Перм

  1. походження назви
  2. Офіційна символіка
  3. міське планування
  4. Економіка
  5. Центр науки і культури
  6. планетарій
  7. філармонія
  8. художні галереї
  9. Музеї
  10. Цирк
  11. «Перм - культурна столиця»
  12. Перм фото
  13. Цікаві факти про Пермі
  14. Перм відгуки ...

Перм - місто в передгір'ях Уралу, на сході європейської частини Росії

Перм - місто в передгір'ях Уралу, на сході європейської частини Росії. Її називають містом сонця, що сходить, тому що для Європи в цій точці починається черговий день. Існує чимало коротких визначень, що характеризують цей дивовижний місто:

  • становий хребет Росії,
  • опорний край держави,

І в кожному з цих назв є своя правда. І в кожному з цих назв є своя правда

Перм - це адміністративний центр Пермського краю, транспортний вузол на Транссибірській магістралі, порт на річці Камі. Перм - це адміністративний центр Пермського краю, транспортний вузол на Транссибірській магістралі, порт на річці Камі

Перм - це великий багатогалузевий науковий, промисловий, культурний і логістичний центр Уралу.

Перм - це місто, відомий великою кількістю унікальних пам'яток, а також чудовою художньої галерей.

Перм - це місто, відомий великою кількістю унікальних пам'яток, а також чудовою художньої галерей

Різниця в часі між Перм'ю і Москвою становить дві години.

Станом на 1 січня 2013 року тут живуть 1 013 890 осіб.

Відомо, що особливої ​​енергетичної активністю відрізняються місця над тектонічними розломами земної кори, на кордонах геологічних платформ і складчастих зон. Перм заснована саме в такому місці. Своєрідну, сильну, духовну ауру міста відзначали багато чудових діячі культури. Так Петро Вяземський висловив так своє враження:

«Місто тихий, місто скромний,

в царство злата бідний вхід! ..

Перм з привітністю і ласкою

зустріне вас, молодих гостей,

чудний піснею, чудний казкою

в блиску райдужних променів ... »

У цьому місті дійсно створювалися «дивні пісні». Одна з них стала відома на всю країну. Це знаменита «Калинка», музику якої написав тутешній уродженець Іван Ларіонов.

Перм розташована на берегах річки Кама , Нижче впадання в неї річки Чусовая . Завдяки Камі, місто пов'язане водними шляхами з п'ятьма європейськими морями: Білим, Чорним, Каспійським, Азовським і Балтійським.

Кама виконує роль містоутворююче осі: уздовж неї місто простягнувся на 70 км і на 40 км вглиб суші, і по протяжності займає третє місце після Санкт-Петербурга і Сочі. Його територія складає 799,68 км². Це третій за площею місто Росії після Москви і Санкт-Петербурга.

Кажуть, що ще в роки радянської влади місцева влада дуже хотіли зробити Перм містом-мільйонником і включили в її склад безліч прилеглих селищ, в результаті чого територія міста різко збільшилася. При цьому вийшло, що значну частину його площі (дві третини) складають зелені насадження між його районами. Парки, сади, сквери,

на правому березі чудові соснові бори, корабельний ліс ... Місто-сад, та й годі.

Але ця приналежність до трійки міст-лідерів приносить населенню більше клопоту, ніж вигод. Транспортних витрат, на жаль, надто багато.

Лівий берег Ками вище правого, сильніше розчленований балками і ярами. Цікавою особливістю є те, що в межах міста тече безліч (понад триста) малих річок, руслом яких служать переважно численні міські яри. За кількістю малих річок Перм є рекордсменом серед міст Росії.

походження назви

Сама назва Перм більш давнє самого міста Сама назва "Перм" більш давнє самого міста.

Найбільш визнана версія походження назви від вепского Рега maa (Перя маа) - «задня (далека) земля». Вепси, які проживали при Ладозькому і Онезькім озерах, називали «далекої землею» басейн Північної Двіни і землі, що лежать далі на схід. Росіяни, які прийшли спочатку на землі вепсів, стали далекий незвіданий край на схід називати зміни, потім Перм. Так стали називати території, народи яких говорили на приміських мовах, так називали і самі ці народи. Коли в 1780 році селище при Егошіхінскій завод отримав статус міста, йому і дали ім'я Перм.

