- Книга всьому ЦДХ
- Прерафаеліти в «Пушкінке»
- Невигадана історія
- екранування історії
- Біла змія атакує
- За диким степах Забайкалля
- Народний артист СРСР
- про експресивність
- Королева Анджела
- Це даб, сер!
- Все ще життя
- Безсоння під відкритим небом
Книга всьому ЦДХ
Сьогодні і наступні два дні, до 9 червня включно, в ЦДХ працює черговий, на це раз 8-й Московський міжнародний Відкритий книжковий фестиваль. В рамках п'яти традиційних для фестивалю програм - Книги, Музика, Кіно, Виставки, Діти - пройде понад 200 заходів: всілякі презентації, майстер-класи, дискусії та круглі столи. Розповісти про все в рамках анонса просто неможливо, так що за всьому подробицями краще відразу сходити сюди: http://2013.moscowbookfest.ru/full.html. Варто взяти на замітку, що вперше в рамках фестивалю свою програму представить чудовий в усіх відношеннях Валерій Анашвілі - історик філософії, перекладач, завкафедрою проектів в сфері культури і головний редактор Видавничого дому НДУ ВШЕ, головний редактор журналу «Логос» і Видавництва Інституту Гайдара ... в загальному, великий подвижник у виданні кращих зразків non-fiction літератури. Зокрема, 8 червня о 14.00 в залі «Коктебель» відбудеться презентація нової книги ректора РАНХиГС Володимира Мау «Реформи і Догми». Як сказав сам автор, в ній він «просто намагався зрозуміти, чому проблеми аграрного суспільства, які були відомі ще в царські часи, зараз - тільки посилилися; як боротися з нинішнім безладом. Сподіваюся, що відповідь знайдений ». На іншому майданчику ЦДХ - в залі «Гурзуф» - 8 червня о 15.00 прекрасна Ніна Демурова, автор канонічного вже перекладу «Аліси в Країні чудес» і «Аліси в Задзеркаллі», виступить з лекцією про Льюїс Керрол. А 9 червня, туди внесено ж в честь ювілею Льва Гумільова виступлять Сергій Бєляков, історик і літературознавець, фахівець з біографії і наукової спадщини Гумільова, і філософ, соціолог, політолог, публіцист Олександр Дугін - це буде проект «Життя чудових людей». 8 червня о 16.00 один з кращих вітчизняних перекладачів англомовної поезії - Григорій Кружков разом з ілюстратором і видавцем Тетяною Кормер в наметі «Артек» розповість, що таке лимерики, хто їх писав і перекладав і як їх складати. Паралельно, тобто в цей же час, в залі «ДНК» філософ Валерій Подорога представить свій багаторічний і багатотомний проект «Мимесис. Аналітична антропологія літератури ». І так далі і тому подібне. Загалом, все - на фестиваль!
Кримський Вал, 10.
Прерафаеліти в «Пушкінке»
11 червня відкривається, мабуть, головна виставка року: в ГМИИ ім. Пушкіна привозять прерафаелітів. У 1848 році, коли континентальну Європу лихоманило від революцій, в Лондоні художники Вільям Холмен Хант, Данте Габріель Россетті і Джон Еверетт Миллес об'єдналися, назвавшись Братством прерафаелітів і уклавши в цьому імені головне джерело свого натхнення - живопис пізнього Середньовіччя. Коли сучасні їм критики і історики мистецтва схилялися перед Рафаелем, молоді живописці бачили в його манері витоки тієї неприродності, театральності, яка в академічному мистецтві Вікторіанської епохи перетворилася в лицемірство і помпезність. Надихаючись чистотою «дорафаелевской» живописної техніки, прерафаеліти поставили перед собою завдання художнього і морального оновлення британського мистецтва шляхом повернення йому серйозності, щирості і точності зображення. І це їм цілком вдалося. Результатом стало не тільки визнання, але і величезний вплив, яке прерафаеліти надали на подальший розвиток мистецтва у Великобританії і по всьому світу. Їх розуміння краси передбачало первинність мистецтва по відношенню до життя, і вони прагнули привнести його в життя. Це виразилося в захопленні прикладним мистецтвом. Зусиллями Вільяма Морріса воно переросло в Рух мистецтв і ремесел, яке, в свою чергу, дало початок стилю, який в Італії став відомий як англійська; у Франції - як ар-нуво; в Австрії - як віденський сецессион, в Німеччині - як югенд-штиль, а в Росії - як модерн; стилю, від якого відбувається весь дизайн XX століття. До експозиції «Прерафаеліти: вікторіанський авангард», яка буде представлена в «Пушкінке», увійде живопис і прикладне мистецтво - понад 80 творів з музейних і приватних колекцій США і Великобританії, включаючи перлини колекції Тейт - «Офелія» і «Маріана» Миллеса, « кохана »і« Прозерпіна »Россетті.
