- ярмарок настрою
- Людина з акордеоном
- Лекція: Достоєвський
- Нова гора самоцвітів
- З вішалки
- вечірка супергероїв
- Увага! Камера! Мотор!
- Подорож в дурість
- Вірші, окрилені музикою
- Viva la Diva
- Знову скрипить сідло ...
- Снігова машина на Солянка
- Біблія очима соцреаліста
- Відродження Лотто
- В гостях у Мишачого Короля
- Угнездиться на НГ
- Карнавальна ніч
- Ангел смерті
ярмарок настрою
Цього року щорічна різдвяна ярмарка Seasons Project займе весь сад «Ермітаж» з його засніженими алеями, старовинними альтанками і катком. Організатори явно надихалися європейською традицією зимових майданних ярмарків з їх веселощами, музикою і частуваннями, а тому 22 і 23 грудня ви зможете не тільки купити різноманітні звичайні і чудові подарунки в півсотні лавок, вибрати ялинку та іграшки на ялинковому базарі, але і подивитися лялькову виставу « Різдвяний вертеп », який буде показуватися зі спеціального ящика, покататися на ковзанах (безкоштовно - для відвідувачів ярмарку) і просто відчути себе щасливими.
Вул. Каретний Ряд, 3. З 12.00 до 20.00. Каток працює до 23.00
Людина з акордеоном
Взагалі-то Рашель Гарньє - красива жінка з акордеоном. «Задумчивая, неправильна, сентиментальна актриса з сардонічним сміхом» - описало її одне сан-Франциського видання. Diva with a difference, «діва з відмінною рисою», назвав її журнал Billboard. Сама пише музику, сама виконує. Виразний заміс фолку, блюзу і кабаре в дусі Тома Вейтса ідеально сприймається в живих концертах навіть за відсутності розуміння текстів, а вони, іронічні й дотепні, для жанру вельми, як ви розумієте, важливі. У Москві Рашель бувала не раз, в тому числі і в супроводі музикантів культової в вузьких колах нью-йоркської формації Hazmat Modine. Але сьогодні ввечері в клубі «Майстерня» вона обіцяла показати нові пісні, яких в Росії поки не чули.
Театральний проїзд, 3, стор. 3. Початок о 22.00
Лекція: Достоєвський
Про внутрішній світ людини, що виходить в прозі Достоєвського на перший план, розповість культуролог Юлія Милович-Шераліева на лекції «Достоєвський» в культурному центрі «Пунктум» 22 грудня, тобто завтра.
Вул. Краснопролетарская, 31/1, стр. 5. Початок о 16.00
Нова гора самоцвітів
23 грудня в Актовій залі Центру творчих індустрій «Фабрика» легендарна анімаційна студія «Пілот» представить нові фільми серії «Гора самоцвітів», створеної за мотивами казок народів Росії. Це, мабуть, найбільший проект в історії вітчизняної мультиплікації: 52 фільми з 13 хвилин - це понад 11 годин. У числі нових робіт: «Колобок» (Симбірська казка) режисера Марини Коропової, «Сказ хотанского килима» (уйгурская казка) Наталії Березової, «Півник і кішечка» (Ерзянський казка) Сергія Мерінова і «Подарунки ворона» (грузинська казка) Степана Бірюкова . Показ і уявлення мультфільмів підтримають артисти, їх озвучувати: етно-фолк-рок-група «Ведан' колод», актриса і співачка Лариса Брохман, біт-боксер Борис Голик і ансамбль грузинської пісні «Баграті».
Переведеновскій пров., 18. Початок о 13.00
З вішалки
В кінці жовтня, святкуючи своє 90-річчя, Театр ім. Маяковського показав глядачам документальну драму в гардеробі «Девятьподесять», написану спеціально до ювілею. На численні, як кажуть, прохання було прийнято в репертуар театру і тепер, в грудні - 23-го і 30-го - відбудуться повноцінні прем'єрні покази. Поєднуючи техніку вербатіма з етюдним методом, спектакль розповідає про життя Театру ім. Маяковського за 90 років, ключові фігури і події, відтворюючи реальні інтонації і грунтуючись на документальних джерелах. З іронією і одночасно неприхованою любов'ю і повагою до історії свого театрального будинку артисти розігрують сценки з театрального побуту, кажучи то за Всеволода Мейєрхольда, Миколи Охлопкова, Пітера Брука, Марію Бабанова, то за Галину Анісімову, Тетяну Карпову, Ігор Костолевський і Світлану Немоляєву. Через історію «Маяковки» простежується історія всього театру і мистецтва XX і вже XXI століття - з пошуками нових форм, гонитвою за соціальністю, змаганням із зарубіжними колегами.