Офіційна символіка

Прапор і герб Пермі були затверджені Указом Імператриці Катерини II 17 липня 1783 року і мають таке геральдичне опис: «У червоному (червоному) полі срібний йде ведмідь, що несе на спині золоте Євангеліє і супроводжуваний на чолі щита срібним розширеним хрестом».

Днем міста вважається 12 червня і приурочується день міста до Дня прийняття Декларації про державний суверенітет Російської Федерації.

міське планування

Перм охоплює в даний час 7 адміністративних районів, 3 населених пункти і 1 робітниче селище.

У місті сьогодні більше 1300 вулиць, провулків і 13 площ. Колись в старовину ті вулиці, що тяглися паралельно Камі, в більшості своїй вказували шлях до храмів - церкви Петропавловська, Монастирська, Покровська; а ті, що йшли перпендикулярно

річці, носили назви повітових (районних) центрів великої губернії.

Особливі заслуги при створенні регулярного планування міста належать губернатору К. Ф. Модераху. На початку XIX століття саме він визначив основні принципи формування структури міста. Перм тоді отримала прямі перпендикулярні вулиці і широкі проспекти. Все широтні вулиці були прокладені паралельно Камі, а меридіональні - перпендикулярно. Планування міських вулиць аналогічна плануванні Нью-Йорка.

Планування міських вулиць аналогічна плануванні Нью-Йорка

З метою пожежної безпеки відстані між будинками були великими.

Місто в дореволюційний період розвивався переважно вздовж Ками, але вже починаючи з середини XIX століття багато будинків іменитих громадян міста та громадські будівлі будувалися на вулиці Сибірської, розташованої перпендикулярно до Камі. Ця вулиця пов'язувала зручні сходи до річкового порту і Сибірський тракт.

У 1764 році в Пермі було побудовано перша кам'яна (цегляна) будова міста - Петропавлівський собор (вул. Радянська, 1). Кам'яні будівлі в центрі Пермі на початку і середині XIX століття, як правило, з'являлися на місці згорілих дерев'яних будівель.

У роки радянської влади вулиці старої Пермі були перейменовані, але в кінці 1980-х, після гарячих дискусій, було вирішено повертати поетапно вулицях рідні імена.

Після Перебудови почалося активне будівництво в Пермі, і в місті з'явилося безліч цікавих і презентабельних будівель, новобудови же самих останніх років нітрохи не поступаються московським.

Майже все місто - сучасні будинки, але тут є величезна кількість несподіваних ракурсів і перспектив, викликаних вкрай пересіченою місцевістю міста. В цілому в силуеті Пермі більше вертикального, ніж горизонтального.

Економіка

Перм - великий індустріальний мегаполіс. У 2003 році столиця Прикам'я зайняла 6 місце в рейтингу підприємницького клімату російських міст. Вона виявилася на четвертому місці в опублікованому в 2012 році рейтингу найперспективніших мегаполісів за версією журналу «Русский репортер».

За обсягом промислового виробництва місто займає перше місце на Уралі, випереджаючи за цим показником перевершують його в чисельності населення Челябінськ, Єкатеринбург і Уфу.

Економіка міста характеризується, перш за все, розвиненою важкою промисловістю. Практично всі великі підприємства в післявоєнні роки працювали на оборонну промисловість, тому в 70-80-ті роки ХХ століття місто було "закритим", в ньому панувала атмосфера надтаємності.

Зараз провідні галузі: нефтегазопереработка, електроенергетика, машинобудування, хімія і нафтохімія, деревообробка, поліграфія та харчова промисловість.

Значну частку в машинобудуванні складають підприємства військово-промислового комплексу.

Основна продукція: авіаційні двигуни, артилерійські системи, газоперекачувальні установки, нафтопромислове та гірничо-шахтне обладнання, апаратура зв'язку, електричні і бензомоторні пилки, дорожньо-будівельна техніка, річкові судна, електроінструменти. Найбільшими машинобудівними підприємствами є «Пермські мотори» і «Мотовилихинские заводи».

Підприємства хімічної та нафтохімічної промисловості виробляють вибухові речовини, лаки і фарби, мінеральні добрива, синтетичні миючі засоби, активоване вугілля.

Діє велике поліграфічне виробництво - Пермська друкована фабрика об'єднання "Гознак". На фабриці виробляють документи державного зразка, грошові знаки, причому не тільки для потреб РФ, але і на замовлення інших держав.

