підготовкою, магістри швидше просуваються по службових сходах, вирішують більш складні завдання і досягають більш високих керівних посад. Крім того, базова підготовка дозволяє магістрам відразу після закінчення навчання професійно займатися науково-дослідною роботою, викладати в системі вищої і середньої освіти.

Область професійної діяльності:

  • управління капітального будівництва міста, області, промислових підприємств; управління містобудування та архітектури, державного архітектурно-будівельного нагляду, житлового господарства;
  • комунальні підприємства по експлуатації та ремонту житлового фонду, міських доріг і споруд;
  • підприємства будіндустрії, холдингові будівельні компанії, архітектурно-будівельні фірми.

Основні посади, які можуть займати випускники даного напрямку підготовки:

  • керівник і організатор будівельних виробництв (майстер, виконроб, начальник дільниці, будівельних управлінь і трестів);
  • проектувальник і конструктор (створює проекти нових ефективних конструкцій, будівель, міст);
  • фахівець відділів капітального будівництва міст, промислових підприємств, (займається питаннями нового будівництва і реконструкцій старих будівель);
  • викладач будівельних вузів і інших навчальних закладів, де готують будівельні кадри різної кваліфікації.

Сторінка випускаючої кафедри: Будівельні конструкції

Напрям підготовки «Архітектура»

Бакалаврат (нормативний термін навчання 3 р 10 міс.)

)

профілі:

  • Архітектура будівель і споруд

Базова освіта дозволяє кваліфіковано виконувати проектну та проектно-будівельну документацію, розробляти плани будівель, фасадів, внутрішніх просторів будівель і споруд різного призначення. Планувати, координувати процес розробки проектної документації на всіх етапах. Проводити оцінку і експертизу проектних рішень і побудованих об'єктів, виконувати авторський нагляд. Займатися організаційно-управлінської та науково-дослідною роботою.

Виконувати візуалізацію і презентацію проектних рішень, брати участь у захисті своїх проектних матеріалів перед громадськістю і замовником.

Основні місця роботи, де можуть працювати випускники даного напрямку:

Районні, міські та обласні відділи архітектури, архітектурні майстерні в проектних фірмах, інститутах, дизайнерські фірми, управління охорони пам'яток історії та культури, управління державного архітектурно-будівельного контролю, архітектурно-будівельні фірми.

Професійні навички:

  • знання методів проектування і проведення розрахунків;
  • знання систем автоматизованого проектування (Autodesk AutoCAD або ArchiCAD);
  • знання нормативної документації і технологій будівництва;
  • знання основ геодезії, екології, картографії;
  • навички виконання архітектурних креслень;
  • художні навички в галузі графіки, рисунка, композиції.

Сторінка випускаючої кафедри: Архітектурне проектування та інженерна графіка