Вул. Велика Нікітська, 19. Початок вистав о 15.00
вечірка супергероїв
25 грудня в Центрі дизайну ArtPlay пройде Архітектурний Новий рік - щорічний зимовий свято, що збирає безліч гостей - архітекторів, дизайнерів, художників, студентів і шанувальників сучасного мистецтва. Основна тема свята цього року - «Вечірка супергероїв». Ви зрозуміли, так? У наступного вівторка весь ArtPlay перетвориться в Криптон або Готем, де зберуться кращі з кращих, найсильніші з найсильніших. Свято обіцяють яскравим, з атракціонами, розвагами, комікс-шоу, дегустаціями, fashion-покази і катком на даху.
Вул. Нижня Сиромятніческій, 10. Початок о 20.00
Увага! Камера! Мотор!
Тут не запрошують в кіно, тут його будуть знімати: КіноЁлка на «Мосфільмі» - одне з найбільш захоплюючих новорічних розваг, що оповідає про те, як знімається кіно. Трюки і спецефекти, сценарій і «озвучка» - ось далеко не повний перелік того, що разом зі Снігуронькою належить дізнатися юним глядачам на легендарній кіностудії c 25 грудня по 6 січня. А далі лише кілька уроків кіномайстерність, повних музики, сміху і дивовижних історій, і ось поруч з вами маленький володар самого справжнього диплома про закінчення Новорічної кіношколи. Кількість квитків обмежена, поспішайте!
Вул. Мосфільмовская, 1, пав. №6. Початок вистав о 12.00, 15.00 та 18.00
Подорож в дурість
У Молодіжному театрі (РАМТ) - чергова прем'єра: спектакль по дебютному роману чергового «30-річного володаря душ і умів сьогоднішніх молодих французів» Мартена пажа «Як я став ідіотом» - про життя молодих інтелектуалів, які не вміють вписатися в «правильну» життя. У центрі постановки Володимира Богатирьова 25 грудня (а також 8 січня) - історія Антуана, який, отримавши кілька дипломів, вивчився, по суті, на безробітного: його знання нікому не потрібні, його почуття нікому не цікаві, він смішний своїм ставленням до життя. «Розум робить свого володаря нещасним, самотнім і вбогим, тоді як імітація розуму приносить безсмертя, розтиражована на газетному папері, і захоплення публіки ...» - вирішує він і намагається стати ідіотом. У виставі беруть участь артисти: Олександр Девятьяров, Анна Ковальова, Олексій Бобров, Олексій Мишаков і інші.
Театральна пл., 2. Початок вистав о 19.00
Вірші, окрилені музикою
Не всі знають, але це вона співає за Сироїжкіна в «Пригодах Електроніка» і за героїню Олени Соловей в «Рабе любові», це її голосом починаються всі випуски «Єралашу» (те саме: «Хлопчики та дівчатка, а також їх батьки ...» ) ... Олена Камбурова - співачка найширшого діапазону. Двадцять років тому вона створила Театр Музики і Поезії, який об'єднав під своїм дахом виконавців камерних жанрів, що підтримує традицію співати і слухати пісні, в основі яких, за словами співачки, «вірші, окрилені музикою, їх акторське проживання і душевне напруження залу для глядачів». 24 грудня на сцені театру «Школа сучасної п'єси» Камбурова представить нову програму - пісні на вірші російських і іноземних поетів, балади, романси і твори французьких шансоньє.
Вул. Неглинная, 29/14. Початок о 19.00
Viva la Diva
26 грудня концертом Марії Гулегіною відкривається міжнародний проект «Королеви Опери», в рамках якого в найближчі два роки Москву відвідають головні оперні діви сучасності. «Русское сопрано з вердіївської музикою в крові», «найкраща Туга свого часу», єдина російська співачка, яка зіграла близько 160 вистав в нью-йоркській Metropolitan Opera і виступила в головних ролях 15 постановок легендарного театру La Scala, Марія Гулегіна представить на сцені Музичного театру ім. Станіславського і Немировича-Данченка сольну програму «вердіївські героїні» в супроводі оркестру та хору театру під керуванням диригента Алевтини Іоффе. Це рідкісний випадок - в Москві вона виступає вперше за сім років - в одному концерті почути в її виконанні арії героїнь із найславетніших опер Джузеппе Верді «Аїда», «Травіата», «Сила долі», «Дон Карло», «Набукко», «Макбет», «Ернані» і «Сицилійська вечірня».
Вул. Велика Дмитрівка, 17. Початок о 19.00
Знову скрипить сідло ...