Одне з найбільших в Україні підприємств з виробництва велосипедів розташоване в Пермі. Це ТОВ «Форвард». Велозавод випускає близько 1 млн велосипедів на рік.

Центр науки і культури

Перм - великий науковий центр, де знаходяться ряд інститутів Уральського відділення Російської академії наук, десятки науково-дослідних і проектно-конструкторських інститутів, в тому числі інститути Пермського наукового центру Уральського відділення РАН - Інститут технічної хімії, Інститут механіки суцільних середовищ, Гірський інститут, Інститут екології та генетики мікроорганізмів і інші Перм - великий науковий центр, де знаходяться ряд інститутів Уральського відділення Російської академії наук, десятки науково-дослідних і проектно-конструкторських інститутів, в тому числі інститути Пермського наукового центру Уральського відділення РАН - Інститут технічної хімії, Інститут механіки суцільних середовищ, Гірський інститут, Інститут екології та генетики мікроорганізмів і інші. Саме тут в 1916 році був створений перший університет на Уралі.

Зараз в Пермі працюють 14 самостійних вищих навчальних закладів і понад 40 філій московських і петербурзьких вищих навчальних закладів. Провідними пермськими вузами є:

  • Пермський державний університет,
  • Пермський державний технічний університет,
  • Пермський державний педагогічний університет,
  • Пермська державна медична академія,
  • Пермська державна фармацевтична академія,
  • Пермська державна сільськогосподарська академія,
  • Пермський державний інститут мистецтв і культури.

планетарій

планетарій

Пермський планетарій почав роботу в 1960 році, коли з ініціативи краєзнавчого музею містом була придбана спеціальна апаратура. У приміщенні музею він і розташовувався. Тоді це був єдиний планетарій на Уралі. Планетарій в краєзнавчому музеї був досить популярний, і постало питання про будівництво для нього окремої будівлі, яке і було зведено на Егошихинский горе. Пермський планетарій був зданий в експлуатацію 7 грудня 1967 року. Купол планетарію став одним із символів Пермі.

Саме тут в 1887 році в Пермі проводилося астрономічне спостереження сонячного затемнення.

філармонія

філармонія

До початку ХХ століття функцію філармонії в місті виконував музичний гурток, організований в 1874 році юристом і меценатом Іваном Павловичем Дягілєвим і Костянтином Флегентовічем Сперанським, відомим пермським віолончелістом.

У 1909 році співак Олександр Дмитрович Городцов організував в місті філармонійне товариство, з якого і бере початок одна з найстаріших на Уралі концертних організацій - Пермська крайова філармонія. Офіційний самостійний статус Пермська філармонія отримала в 1938 році.

У перше десятиліття творчої діяльності (1936-1946) в філармонії свого артистичного штату не було;

У роки Великої вітчизняної війни були створені дві фронтові концертно-агітаційні бригади, близько 20 артистів давали концерти в сільських районах області.

У 1950-60-ті рр почався активний приплив в філармонію свіжих творчих сил - виконавців різних жанрів, випускників консерваторій та музичних училищ.

У 1970-80-і рр. створюються базові колективи: Пермський камерний хор (керівник народний артист Росії Владислав Новик), Камерний оркестр філармонії під керівництвом Володимира Корначева. У 1977 році піаніст Юрій Агафонов став солістом філармонії, а в 1985-му - піаніст Євген Заякін;

В наші дні артистичний штат філармонії поповнюється новими іменами; в їх числі - лауреат премії Пермської області в сфері мистецтва і культури, солістка Пермської філармонії, доцент Пермського державного педагогічного університету і Пермського державного інституту мистецтва і культури Євгена Кам'янська (орган).

У грудні 2003 року відкрився Органний концертний зал Пермської крайової філармонії. Основою залу є музичний духовий орган німецької фірми «Glatter-Goetz Orgelbau GmbH» на 40 регістрів. Це сучасний німецький орган утворюють єдиний, стрункий ансамбль голосів з безліччю яскравих звукових фарб. Цей проект увібрав досвід органостроения як епохи бароко (XVII-XVIII століття), так і епохи романтизму (XIХ століття). При цьому традиції минулих епох в пермському органі як би переломлені через призму звукового досвіду ХХ-го і початку ХХI-го століть. Він має низку колористичних можливостей, яких немає в інструментах пішли стилістичних епох.

