Кінотеатри

Кінотеатри Челябінська

У Челябінську діє розвинена мережа кінотеатрів, як муніципальних, так і приватних, серед яких - сучасні багатозальні кінотеатри, що представляють новинки кінопрокату.

Комунальний заклад культури

Кінотеатр «Знамя»

Вул. Кірова, 112

Тел. 263-36-84

Кінотеатр «Знамя» - найстаріша кіномайданчики Челябінська Кінотеатр «Знамя» - найстаріша кіномайданчики Челябінська. Перші кінострічки були продемонстровані тут ще на початку ХХ століття.

Будівля, виконане в стилі неокласицизму з елементами модерну, в якому розташований кінотеатр, розташоване в самому центрі міста, в пішохідній зоні Челябінська на Кіровці. Побудовано його було в 1906 році і належало А.Ф. Бейвель, тричі обирався міським головою. Спочатку тут були розміщені складські приміщення і проходила оптова торгівля. Однак уже в 1910 році в будівлі був відкритий перший в Челябінську кінотеатр «Люкс». У роки Радянської влади кінотеатр став називатися «Знамя».

До 1960-х рр. репертуар «Прапора» нічим не відрізнявся від репертуару інших кінотеатрів міста. Але в 60-і роки ХХ століття починається нова сторінка в його історії. «Знамя» стає центром елітарного кіно. На його екрані демонструються документальне, елітне, «важке» кіно. Тут проходять зустрічі творчої інтелігенції.

У 1994 році кінотеатр набуває статус муніципальної установи культури. У 1990-ті роки в його стінах проходять кінофестивалі «Неігрове кіно відоме і невідоме», «Мультіплікашкі», «Фестиваль фестивалів», фестиваль християнських фільмів «З вірою, надією і любов'ю», заходи для дітей, благодійні кіносеанси для соціально незахищених верств населення .

В кінці 1990-х - початку 2000-х років пройшла корінна реконструкція «Прапора». Сьогодні в невеликому затишному залі кінотеатру, розрахованому на 120 місць, відвідувачі можуть познайомитися з новинками світової кіноіндустрії.

Комунальний заклад культури

Центр мистецтв «Театр + Кіно»

Кінотеатр ім. А.С. Пушкіна

Вул. А.С. Пушкіна, 64

Тел. 263-42-24

сайт: www.kinopushkin.ru

Історія кінотеатру ім. А.С. Пушкіна почалася в 1937 році. Це був перший на Уралі і другий в СРСР двозальний кінотеатр. З перших днів роботи він став найулюбленішим кінотеатром городян. У просторих кінозалах кожну годину починався новий сеанс. У розкішному фойє, виконаному в класичному стилі, грав (і донині грає) оркестр на невеликій естраді.

У 1950-1980-х роках, крім традиційних кінопоказів, тут проводилися кінолекторії, музично-літературні вечори, творчі зустрічі. Для кожного кіновечора відповідно оформлялася сцена, а зустріч з цікавими людьми супроводжувалася демонстрацією фільму.

У 1960-і роки саме в кінотеатрі імені Пушкіна був відкритий перший в області клуб любителів кіно «Кентавр», який став справжнім центром вільнодумства: тут челябінці могли дивитися фільми А. Тарковського, М. Хуциєва, С. Соловйова, А. Сокурова. На початку 1970-х років клуб був закритий і відновив свою діяльність лише в 2001 році.

На рубежі ХХ-XXI століть після реконструкції кінотеатр отримав друге народження, ставши повноправним учасником проекту «Театр + Кіно». З 2000 року тут проводиться Всеросійський фестиваль «Нове кіно Росії», а також кінофоруми «Сталкер», «Любити людину», «Слов'янський ковчег». Не забуті і традиції показу клубного і авторського кіно: фільмів Ч. Чапліна, А. Тарковського, Б. Бертолуччі, Т. Тиквера, С. Ейзенштейна, А. Хічкока, А. Сокурова, Ф. Фелліні, М. Антоніоні, І. Бергмана , С. Параджанова, А. Куросави і багатьох інших режисерів, чиї роботи увійшли в золотий фонд світової культури, а також фільмів, що відкривають нове обличчя сучасного кінематографа. У планах кінотеатру продовжувати покази: шедеврів кінематографа від «класики» до «авангарду», фестивального кіно; проводити фестивалі, «тижні» національних кінематографій, а також влаштовувати покази документального кіно.

Комунальний заклад культури

Кіно-театральний центр для дітей та молоді

Новий Художній театр - «Спартак»

Пр. Леніна, 19

Тел. 775-44-50

775-44-50

Заснований в 1958 році. За радянських часів був єдиним дитячим кінотеатром в місті. У кінозалі на 190 місць демонструвалися, в основному, дитячі фільми. Постійними глядачами були діти з дитячих будинків, реабілітаційних центрів, інтернатів. ще

Після об'єднання в 2007 році з Новим Художнім театром в єдиний Кіно-театральний центр для дітей та молоді кінозал закритий на реконструкцію. Після її закінчення кінотеатр знову почне роботу. одним напрямком в роботі кінотеатру була допомога в освоєнні шкільних програм, організація кінолекторії для пропаганди здорового способу життя, дій в надзвичайних ситуаціях, попередження наркоманії, алкоголізму та інших шкідливих звичок. Кінотеатр проводив дитячі свята, кіноранки, вікторини, конкурси, виставки декоративних тварин. Під час канікул працював з дітьми, які відвідують літні шкільні табори.

