Дата публікації: 17.05.2018
16 травня в Донбаському державному технічному університеті в рамках суспільно-патріотичної акції «Бути росіянином» відбувся круглий стіл на тему: «Бути росіянином: характер російського народу на межі третього тисячоліття».
Рік тому в Рязанській області Російської Федерації студенти і громадськість вперше провели акцію «Бути росіянином». Сьогодні Акцію продовжили студенти і викладачі Луганської Народної Республіки. Круглий стіл в ДонДТУ став першим заходом в рамках Акції, підготовленим керівництвом університету спільно зі студентським активом та професорсько-викладацьким складом вузу.
Основними цілями даного заходу є: вивчення історії свого рідного краю, знайомство з цікавими і маловідомими фактами Луганщини, зміцнення російської національної самосвідомості, формування почуття усвідомленого патріотизму за допомогою звернення до традицій російського народу, до знакових подій його тисячолітньої історії.
Гостями та учасниками круглого столу стали: Іван Миколайович Держий - заступник Глави Адміністрації міста Алчевська , Владислав Віталійович Дубина - депутат Народної Ради Луганської Народної Республіки , Олег Олександрович Жур - координатор проекту «Спільна справа», помічник депутата Народної Ради Луганської Народної Республіки, Лариса Петрівна Комісаренко - старший науковий співробітник Алчевського міського історичного музею, Михайло Павленко - голова Молодіжного комітету міста Алчевська.
В роботі круглого столу взяли участь: Володимир Віталійович Бондарчук - і. о. першого проректора з навчальної роботи, Галина Василівна Швидка - і. о. проректора з навчально-виховної роботи, Микола Зельманович Бойко - і. о. проректора з загальних питань та роботі з відокремленими структурними підрозділами, Геннадій Олексійович Аверін - кандидат технічних наук, доцент кафедри розробки родовищ корисних копалин , Тамара Михайлівна Глушко - кандидат історичних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін , Юлія Валеріївна Невлад - асистент кафедри СГД, Андрій Бевз - голова Студентської ради ДонДТУ; заступники деканів факультетів з навчально-виховної роботи, викладачі та студенти університету.
Виступаючі торкнулися важливі теми про єдність російського народу в духовному, культурному і історичному аспектах, обмінялися думками про те, що значить бути російським, розповіли про російській світі очима жителів Луганської Народної Республіки.
Заступник Глави Адміністрації міста Алчевська І. Н. Держий розповів про роль Росії в сучасному світоустрій, яка сьогодні стоїть на передньому крилі боротьби з неофашизмом і тероризмом, є берегинею традиційних православних цінностей сім'ї та світу. Іван Миколайович зазначив, що жителі Луганської Народної Республіки зробили свій вибір у 2014 році і відстоюють свої права на русскій мір зараз, працюють і будують плани на майбутнє. Програма соціально-економічного розвитку Луганської Народної Республіки до 2023 року «Наш вибір» , Представлена Головою Луганської Народної Республіки Леонідом Івановичем Пасічником в День Республіки 12 травня, є відображенням прагнення жителів нашого краю бути частиною великої російської родини.
Депутат Народної Ради, випускник нашого університету, В. В. Дубина відзначив символічність заходу, який проходить незабаром після святкування Дня Перемоги і напередодні Дня слов'янської писемності і культури.
Владислав Віталійович подарував Науковій бібліотеці ДонДТУ книги А. Курського «Нотатки російського», «Історія на полотнах художників. Пам'ять землі російської ».
Координатор проекту «Спільна справа», помічник депутата Народної Ради ЛНР О. А. Жур торкнувся проблеми самознищення великої російської нації в результаті нав'язаного нам ззовні культу алкоголю, тютюнопаління та наркотиків. Олег Олександрович закликав студентів та всіх небайдужих людей приєднається до проекту «Спільна справа», основним завданням якого є просвітницька робота серед молоді Республіки.
Доцент кафедри СГД Т. М. Глушко представила доповідь «Історична основа російської самосвідомості Донбасу», в якому розкрила процес становлення характеру російської людини і висвітлила питання національної ідентичності.
В ході заходу було зазначено, що в цьому році земля героїв Луганщина святкує 75-річчя визволення від німецько-фашистських загарбників. Звільнення нашого краю і Перемога у Великій Вітчизняній війні стали можливими завдяки згуртованості і єдності всіх російських по духу людей.
Окремо було сказано про роль 7-го Гвардійського кавалерійського корпусу ім. Шаймуратова у звільненні Луганщини, відомостями про героїчний шлях якого поділився доцент кафедри РМПІ Г. А. Аверін. Геннадій Олексійович також поінформував присутніх про пошукову роботу, яка проводиться в ДонДТУ з метою збереження історичної спадщини нашої Батьківщини і запросив всіх бажаючих приєднається до діяльності керованого ним пошукового загону імені Салават Юлаєв.
Про патріотизм і неймовірною силою волі героїв-молодогвардійців у своєму виступі розповіла асистент кафедри СГД Ю. В. Невлад. Юлія Валеріївна зазначила, що учасники «Молодої гвардії» були молодше більшості присутніх в залі студентів, і сьогодні наш святий обов'язок - пам'ятати їх імена і знати про їх подвиги.
Свої доповіді по темі круглого столу представили студенти Інга Глушкіна, Анна Воротинцева, Діана Назарова, Євгенія Журавльова, Анастасія Серебренникова.
Студенти міркували про красу і широті російської душі, про колосальний працьовитість і творенні російської людини. Справедливо було помічено, що філософією російської душі є праця, завдяки якому російський народ впорався з усіма негараздами, що випали на його непростому історичному шляху.
Лідер Студради ДонДТУ Андрій Бевз у виступі на тему: «Краса російської душі врятує світ» ще раз нагадав про особливості російського національного характеру, головними з яких є готовність до самопожертви заради спільної мети, готовність прийти на виручку в будь-якій ситуації, безкорисливість, чесність і відкритість , щедрість, гостинність і привітність.
На завершення заходу кожен бажаючий висловив свою думку про те, що для нього означає бути російським.
Учасники круглого столу дійшли єдиного висновку, що бути росіянином - значить бути патріотом, цінувати і любити свою Батьківщину, знати її історію, бути активним, небайдужим людиною, шанувати старших і піклуватися про близьких, скрізь і в усьому прагне до найкращих результатів на благо Вітчизни .