У технічному відношенні інструмент є одним з найбільш оснащених в Росії. Пермський орган має вбудований комп'ютер, що дозволяє запам'ятовувати тисячі варіантів регістровок ( "оркестровок"), що створюються органістами на репетиціях. Можна сказати, що пермські орган і органний зал увібрали в себе не тільки багатовіковий досвід органостроения і акустики, а й досягнення сучасних технологій.

Крім органу, зал обладнаний професійним концертним роялем «Стенвей».

художні галереї

У кількох галереях міста проводяться виставки сучасного мистецтва. Найвідоміша з них - Центральний виставковий зал. Крім нього працюють Будинок художника, галереї «Маріс-Арт», «Союз-Арт» та «Green-Арт». Роботи авторів, що виставляються в місті, можна подивитися в Пермській відкритої інтернет-галереї. Щорічно на Пермської ярмарку проходять художні салони «Арт-Перм».

У місті діють творчі об'єднання - Пермські відділення Спілки художників Росії, Союзу дизайнерів Росії, Некомерційний фонд скульпторів Росії «Єднання».

Музеї

  • Найвідомішим музеєм міста є Пермська художня галерея. Це одне з найбагатших в Росії сховищ шедеврів російського іконопису (колекція «строгановских» ікон), творів живопису (справжній Рєпін, Саврасов, Левітан, Сєров). У галереї зберігається всесвітньо відома колекція пермської дерев'яної скульптури.
  • Пермський крайовий музей має ніде в світі не зустрічаються унікальні предмети «пермського звіриного стилю», фонд рідкісної книги, Палеоботанічні колекцію Г. Т. Мауера, етнографічні, нумізматичні та інші колекції. У музеї, зокрема, зберігається Посох Єпископа Стефана Пермського.
  • Музей «Мотовилихинские заводів», де зібрана одна з найповніших в Росії колекцій артилерійських озброєнь.
  • У Меморіальному будинку-музеї М. Г. Славянова зберігається «стакан Славянова», зразок дугового зварювання металевим (плавким) електродом, яка вперше в світі була виконана в цехах Пермських гарматних заводов.Дом-музей Миколи Гавриловича Славянова - перший меморіальний музей технічного профілю в Пермі, був відкритий 14 вересня 1988 року. Микола Гаврилович Славянов - винахідник дугового електрозварювання металів. Серед унікальних експонатів музею Славянова - зразок зварювання з восьми чорних і кольорових металів, Славяновський "стакан", відзначений в 1893 році дипломом і медаллю Всесвітньої виставки в Чикаго. Експозиція розташована в будівлі ХІХ століття, побудованому за проектом Н.Г. Славянова.
  • Меморіальний будинок-музей «Підпільна друкарня»,
  • Музей ГУЛАГу «Перм-36» - єдиний в Росії музей історії політичних репресій,
  • Музей-діорама в Мотовіліхе розташований на найвищій точки р Пермі, горе Вишка. Музей присвячений грудневому збройного повстання 1905 в Мотовіліхе,
  • Музей палеонтології та історичної геології імені Б. К. Полєнова,
  • Музей «Будинок Дягілєва»,
  • Музей історії Пермського державного університету,
  • Музей театральних ляльок при Пермському ляльковому театрі,
  • приватний Музей авіації та інші.

Театри

У Пермі чотири державних театру:

  • Пермський академічний театр опери та балету імені Петра Ілліча Чайковського,
  • Пермський академічний театр «Театр»,
  • Пермський театр юного глядача,
  • Пермський театр ляльок.

Існують також муніципальні та самодіяльні театри, серед яких лауреатами театральної премії «Золота маска» в різні роки ставали «Балет Євгена Панфілова» і Пермський театр «У Моста».

Пермський академічний театр опери та балету імені Петра Ілліча Чайковського - один з найстаріших в Росії.

Пермський академічний театр опери та балету імені Петра Ілліча Чайковського - один з найстаріших в Росії

Це - «родзинка» міста. Театр був заснований в 1870 році. Його слава пов'язана з ім'ям видатного антрепренера і театрального діяча Сергія Дягілєва, який виріс в Пермі. Він став згодом ініціатором всесвітньо відомих «Російських сезонів". Один з основних творчих принципів театру - освоєння всієї спадщини композитора Петра Ілліча Чайковського, уродженця Прикам'я. Унікальний саме тим, що він єдиний театр в Росії, на сцені якого були поставлені всі сценічні твори П. І. Чайковського - 10 опер і 3 балету. Балетна трупа театру - одна з найбільш популярних в Росії, успішно гастролює за кордоном під маркою «Чайковський-балет».