Комунальний заклад культури

Кіноосвітній центр імені Леоніда Оболенського

Вул. Соні Кривий, 38, 1-2

Тел. 264-35-73

Комунальний заклад культури «кіноосвітній центр імені Леоніда Оболенського» було створено в 2006 році Комунальний заклад культури «кіноосвітній центр імені Леоніда Оболенського» було створено в 2006 році. До цієї дати меморіальна квартира народного артиста РФ Леоніда Леонідовича Оболенського існувала протягом десяти років як громадська структура, зі своєю неповторною долею, особливою роллю в культурному житті Челябінська і специфічними формами діяльності, які підтвердили свою життєздатність і затребуваність в місті.

Метою діяльності Кіноцентру, створеного на базі меморіальної квартири-музею одного з основоположників вітчизняного кінематографа, є відновлення і збереження пам'яток матеріальної та духовної культури, пов'язаних з життям і творчістю Л.Л. Оболенського, а також організація громадської підтримки прокату вітчизняних фільмів.

У 2008 році творчий проект директора Кіноцентру імені Оболенського Т.Н. Мордасова «Свідок і учасник еволюції російської культури» був удостоєний гранту Президента Росії як учасник конкурсу творчих проектів загальнонаціонального значення в галузі культури і мистецтва.

Сьогодні Кіноцентр являє собою своєрідну кіногостіную, що працює в щоденному режимі. Її відвідувачам доступні всі види відеопроекції, постійно діюча експозиція і змінні виставки, фільмотечний (більше двох тисяч найменувань фільмів вітчизняного та світового кінематографа для наукових і просвітницьких цілей), бібліотечний (книги, довідники, каталоги), фотографічний (фотографії, листівки) і предметно меморіальний фонди.

МУК «кіноосвітній центр імені Л. Оболенського» - це кінопокази, кіноциклу, історико-освітня програма «Століття кіно» (щоп'ятниці), панорама сучасного вітчизняного кіно «Наше кіно» (щосереди), панорама зарубіжного класичного і сучасного кіно «Кіно без кордонів »(щосуботи), ретроспективи класиків світового кіно, тематичні кіносемінару і постійні виставки.

Кінокомплекс «Росія»

Вул. Б.Хмельницького, 14а

Тел. 721-07-60

Сайт: www. kinoruss. ru

Один з найстаріших кінотеатрів міста, був побудований в 1961 році. З перших днів свого існування «Росія» стала місцем культурного відпочинку городян Металургійного району.

На двох поверхах кінокомплексу розташовані два кінозали: «Червоний зал» на 210 місць і «Зелену залу» на 159 місць; а також зони відпочинку і розваг: бар, кав'ярня, піцерія, зал ігрових автоматів, столи для російського більярду і американського пулу. На третьому поверсі розташувалися дитячий ігровий майданчик і справжній банкетний зал для маленьких городян.

Сьогодні кінокомплекс, як і в радянські часи, - модне місце сімейного та молодіжного відпочинку жителів ЧМЗ.

Розважальний комплекс «Аврора»

Вул. Дзержинського, 93

Тел. 256-13-63

сайт: www.avrora74.ru

Кінотеатр «Аврора» відкрився в 1967 році. Він був побудований за типовим проектом, виконаним в 1965-1966 роках в інституті ЧГрП на замовлення обласного управління кінофікації (архітектор С.І. Трунов, малі форми - архітектор А.П.Павлов), і представляв собою широкоформатний кінотеатр на 600 місць.

У 1999 році кінотеатр був реконструйований і перетворений в перший в Ленінському районі багатофункціональний розважальний комплекс. Автором ескізного проекту став архітектор В.А. Квач. Вхідна група декорована в стилі, який відтворює образ крейсера «Аврора». Відкриття його відбулося 15 вересня 2000 року. Масштабна реконструкція розважального центру пройшла в 2003 році.

Сьогодні до складу РК «Аврора» входять кінозал на 115 місць, караоке-бар, нічний і більярдний клуби, сауна і кафе. Тут проводяться дитячі свята і турніри, виставки та банкети, студентські вечірки.

Кінотеатр «Киномакс-Урал»

вул. Воровського, 6

232-67-55, 232-68-61

сайт: www. kinomax. ru

Кінотеатр «Урал» відкрився в 1971 році показом фільму «Біг». До середини 1980-х років став одним з кращих закладів культури Уралу і РРФСР. У 1996 році кінотеатр названий центром росийской кінематографії. Тут проводилися кінофестивалі, кіносвята, тематичні вечори, зустрічі з акторами. «Урал» запрошував до Челябінська зірок російського кіно: С.Герасимова, С. Бондарчука, І. Смоктуновського, Т. Дороніна, Т. Макарову, Н. Мордюкову, М. Володину і ін. В кінотеатрі прем'єри вітчизняних кінофільмів проходили одночасно з московськими, а іноді і раніше.