У дні зимових канікул від творців, як то кажуть, льодових шоу «Снігова королева» і «Спляча красуня» і мюзиклів «Mamma Mia!» І «Русалочка» - пригодницьке шоу «Три мушкетери». На сцені «Лужників» - такий собі синтез жанрів - кінного уявлення, льодового шоу і мюзиклу, - експлуатує до того ж 13 головних хітів з всенародно улюбленого телефільму «Д'Артаньян і три мушкетери», написаних Максимом Дунаєвським (в співавторстві з поетом Юрієм Ряшенцева) і їм же осучаснених в частині аранжувань. В основі сюжету все та ж історія з підвісками королеви Анни, але коли сюжет мав значення для подібних уявлень! Головне тут - сценографія з королівським замком, гігантським відеоекраном і стометровим треком для коней, і костюми. Загалом, легка їжа для очей. За задумом, кожен спектакль буде закінчуватися номером з піснею «Пора-пора-порадіємо» у виконанні головних героїв, яким буде підспівувати весь зал для глядачів. Захочете - приєднуйтесь до цього хору з 22 грудня по 8 січня.
Лужнецкая наб., 24. Початок вистав об 11.00, 14.30 і 19.00
Снігова машина на Солянка
Державна галерея на Солянка запустила зимовий виставковий проект «Мультфільми, занесені снігом». Двадцять вісім видатних анімаційних фільмів, серед яких - «Падав торішній сніг» Татарського і «Рукавичка» Качанова, що стоять в одному ряду з вічно живий «Бетті Буп» і гуде «нехитрий симфоніями» Діснея - і твори сучасних художників, натхненні снігом, - все це єдиний арт-атракціон для сверхподвижность дітей, агресивних підлітків, екзальтованих хіпстера, молодих мам, одиноких бізнесменів, православних бабусь і просунутих гастарбайтерів, в загальному, для всіх. Виставка задумана як snow-art-машина - живе інтерактивне простір, в якому відбувається діалог між людиною, можливо, в перший раз серйозно задумався про сніг як сенсі і марність всього сущого (особливо в нордичної контексті), і мистецтвом, давно і міцно в цей сніг вмерзлими. Якщо ви нічого не зрозуміли, просто сходіть і подивіться. Режим роботи - звичайний для галереї: вівторок-четвер - з 14.00 до 22.00; субота та неділя - з 12.00 до 22.00; п'ятниця - з полудня до півночі.
Вул. Солянка, 1. До 10 лютого
Біблія очима соцреаліста
«Я, напевно, динозавр ...» - сказав він в своєму останньому інтерв'ю. Його світ обпалені факелами в руках вже незримих героїв, а повсякденність випалена розпеченим залізом суворої кисті. За темряві його полотен сахаються тіні віджилих своє і давно ніким немислимих думок, а з висвітлених закутків щерятся здичавілі смисли. Це світ, в якому найменший жест такий великий, що варто лише злегка ворухнути плечем - з коренем видирає з землі ідеологічні гори, а порожні котловани самі собою заповнюються океанами моральних цінностей; це світ, в якому найслабше зі слабких слів настільки всесильне, що легко згинає коліно лінію горизонту. Це живопис Гелія Коржева. Меморіальна експозиція «Біблія очима соцреаліста», робота над якою почалася при безпосередній участі художника, який помер в кінці серпня, об'єднала в Інституті російського реалістичного мистецтва 16 масштабних полотен, які раніше не експонувалися в нашій країні, і була доповнена ескізами і етюдами до основних картинам. Серед полотен - робота 1998 року «Позбавлені раю», яка спеціально для виставки була надана приватним колекціонером зі США.
Дербеневская наб., 7, стр. 31. До 26 травня
Відродження Лотто
ГМИИ ім. А.С. Пушкіна продовжує знайомити глядачів з творчістю Лоренцо Лотто - видатного, але маловідомого широкій публіці італійського художника епохи Відродження. У минулому році в музеї вже експонувалися дві роботи Лотто - парні портрети Фебо та Брешіа і Лаури та Поло із зібрання галереї Брера в Мілані. Нинішня виставка - більш масштабна зустріч з творчістю одного з геніїв XVI століття: вона включає десять творів, і всі вони, без перебільшення, відносяться до числа шедеврів майстра. У їх числі картини з драматичними долями: «Містичне заручення св. Катерини »(1523),« Св. Сімейство зі св. Катериною Олександрійської »(1533),« Принесення у храм »(1554-1555) і знаменитий« Портрет Лючіни Брембате »(бл. 1518).