Оперна трупа виступає за кордоном під назвою «Чайковський-театр».

Пермський академічний театр «Театр» був заснований в 1927 році як Театр робітничої молоді (трам). У 1981 році було побудовано сучасний будинок театру за проектом архітекторів В. П. Давиденко і В. І. Лютикова.

Лютикова

C травня 2004 року по 2008 художнім керівником театру був Борис Мільграм. При ньому повністю змінилася концепція і назва театру, з 2007 року театр носить назву Пермський академічний Театр-Театр.

У 2009 році в будівлі академічного театру влаштувався отпочковавшийся театр «Сцена-Молот».

Це проект відомого режисера і продюсера Едуарда Боякова.

Театр "Сцена-Молот" став майданчиком для вистав і фестивалів (в тому числі фестивалю театру для дітей "Велика перерва"), майстер-класів, лекцій, тренінгів, дискусій, кінопоказів та театральних читань.

Перед кожним спектаклем для дітей "Просто гра" і "Казка, яка не була написана" в фойє театру проходять творчі майстерні для дітей. Діти, батьки та актори театру займаються малюванням, майструють різноманітні вироби і листівки.

Пермський театр «У Моста» - авторський театр в Пермі.

Заснований в 1988 році. Творець і художній керівник - Сергій Павлович Федотов. Був задуманий як перший в світі Містичний театр. Спочатку назва театр одержав через свого місця розташування поруч з Камський мостом. Згодом назва Театр «У Моста» стало знаком, що виражає його художню концепцію. Постановки Федотова по суті є мостом між побутовим і містичним, реальним і потойбічним, свідомим і несвідомим.

У місті проводяться театральні фестивалі і конкурси, серед яких варто виділити Відкритий конкурс артистів балету Росії «Арабеск» та Міжнародний фестиваль «дягилевських сезони: Перм-Петербург-Париж».

Цирк

Цирк

Пермський державний цирк розташований в Мотовіліхінском районі міста. Сучасна будівля побудована в 1970 році, і було розраховано на 2047 місць. У цирку працює цирковий музей, який містить понад 15 тисяч експонатів.

«Перм - культурна столиця»

У 2008 році в Пермі галерист Марат Гельман і сенатор Сергій Гордєєв організували виставку сучасного мистецтва «Русское бідне», куди увійшли роботи найважливіших російських художників сучасності, як добре відомих (Архипов, Альберт, Гутов, Поліський, Макаревич, Соков, Бродський, Шабельніков, Шеховцов та інші), так і молодих (Жолудь, Recycle, Кадирова, Трушевський).

Виставка пройшла в на той момент не експлуатується і не дуже пристосованому для цього приміщенні Річкового вокзалу.

Виставка «Русское бідне» і її успіх як на міському, так і на загальноукраїнському рівні (за місяць роботи виставки її відвідали 45 000 чоловік, після чого на прохання городян вона була продовжена ще на місяць) поклали початок масштабному проекту «Перм - культурна столиця» , в рамках якого в тій же будівлі Річкового вокзалу, вже повністю відреставрованому і обладнаному, відкрився музей сучасного мистецтва PERMM.

Музей PERMM став першим повноцінним музеєм сучасного мистецтва в провінційному місті.

Музей PERMM став першим повноцінним музеєм сучасного мистецтва в провінційному місті

23 березня 2009 року Пермський музей сучасного мистецтва отримав статус державного крайового установи.

У червні 2013 року після низки скандалів Марат Гельман був звільнений з поста директора ПЕРММ.

У міста є всі підстави для того, поборотися за право стати черговою «культурною столицею Європи».

Амбіційний проект «Перм - культурна столиця» послужив поштовхом до зростання числа арт-об'єктів на вулицях Пермі, а також кількості культурних заходів, що проводяться в місті. На вулицях міста з'явилися різноманітні інсталяції в дусі Minimal Art і Trash Art.

Нову культурну політику пов'язують, перш за все, з іменами Марата Гельмана, Бориса Мільграма, Теодора Курентзіса, Артемія Лебедєва, Едуарда Боякова.

Крім музею сучасного мистецтва PERMM c нової культурною політикою пов'язують Пермський академічний Театр-Театр, театр «Сцена-Молот», Пермський центр розвитку дизайну, фестивалі «Жива Перм» і «Білі ночі в Пермі», в рамках яких проводяться масштабні фестивалі вуличної культури « Битва трьох столиць ».

