Новини

Міністерський саміт Європейського простору вищої освіти та 4-й політичний форум Болонського процесу в Єревані

14-15 травня ц.р. в Єревані стартували міністерський саміт Європейського простору вищої освіти та 4-й політичний форум Болонського процесу.

У заходах, що проводяться в спорткомплексі ім. Карена Демірчяна, брало участь близько 50 делегатів з 47 країн і міжнародних організацій. 20 країн було представлено на рівні міністрів.

«Очевидно, що вища освіта - це той фундамент, на якому будуються суспільства, засновані на знаннях. В цьому плані болонські реформи змінили характеристику вищої освіти Європи, забезпечивши мобільність студентів і створюючи широке розмаїття освітніх можливостей. Ясно також, що без подолання системних проблем неможливо забезпечити конкурентоспроможність системи освіти як в Вірменії, так і в європейському середовищі вищої освіти », - зазначив Президент РА Серж Саргсян.

Урочисте засідання вів міністр освіти і науки РА Армен Ашотян. Пане міністре зазначив, що 3 роки тому в Бухаресті міністри європейських країн одноголосно проголосували за те, щоб Вірменія стала центром європейського освітнього простору, а Єреван - 9-ої столицею європейського освітнього простору.

«Саміт, вперше проведений в Вірменії, - доказ того, що європейський освітній простір - загальна цінність. Документи і рішення, обговорювані і прийняті в Єревані, суттєво вплинуть на розвиток європейської системи освіти. Болонський процес, при всіх своїх складнощі і виклики, - вдався процес », - упевнений міністр освіти і науки РА.

У заходах брали участь також Президент НАН РА Радик Мартиросян і Директор МНОЦ НАН РА Альберт Саргсян.

Відзначимо, що Вірменія приєдналася до Болонського процесу в 2005 році на Бергенському міністерському саміті, активно підключившись до роботи виконавчої групи Болонії і всіх її підструктур.

Основою для початку Болонського процесу стала Сорбоннського спільна декларація міністрів освіти 4 країн - Німеччини, Франції, Сполученого Королівства та Італії. Основні цілі, зазначені в Сорбоннського декларації, - створення загальних критеріїв, мобільність студентів та академічного складу, забезпечення якості - були закріплені в Болонській декларації, яку в 1999 р підписало 29 європейських країн.

Болонська декларація закріпила також необхідність організації міністерських самітів в кожній країні раз в 2-3 року. Був заснований також порядок проведення самітів, згідно з яким приймаюча країна отримує і зобов'язання Болонського секретаріату. Під час міністерських самітів підводяться підсумки роботи, проведеної за підзвітний період, в комюніке закріплюються найближчі пріоритети.

Під час міністерських самітів підводяться підсумки роботи, проведеної за підзвітний період, в комюніке закріплюються найближчі пріоритети