Вул. Волхонка, 12. До 10 лютого
В гостях у Мишачого Короля
Гофманівських «Лускунчик» - неустаревающей новорічна історія, особливо в поєднанні з музикою Петра Ілліча Чайковського. У танцювально-драматичної версії чарівної казки / балету, вирішеною на стику традиційного спектаклю і інтерактивного спілкування з глядачами, класики і сучасності, так би мовити, - більшість ролей грають діти від 8 до 17 років. І для дітей, бо це суть новорічної «ялинки» «Лускунчик і Король Мишей» в оновленому культурному центрі «ЗІЛ». Інтерактивна анімація перед початком уявлень відкриє двері в казковий світ в самому буквальному сенсі: це будуть двері справжнього старої шафи, через які можна потрапити в таємничі тунелі Мишачого королівства, на Новий рік до Королю Мишей. Казкар Дроссельмейер допоможе стежити за захоплюючим сюжетом, а барвисті декорації оживуть завдяки майстерну роботу відеохудожників. На представлених 28, 29 і 30 грудня (о 11.00 та о 15.00), 2 і 3 січня (о 15.00), а також 4 січня (в 11.00) дітей чекатимуть великі і смачні новорічні подарунки, що входять у вартість квитка, - від 500 до 1800 рублів.
Вул. Східна, 4, корп. 1
Угнездиться на НГ
Новий рік в «Гніздо глухаря» - це, як неважко здогадатися, перш за все концерт нон-стоп. З вечора 31 грудня і приблизно до шести ранку 1 січня на сцені клубу майстер інтерпретацій і перекладень гітарист Віктор Зінчук, його колега по шести струнах в стилі gypsy jazz француз Фредерік Бєлінський, автори різного ступеня популярності поп-композицій Андрій Косинський та Олександр Шевченко, а також представники магістрального для «Гнізда» напряму - бардівської пісні: Сергій Матвеенко, Олександр Хегай і група «Рідкісний птах». Але Новий рік не був би Новим роком без Діда Мороза зі Снігуронькою - знову ж таки з піснями, а також всілякими конкурсами, жартами-примовками і іншим конферансом. Початок свята, поки все більш-менш тверезі, обіцяють орієнтованим більшою мірою на послухати. А далі - як піде: частування входить у вартість квитка, а учасники популярних ВІА 70-х рекрутовані забезпечити танцювальність новорічної ночі.
Кольоровий бульвар, 30. Початок о 22.00
Карнавальна ніч
Чи є життя на Марсі, чи немає життя на Марсі - це науці все ще невідомо. Зате відомо, що життя є в клубі «Майстерня». І з 31 грудня на 1 січня вона знайде форми карнавальної ночі, як в однойменному, всіма улюбленому рязановському фільмі. Буде шикарний духовий оркестр МосБрас, що з'єднує енергетику вуличного бенду і звучання професійного колективу і грає все - від фанку до блюзу, від джазу до рок-н-ролу. Буде діджей Паша Головін, знавець каверів і любитель гарної танцювальної музики у всіх її проявах. Буде музика 50-60-х і салат олів'є. Дівчата завивають волосся і надягають панчохи і різнокольорові сукні, хлопці бріоліну коки і все разом танцюють твіст. А якщо пощастить, товариш Огурцов прочитає якусь науково-фантастичну лекцію. «Є установка весело зустріти Новий рік», а тому дрес-код: маски, маски, маски, а також бороди, вуса, окуляри, метелики, краватки, піджаки в клітину і в смужку, сукні 50-60-х років, колготки в сіточку, червона помада, білосніжні комірці. Ціна вхідного квитка більш ніж демократична: в касах 500 рублів, в ніч Нового року - 700.
Театральний проїзд, 3, стор. 3. Початок о 22.00
Ангел смерті
Щасливо зазначивши кінець світу і готуючись до іспиту Новим роком, ви можете подумати про вічне на черговий цікавої лекції в культурному центрі «Ешколот». 23 грудня там будуть говорити про смерть. Похоронна обрядовість і пов'язаний з нею комплекс уявлень про життя і смерті займають виключно важливе місце в традиційній культурі будь-якого народу. Мистецтвознавець Борис Хаймович і етнограф Світлана Амосова розкажуть, як середньовічна символіка зображень на єврейських надгробках Європи протягом XVI-XX століть трансформується в візуальний наратив, що потрібно «справжньому єврею» на тому світі і що відбувається з душею померлого після того, як вона залишає тіло . На закінчення лекції «Ангел смерті. Символіка єврейського похоронного обряду »філолог і музикант Анна Смирнитський виконає тематичну добірку пісень на ідиш. Вхід безкоштовний, але, як завжди, потрібна онлайн-реєстрація на сайті проекту.
Берсеневская наб., 14, стр. 5. Початок о 19.00.