З критикою культурної політики, що проводиться офіційною владою, виступають як відомі діячі, зокрема, режисер Павло Печонкін, письменник Олексій Іванов, так і прості громадяни. Владу звинувачують, як правило, в ігноруванні інтересів місцевого культурного співтовариства, в перевазі іногородніх артистів і художників.

Виникають питання доцільності витрачання бюджетних коштів, що виділяються на дорогі постановки, масштабні фестивальні заходи, неоднозначні арт-об'єкти.

У цьому місті проводиться стільки заходів, що, навіть живучи в ньому, неможливо встигнути побувати на кожному. Завдяки фестивалям, форумам, активному будівництву і невгамовним нововведень, до Пермі потягнулися звідусіль.

Тут проходить ряд міжнародних і всеукраїнських фестивалів і конкурсів:

  • Дягілєвська сезони: Перм-Петербург-Париж (міжнародний мультикультурний фестиваль), бієнале;
  • Арабеск (конкурс артистів балету), бієнале;
  • Камва (Міжнародний фестиваль), щорічно;
  • Велика перерва (дитячі вистави);
  • Rock-Line (рок-фестиваль);
  • Death Panorama (рок-фестиваль);
  • Пилорама (цивільний фестиваль, присвячений сталінським репресіям), проводиться щорічно в колишньому таборі Перм-36;
  • Жива Перм (фестиваль сучасного мистецтва), щорічно;
  • Флаертіана (фестиваль документального кіно), щорічно;
  • Довгі Історії Пермі (фестиваль актуального мистецтва в рамках Паблік арт програми музею сучасного мистецтва ПЕРММ);
  • Білі Ночі Пермі (фестиваль сучасного мистецтва);
  • ПРОМЗОНА (фестиваль актуальної творчості);
  • Парусна регата «Кубок Ками» (чемпіонат з вітрильного спорту), щорічно;
  • Крила Парми (авіаційний фестиваль);
  • Міжнародний фестиваль аматорських театрів «FIESTA», щорічно.

Перм фото

Перм фото

Цікаві факти про Пермі

  • Перм третій за площею місто Росії після Москви і Санкт-Петербурга.
  • Місто витягнуть на більш ніж 70 км уздовж річки Ками і по протяжності займає третє місце після Санкт-Петербурга і Сочі.
  • Красавінскій міст при довжині 1736,95 метрів є найбільшим в Пермському краї і третім по довжині в Росії.
  • У центральній частині Пермі тече річка (струмок) Стікс, (однойменна річка згідно давньогрецької міфології тече в підземному царстві Аїда), відгороджуються житлову частину міста від Егошихинский кладовища. Зараз її старе русло майже не видно, так як річку загнали в труби.
  • Перм один з найзеленіших міст в Росії
  • Планування міських вулиць аналогічна плануванні Нью-Йорка. «Гратчастої» розташування спрощує орієнтування в місті, що дуже подобається туристам.
  • На честь міста названо Пермський геологічний період, виділений в 1841 році геологом Родеріком Мурчисоном. Це - єдиний геологічний період Землі, виділений на території Росії. Завдяки Мурчісона Перм назавжди вписана в світову геологію і палеонтології, представлена ​​на всіх геологічних картах світу.
  • Великий Князь Михайло Олександрович Романов в ніч з 12 на 13 червня 1918 був убитий більшовиками на околиці Пермі.
  • Влітку 1918 року в місті були видані перші радянські марки для радянської повітової пошти.
  • У Першу світову війну Пермські «Мотовилихинские заводи» поставили Російської армії п'яту частину артилерійського озброєння
  • Три бічні гармати на крейсері «Аврора» виготовлені в Пермі.
  • У Другу світову війну в Пермі виготовили чверть всіх артсистем Червоної армії.
  • Перший постріл по Берліну 20 квітня 1945 року зробила 122-мм корпусні гармата А-19 № 501, зроблена в Пермі.
  • Геніальними архітекторами Аркадієм Швецовим і Павлом Соловйовим тут в різні роки створювалися авіадвигуни, що визначали розвиток радянської та світової авіації на десятиліття.
  • Виробленими на заводі "Пермські мотори" двигунами ПС-90А оснащений літак президента Росії.
  • Широко поширена думка, що прообразом міста Юрятіна з роману Бориса Пастернака «Доктор Живаго» є місто Перм.
  • Вважають, що саме тут жили чеховські три сестри. На доказ версії цитується лист М. Горькому, «дія п'єси відбувається в провінційному місті на кшталт Пермі».
  • На Пермської фабриці «Гознак» виробляються кожна третя пластикова карта в Росії, все талони техогляду, пластикова сторінка для нової серії паспорта, в яку імплантовано мікрочип, грошові купюри і ін.
  • Пермський балет вважається одним з кращих в Росії, і котирується у критиків відразу після Великого і Маріїнки.
  • У 1966 році в місті проходили зйомки фільму за повістю Льва Давидичева «великотрудні, повна негараздів і небезпек життя Івана Семенова, другокласника і другорічника».
  • У Пермі інженер Микола Славянов винайшов технологію електрозварювання, що зробила прорив у світовій промисловості.
  • У 1868 тут виготовили гармату 20-дюймового калібру. Важила вона 2700 пудів - на 300 пудів більше, ніж кремлівська Цар-гармата. І, на відміну від неї, змогла провести 314 пострілів ядрами в 28 пудів.