Вул. Волхонка, 12. До 22 вересня.
Невигадана історія
Навіть найнеймовірніше може стати реальністю. Треба лише досить сильно цього захотіти. Молодіжний театр (РАМТ) вибрав для постановки п'єсу, обійшла всі кращі майданчики світу, яка народилася на Бродвеї і багато років йшла там з величезним успіхом. Мова про «створити диво» Вільяма Гібсона, в основі якої - реальна історія Елен Келлер, яка втратила внаслідок хвороби в ранньому дитинстві слух і зір. Проте в 1904 році вона закінчила Гарвард, стала лінгвістом, письменником, педагогом, математиком. Марк Твен називав її великою людиною, а вона говорила: «Я прочитала по губах Марка Твена кілька прекрасних його оповідань. Я відчуваю пріщуріваніе його очей в потиску його руки ». Елен Келлер любила життя і знала справжню ціну самим звичайним її проявів. Вона навчилася говорити, читати, їздити на велосипеді і верхом, плавати і гребти. Але спектакль 9 червня - НЕ документальна розповідь. Це скоріше історія про пробудження почуттів. Історія про те, що любов не тотожна жалості і вседозволеності. Вона завжди є вимога більшого і віра. Віра в можливості людини.
Театральна пл., 2. Початок о 19.00.
екранування історії
Задум будівництва Царицинської імператорської резиденції належав самій Катерині Великій, уродженої, як відомо, Софії Фредеріка Августа Ангальт-Цербстська з прусського в минулому міста Штеттіна. Було це в далекому 1775 року. В ближчому 2013-м, а саме 28 травня, в резиденції, сьогодні відомої як музей-заповідник «Царицино», відкрився цікавий виставковий проект «XVIII століття на екрані: Катерина II і Фрідріх II», присвячений, як випливає з назви, багатовікової історії політичних, економічних і культурних взаємин Росії і Німеччини в цілому і двох великих монархів зокрема. Понад 900 експонатів представляють своєрідний діалог кінематографії та історії, що показує, як в світовому кіно XX століття втілювалися образи російської імператриці і прусського короля. Фотографії зі зйомок, предмети реквізиту, ескізи декорацій і костюмів - з одного боку, і твори живопису і графіки, предмети декоративно-прикладного мистецтва, меблів і інтер'єрів XVIII-XIX століть - з іншого, в них самим що ні на є постмодерністським чином відображаються основні віхи історії двох країн.
Вул. Дольськ, 1. До 3 листопада.
Біла змія атакує
Як і для багатьох хайрастие металлюг, золота пора Whitesnake як групи припадає на 1980-ті. Here I Go Again, Is This Love і Still of the Night підривали світ в міру важкими рифами, романтичними клавішами і сльозогінним вокалом красеня Девіда Ковердейла. До цього для нього була пора біля мікрофона в Deep Purple, після - не найвдаліші сольні роботи і прекрасний спільний диск з Джиммі Пейджем з Led Zeppelin. А між - енергійний хард-рок з елементами блюзу та соулу, спекотний заміс з мелодійних балад ( «медляков») і потужних швидкісних номерів, який Ковердейл разом з в черговий раз реанімованої групою і привезе в «Крокус-сіті-хол» 10 червня. Формально тур Forevermore World Tour приурочений до одинадцятого студійного альбому Whitesnake 'а Forevermore (вельми гідного, до слова), але можна не сумніватися, що в концерті прозвучить все, що повинно, по всій Директорії пісень, завдяки яким групи була реально крута чверть століття тому. До слова, в нинішньому складі присутні Даг Олдріч і Реб Біч, чиї гітари свого часу визначили саунд групи. Так що можна очікувати непогане шоу.