Всі роки Урал був традиційним місцем проведення заходів для ветеранів війни, праці, для учасників ліквідації наслідків аварій на Чорнобильській АЕС, обласних, міських та всеукраїнських фестивалів фотомистецтва.

В1998 році кінотеатр був закритий на реконструкцію, а в 1999 на його базі відкрився культурно-дозвільний центр «Киномакс-Урал». Крім двох кінозалів (на 135 і 775 місць), на його площах розташувалися кілька кафе та ігрових комплексів.

Кінотеатр «Киномакс-Перемога»

Комсомольський пр., 34

Тел. 741-41-21 (автовідповідач), 741-46-94 (квиткові каси)

сайт: www. kinomax. ru

Кінотеатр «Перемога» був відкритий в 1975 році і швидко став центром культурного життя північного заходу Челябінська. У 2002 році міська влада ухвалила рішення про його приватизацію, передавши права на нього мережі кінотеатрів «Киномакс». У 2004 році після реконструкції тут відкрився культурно-розважальний комплекс «Киномакс-Перемога», до якого увійшли два кінозали (на 200 і на 600 місць), ресторан, кав'ярня, дитячий майданчик.

Кінотеатр «Мегаполіс» (КРК «Мегаполіс»)

Свердловський пр., 51а, 2 поверх

Тел. 247-45-45

сайт: mega74. ru

Перший на Південному Уралі чотиризальний кінотеатр-мультиплекс відкрився в 2004 році в культурно-розважальному комплексі «Мегаполіс» на березі річки Міас. Три зали по 163 місця і VIP-кінозал на 50 місць: широкі проходи, роздільні м'які крісла, персональні столики з підсвічуванням, кнопки виклику офіціантів. Зараз кількість залів збільшилася до восьми, а загальна кількість посадкових місць до 1440.

На екранах кінотеатру можна побачити блокбастери, комедії, мелодрами, дитячі анімаційні фільми, стереофільми. Світові і російські кінопрем'єри проходять щотижня. Щотижня проводяться акції та вистави, присвячені найгучнішою прем'єрі. В день в кінозалах «Мегаполіс» демонструються до десяти фільмів.

Загальна територія культурно-розважального комплексу «Мегаполіс» становить 14000 кв.м. На трьох рівнях розмістилися різноманітні заклади для відпочинку і розваг - нічний клуб, ресторани, кав'ярні, зали для боулінгу та більярду.

Кінотеатр «Сінема Парк» (ТРК «Горки»)

Вул. Артилерійська, 136, 1 поверх

Тел. 247-18-00

сайт: www.cinemapark.ru

Кінотеатр відкрився в Челябінську в 2006 році на першому поверсі торгово-розважального комплексу «Горки», ставши п'ятим за рахунком кінотеатром мережі «Сінема Парк» в Росії. Він налічує дев'ять залів і 1850 глядацьких місць.

Архітектурний проект і планування мультиплексу виконані англійською компанією McFarlaneLatter, дизайн інтер'єрів - відомим італійським дизайнером Джуліо Барателлі.

Найбільший зал мультиплексу може вмістити 334 глядачів, і розрахований на проведення прем'єрних показів. Крім цього частина залів оснащені унікальними в польоті екранами, особливий ефект яких досягається за рахунок спеціальної конструкції екрана, що збільшує розміри зорового сприйняття картини.

Всі кінотеатри національної мережі обладнані пристроями для людей з вадами слуху людей і місцями для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Крім кінотеатру в ТРК «Горки» на площі в 55000 кв. метрів розміщені найбільший в регіоні гіпермаркет «Наш», салон побутової техніки та електроніки «Експерт», понад 100 магазинів, салони одягу і взуття, аудіо та відеопродукції, книжковий магазин, зал фаст-фуд, три ресторани і дитячий розважальний центр.

Кінотеатр «Глобус» (ТРЦ «Фокус»)

Вул. Молдавська, 16, 3-й поверх

Тел. 270-00-10

сайт: www.globus74.ru

У відкритому в 2008 році культурно-розважальному комплексі «Глобус» на останньому поверсі ТРЦ «Фокус» діють вісім кінозалів з індивідуальним дизайном і кріслами - комбінацією звичайних крісел з двомісними диванчиками «для закоханих». Гості комплексу можуть вибирати, куди їм піти - в VIP-зал, де розташовані зручні шкіряні крісла або в зали економ-класу.

Крім кінозалів, діють три ресторани, кав'ярня, зали для більярду, боулінгу, електрокартінга і ін.

Також на базі ТРК «Фокус» розмістилися супермаркет «Теорема», салон побутової техніки та електроніки «МВідео», салони аудіо та відеопродукції, салони стільникового зв'язку, бутики і магазини.