Сувеніри з Пермі

Що можна привезти додому гостю міста, що було б характерно тільки для Пермі?

«Візитною карткою» регіону і предметом особливої ​​гордості перм'яків є прославлений пермський звіриний стиль.

Це мистецтво чавунного лиття з образами тварин. Витоки звіриного стилю йдуть в кам'яний вік, коли людина вперше спробував відбити навколишній світ.

Вироби звіриного стилю служили різним цілям. Частина з них була просто прикрасами, а частина використовувалася як амулети.

Пермський звіриний стиль має високу художню цінність і продовжує розвиватися завдяки творчості сучасних художників і дизайнерів.

Можна придбати одяг і прикраси в Пермському звіриному стилі: підвіски, брелоки, футболки з принтами, сумки, стакани. Пермська кондитерська фабрика випускає цукерки «Пермський звіриний стиль».

Один з головних мотивів пермського стилю - зображення ведмедя. З давніх-давен це сильне і горде тварина вважається покровителем Пермського краю.

Іграшки, листівки, брелоки і магніти з ведмедями присутні у всіх сувенірних магазинах.

Урал здавна славиться камінням самоцвітами. Прекрасний сувенір на згадку про поїздку до Пермі і Пермський край - прикраси з напівдорогоцінного каміння та безліч декоративних виробів - шкатулки, свічники, підстаканники, скарбнички і багато-багато іншого.

Особливо гарні вироби з селеніту, каменю, який видобувається тільки на території краю.

Гіпс - це уральський натуральний камінь, має неповторними декоративними властивостями, шовковистим переливом від насичено-медового до прозоро-льодового відтінку. Іншим популярним каменем є кальцит.

У Пермі стоїть пам'ятник «Пермяк - солоні вуха», улюблене місце туристів, які відвозять додому на пам'ять листівки з його зображенням, рамки для фотографій і магнітики.

У Пермі стоїть пам'ятник «Пермяк - солоні вуха», улюблене місце туристів, які відвозять додому на пам'ять листівки з його зображенням, рамки для фотографій і магнітики

Можна купити настоянки і бальзами, що випускаються в краї - Парма, Прікамскій, Уральське передгір'ї.

Подарунки продають в місті в ЦУМі, в музеї сучасного мистецтва PERMM і т.д.

Перм відгуки ...

Тетяна, Ярославль

Рано вранці ми прибули до Пермі. Часу до відправлення автобуса до місця проведення фестивалю було досить, і я відправилася гуляти по Пермі. На свій сором я навіть не знала, що Перм стоїть на річці Камі . Кама мене захопила. Вона дуже красива і велична і ширше, ніж Волга в Ярославлі. Мені пощастило спостерігати схід сонця над Камою. Рано вранці ми прибули до Пермі

Набережна Ками мені не сподобалася. Вона маленька і не дуже вражаюча. Набережна Ками мені не сподобалася

А ось сама Перм вражає широтою, розмахом і простором. Величезні площі, широкі вулиці. А ось сама Перм вражає широтою, розмахом і простором

Я не здивувалася, коли дізналася пізніше, що місто Перм займає третє місце по протяжності після міст Москва і Сочі і третє місце за площею після Санкт-Петербурга і Москви. У Пермі живе понад мільйон осіб. І в той же час щільність населення - найнижча серед міст-мільйонерів.