65-66-й км МКАД, МВЦ «Крокус Експо», пав. № 3. Початок о 20.00.
За диким степах Забайкалля
Виставка «Степовий вітер», яка 6 червня відкрилася в галереї «Коносьер», вперше познайомить столичних любителів мистецтва з творчістю самобутнього монгольського художника отго БАДів. П'ятдесят робіт в самих різних жанрах, від портрета і пейзажу до історичних монументальних полотен, демонструють симбіоз академічного реалізму з експресією мазка і кольору, стихією, що нагадує про російських «класиків» Сєрова, Фешин, Малявіна. Крім живописного інтересу, втім, картини БАДам викликають інтерес етнографічний: літопис образів Монголії займає в корпусі робіт художника помітне місце. Тут і зображення національних костюмів, і постановочні сцени історичного побуту, і степові ландшафти. Звичайно, це «махровий» реалізм, в традиціях російської / радянської школи живопису і малюнка, але - романтичного спрямування. Чи багато ви бачили Монголії? Ось є можливість подивитися трохи.
Вул. М'ясницька, 22, стр. 1. До 5 липня.
Народний артист СРСР
Московська консерваторія вшановує Тихона Хреннікова, культову фігуру радянської музичної культури XX століття, автора «народних» шлягерів: «Московські вікна», «Пісня вірних друзів», «Колискова Світлані», кінохітів без ліку, опер, балетів, концертів. 10 червня в рамках Фестивалю Тихона Хреннікова відбудеться концерт, в якому прозвучить багато зі спадщини композитора, а також його учнів і колег - Олександра Чайковського, Михайла Броннера, Анатолія Шелудякова і Сергія Голубкова. Другий концерт - з музикою тих же, але ще Ірени Світловий, Валерія Кікти, Андрія Гордейчева і Тихона Хреннікова-молодшого.
Вул. Велика Нікітська, 13/6. Початок о 19.00.
про експресивність
Історик і теоретик мистецтва і культури Михайло Ямпольський відомий як автор численних праць з питань кіномистецтва, семіотики, історії репрезентації, феноменології візуального. 10 червня він, нині професор Нью-Йоркського університету, прочитає в вінтажному залі «Винзаводу» лекцію «Зображення, що рухається і одержимість. До теорії експресивності ». Експресивність традиційно вважається властивістю людини, але виникнення технічних мистецтв змусило переглянути цю виставу. Вже кінематограф, перетворюючи рушійну фотографію в медіум, анімуючи мертві тіла, створює штучну форму експресії, у чомусь нагадує одержимість шаманів. В рамках лекції Ямпільський розповість про перетворення експресії і новітніх практиках відеоарту, які, граючи з часом зображення, продовжують цю тенденцію, ускладнюючи її. Вхід вільний, але за попередньою реєстрацією. Для оформлення необхідно відправити ПІБ і контактний телефон за адресою: [email protected] .
4-й Сиромятніческій пров., 1, стор. 6. Початок о 19.00.
Королева Анджела
11 червня перед шанувальниками фестивалю «Королеви опери» постане ще одна оперна діва - румунська співачка Анджела Георгіу, перед вибуховим темпераментом, суперечливим характером і вимогливим характером якої, кажуть, тремтять найвідоміші постановники світу. Кожна роль Георгіу - зразок високого оперного майстерності, який підноситься слухачеві вивірено малими дозами, як все по-справжньому цінне в цьому житті. Вокальна техніка Анджели Георгіу визнається бездоганною, а в мистецтві перевтілення з нею мало хто може зрівнятися - багато в чому завдяки внутрішній свободі та прагнення «робити все по-своєму». Дива представить програму, складену з оперних шедеврів Генделя, Моцарта, Бізе, Массне, Монтеверді, Дворжака, Оффенбаха. Концерт в Музичному театрі ім. Станіславського і Немировича-Данченка пройде під управлінням улюбленого диригента діви - Тіберіу Соаре. «Підтримку» співачці надасть контратенор Чезар Оуат, який представляв Румунію на недавньому «Євробаченні». У цьому вся Георгіу - не тільки королева опери, але і королева епатажу.
