Передмістя Санкт-Петербурга → Петергоф
Загальна інформація (адреса, проїзд, режим роботи, вартість квитків, телефон)
Великий палац в Петергофі об'єднує верхній сад і Нижній парк і є архітектурною домінантою всього петергофского ансамблю . Фасад будівлі Великого палацу розтягнувся на 300 метрів уздовж берегової лінії і вражає своєю величчю і пишнотою.
В архітектурі фасадів Великого палацу і його інтер'єрах відображені кілька періодів історії імператорської резиденції.
Перший палац (тоді ще Верхні палати) був закладений в 1714 році. будуєте цтво здійснювалося І. Браунштейном, потім ж.б. Леблоном. Останній створив Дубову сходи, Кабінет Петра, збільшив вікна і двері великого парадного залу на другому поверсі, фронтони були прикрашені рельєфами (Н. Піно), балкон був подовжений на всю довжину середнього ризаліти.
З 1719 року будівництвом Верхніх палат керував Н. Микетти. Була завершена обробка інтер'єрів, прибудовані галереї і двоповерхові флігелі, фасади були багато прикрашені.
У 1732 році за проектом М. Земцова з боків до флігелів були прибудовані одноповерхові житлові корпуси, що подовжувало фасад палацу, але не збільшувала площа його парадної частини.
У 1745 році до перебудови Верхніх палат приступив Б.Ф. Растреллі. В результаті цього вони перетворилися в Великий палац. Палац відповідно до початкової композиційною схемою складався з середньої частини, галерей і бічних корпусів, але додалися бічні крила в сторону Верхнього саду. Растреллі звів ошатну церкву і гербовою корпус, що додало фасадам палацу додаткову урочистість і пишність.
У наступні роки переробкам піддавалися лише інтер'єри Великого палацу.
У 1845-1850 роках архітектор А.І. Штакеншнейдер надстроил східне крило, врівноважити композицію Великого палацу і надавши їй симетрію.
Після Великої Жовтневої революції Великий палац став історико-художнім музеєм.
Під час Великої Вітчизняної війни значна частина музейних експонатів Великого палацу були викрадені фашистами, а сама будівля піддалося пожежі і обстрілу і було практично стерто з лиця землі.
У 1952 році силами реставраторів, архітекторів, істориків і різних майстрів будівля Великого палацу було відновлено з руїн і знову піднесло над нижнім парком .
У 1956 році над Великим палацом знову засяяли позолочені куполи.
У 1964 році в музеї Великого палацу був відкритий для огляду перший зал - Портретний.
Сьогодні Великий палац являє собою історико-художній музей, експозиції якого дають можливість ознайомитися з мистецтвом російського палацового інтер'єру 18- початку 19 століть.
(Натисніть на обраної фотографії для її збільшення)
До списку передмість