Прямота вулиць свідчить про те, що місто засноване недавно. У центрі мало старовинних будівель, на які варто звернути увагу. В основному сучасні будівлі визначають вигляд центру Пермі. Прямота вулиць свідчить про те, що місто засноване недавно

Ніна Селезньова, Москва

Прилетіли до Пермі. Дивовижний місто. Життя тут кипить, древнє поєднується з екстравагантним. Перм претендує на звання культурної столиці Європи. Завдяки форумам, фестивалям, активному будівництву і невгамовним нововведень, до Пермі потягнулися звідусіль. Перм радіє Творчості, і дзвінким стає кожен день.

У цьому візиті до міста поєднувалися і ділові інтереси, і цікава культурна програма.

По дорозі з аеропорту (близько 20-25 хвилин до центру міста) помітили кілька плакатів, які інформують, що Перм є містом-побратимом Оксфорда (Великобританія) і Луїсвілля (США).

Місто дуже зелене, ведеться активне будівництво. Багато цікавих сучасних будівель.

Старі будинки, що заслуговують на увагу, я побачила на вулиці Сибірської. Колись вони належали купцям. На цій вулиці розташована колишня резиденція губернатора.

Днем, між справою, уривками вдавалося подивитися щось з визначних пам'яток Пермі. Зате вечір був наш, і культурну програму ми реалізували «на всі сто».

Що особливо запам'яталося?

Перш за все Пермський академічний театр опери та балету імені Чайковського. Балетна трупа театру - одна з найбільш популярних в Росії. У роки війни сюди було евакуйовано з Ленінграда майстерня Кіровського театру опери і балету. Таким чином з'явилося третє - після Москви і Ленінграда - професійний навчальний заклад з підготовки артистів балету. Його вихованки Надія Павлова, Наталя Ахмарова, Ольга Ченчікова, Лілія Воробйова прославили Пермську балетну школу на весь світ. Вечір, витрачений на похід в театр, був незабутнім.

Були також на концерті органної музики. Органний зал розташований за ЦУМом, невелике кам'яна будівля.

У Пермі концерти, прем'єри, виставки та вернісажі змінюють один одного строкатим неймовірним калейдоскопом. Побували всюди, де змогли встигнути. дійсно культурна столиця Європи !

Олексій Снєгірьов, Москва

У Перм прилетіли вночі (ніч по Москві, а в місті цьому вже рано вранці). Сяк-так перекантуватися на вокзалі, поки не почали ходити автобуси. Ось з вікна автобуса і відбулося перше знайомство зі столицею Прикам'я.

Потім багато гуляли по місту, оглядали визначні пам'ятки Пермі.

Спробую підсумувати свої враження. Перм стоїть на Камі, однак головні вулиці розташовані на відстані від річки. Набережна йде по високому березі, звідки річки майже не видно.

Багато в місті і інших річечок. Часто досить брудненький річки течуть по дну ярів.

А взагалі Перм - місто величезний і дуже розтягнутий. Кажуть, що величезний за площею місто вийшов злиттям купи заводських селищ.

Центральна частина міста являє собою суміш з презентабельних, недавно побудованих будівель, старовинних особняків різного ступеня збереження і дерев'яних халуп. Досить приголомшуюча мішанина!

Площі величезні і прекрасні. Ніде не бачив стільки незабудованої простору в центрі міста.

Місцеві жителі називають своє місто «Перьмі». У них своєрідний говір, а ще висока швидкість мови. Щоб повністю зрозуміти, що тобі кажуть, потрібно бути дуже уважним. Люди доброзичливі, привітні. Виняток, мабуть, тільки продавці в магазинах.

Сергій, Єкатеринбург

Багато разів бував в місті у відрядженні. Їхати туди краще влітку або взимку. Мені особливо подобається бувати тут взимку. Засніжена Перм, вся в крижаних гірках, прикрашена по-новорічному, з ялинками на площах.

Знайомі вивозять на вихідні за місто. Засніжені ліси, шапки снігу на деревах, тиша, краса невимовна.

Влітку теж непогано, якщо звикнути до примх і несподіванок погоди.

А ось восени і навесні відрядження сюди - справжня кара. Перм в цей час похмура і непривітна, вся мокра від постійного моросящего дощу.

Можна залишати свої відгуки про Пермі в коментарях ...


Що особливо запам'яталося?