Вул. Велика Дмитрівка, 17. Початок о 19.00.
Це даб, сер!
Сумніватися в велич цієї людини - нехай і з сильним іронічним присмаком - годі й говорити. Чи «Скретч» Перрі - з пантеону музичних богів. Засновник стилю «даб», він, якщо хочете, - Луї Армстронг або, скажімо, Елвіс Преслі реггі. Без нього, геніального продюсера і вигадник скретч (звідси й прізвисько), на яких будували свої сети перші діджеї 1970-х, 1980-х і навіть 1990-х, - без нього світ міг би не впізнати головну легенду ямайської музики Боба Марлі. Так він і сам по собі легенда, на щастя - жива. Сьогодні йому 77, він активно виступає і явно не збирається зупинятися: майже щороку у нього виходять альбоми, яких накопичилося вже понад 40. Тепле дружелюбність Карибського моря, весь колорит Ямайки - все це неодмінно можна буде відчути 12 червня на концерті в залі «Москва - H all ».
Тріумфальна пл., 1 (вхід з вул. 1-я Брестська, через арку). Початок о 20.00.
Все ще життя
Жанр натюрморту прийшов до Голландії з протестантизмом: замість Католицької церкви з запитами релігійно-повчального характеру основними замовниками живопису раптом стали мирні філістёри - шинкарі, бюргери, фермери, торговці, і художники спустилися з небес на землю. Подробиці матеріального світу - ось на чому тепер фокусувався їх погляд. Втім, спочатку всі предмети stilleven - так зветься натюрморт в Нідерландах - були глибоко символічні: риба - Христос, м'ясо - тлінні плоть, ніж - жертва, яблуко - гріхопадіння, і так далі, і так далі. Але традиція жанру розвивалася, з'являлися квіткові натюрморти Утрехта і філософські vanitas Лейдена, ширилося різноманітність предметів «в кадрі». У наш час лапки можна зняти: якщо класичний голландський натюрморт - це завжди постановка, то експонати виставки в Мультимедіа Арт Музеї «Still / life - сучасна голландська фотографія» - це сучасне трактування класики засобами фотографії. Мінімалізм, вміння працювати з формою, кольором і світлом, спираючись на багатовікову традицію голландського натюрморту, поєднання почуття гумору і залучення абсурду притаманне витримано робіт. Голландська школа фотографії останні чверть століття є однією з провідних в світі. Рінек Дійкстар, Ервін Олаф, Антон Корбайн, Інес ван Ламсверде і Винод Матадін і інші заклали традиції, які, втім, розвивають і сміливо порушують молоді фотографи в пошуках нової візуальної мови, - на виставці представлені твори тих, яких відкрив і виставляв Музей фотографії Амстердама .
Вул. Остоженка, 16. До 14 липня.
Безсоння під відкритим небом
Insomnia - перший в Росії фестиваль анімаційних фільмів, що проходить на відкритому повітрі, - стартує 13 червня в Нікола-лінивців, природно-творчому кластері в Калузькій області, приблизно в 200 км від Москви. Більше 50 годин новітньої вітчизняної та зарубіжної анімації будуть проектуватися на три великі екрани, встановлені прямо в поле. Щоночі фестивалю на кожному з екранів йтимуть покази різних фестивальних програм, наданих Суздальским фестивалем анімації, французьким фестивалем анімації Аннесі, Великим фестивалем мультфільмів, а також - власна оригінальна програма «Безсоння». Якщо простіше - на фестивалі покажуть безліч класних мультфільмів. Вхід на фестиваль, як і розташування в таборі з наметами, безкоштовні. Для бажаючих буде організовано прокат наметів і спорядження, а також будуть доступні літні будиночки. Так що треба тільки доїхати. Карта і варіанти маршруту - на сайті фестивалю: http://insomniafest.ru/map Організатори рекомендують користуватися офіційною картою фестивалю і, зокрема, не їхати на нього через Мединь, особливо за підказками «Яндекс», - є ризик потрапити на дорогу, в якій машини просто тонуть.
Чи багато ви бачили Монголії?