- Правила прийому в СГУ в 2018 році:
- напрямки ІФіЖ СГУ, згруповані за рівнями освіти:
- Які є курси і конкурси для школярів і абітурієнтів?
- Коли подавати документи?
- Які подавати документи?
- Куди потрібно принести / надіслати документів?
- Будь потрібне:
Правила прийому в СГУ в 2018 році:
/ admission
напрямки ІФіЖ СГУ, згруповані за рівнями освіти:
Бакалаврат
Філологія, профіль Вітчизняна філологія
Філологія, профіль Зарубіжна філологія (англійська мова та література / Німецька мова та література)
Журналістика
Фундаментальна та прикладна лінгвістика
Педагогічна освіта, профіль Філологічна освіта (прикладної бакалаврат)
Педагогічна освіта, профіль Філологічна освіта (академічний бакалаврат)
Педагогічна освіта, профіль Іноземна мова (французька мова) (прикладної бакалаврат)
Магістратура
Журналістика, профіль Системи управління засобами масової інформації та комунікації
Філологія, профіль Російська словесність і журналістика
Філологія, профіль Російська мова як рідною і іноземний: система і її мовні реалізації
Філологія, профіль Теорія мови і комп'ютерна лінгвістика
Філологія, профіль Теорія мови (набору не ведеться)
Філологія, профіль Романо-германські мови в гуманітарному і природничо-науковому знанні
Педагогічна освіта, профіль Учитель - учень - урок в шкільній практиці словесника
Аспірантура
Мовознавство та літературознавство, профіль Російська література
Мовознавство та літературознавство, профіль Література народів країн зарубіжжя
Мовознавство та літературознавство, профіль Теорія мови
Мовознавство та літературознавство, профіль Російська мова
Які є курси і конкурси для школярів і абітурієнтів?
У ІФіЖ діють:
- клуб абітурієнтів ,
- школа журналістики ,
- Школа юного перекладача .
Конкурси:
- Конкурс для старшокласників Саратовської області, інших регіонів Росії і країн ближнього зарубіжжя «Влада слова» ;
- Фестиваль-конкурс для старшокласників Саратовської області «Нова журналістика - 2018» .
Надалі тут може з'являтися інформація і про інші проекти; Слідкуйте за оновленнями!
Коли подавати документи?
Подача документів на денну форму навчання розпочинається з 20 червня і завершується:
- 7 липня - у осіб, які вступають на напрям «Журналістика»,
- 11 липня - у осіб, які вступають до вищих навчальних закладів за результатами вступних випробувань, що проводяться вузом самостійно,
- 26 липня - у осіб, які вже мають результати по всіх вступних випробувань у формі ЄДІ.
Подача документів на заочну форму навчання розпочинається з 20 червня і завершується:
- 4 серпня - у осіб, які вступають на напрям «Журналістика»,
- 8 серпня - у осіб, які вступають за результатами вступних випробувань, що проводяться вузом самостійно,
- 16 серпня - у осіб, які вже мають результати по всіх вступних випробувань у формі ЄДІ.
Абітурієнти, які не пройшли за конкурсом на бюджетні місця, можуть бути зараховані до університету на додаткові місця на договірній основі з оплатою вартості навчання.
Заява про прийом в магістратуру з вказівкою напрямку підготовки представляється в приймальну комісію
з 20 червня по 14 серпня.
Які подавати документи?
При подачі заяви про прийом до університету вступник надає такі документи:
1. Заява (зразок і бланк заяви надається в приймальні комісії Інституту).
2. Паспорт (пред'являється особисто), а також дві ксерокопії 2, 3, 5, 7 і 19 сторінок паспорта.
3. Документ державного зразка про повну загальну середню (повну) загальну освіту, середню професійну освіту або вищу професійну освіту, а також документ державного зразка про початкову професійну освіту, якщо в нього є запис про отримання пред'явником середньої (повної) загальної освіти (оригінал або копія) .
4. Свідоцтво про право на пільги (при їх наявності).
5. 2 фотокартки розміром 3х4 см (для абітурієнтів, які мають право на вступні випробування, що проводяться вузом самостійно).
6. Медична довідка (форма № 086-У) - при вступі на напрям «Пед. освіту »(44.03.01) - як на очну, так і на заочну форму (бакалаврат); медична довідка за формою № 086 / У повинна бути доповнена в розділі «Інші фахівці» результатами оглядів дерматовенеролога, інфекціоніста, психіатра, стоматолога.
Перед зарахуванням надходить додатково надає:
1. Оригінал документа про освіту + заяву про згоду на зарахування (бланки є на сайті і в приймальній комісії).
2. Фотографії 3x4 в кількості 6 штук (якщо не здані раніше).
Після зарахування вступник додатково надає:
1. Військовий квиток або приписне свідоцтво (пред'являється особисто) - надається тільки для надходження на денне відділення.
2. Копія медичного страхового поліса - надається тільки для надходження на денне відділення.
3. Медична довідка.
При подачі заяви про прийом до магістратури з вказівкою напрямку підготовки надходять пред'являють документи, що засвідчують особу, громадянство. До заяви про прийом надходять додають:
- оригінал документа державного зразка про вищу професійну освіту (диплом бакалавра, диплом дипломованого фахівця, диплом спеціаліста або диплом магістра) + заява про згоду на зарахування (бланки є на сайті і в приймальній комісії).
- 6 фотокарток розміром 3x4 см.
Куди потрібно принести / надіслати документів?
Документи подаються до приймальної комісії Інституту філології та журналістики СГУ, розташовану в 11 корпусі СГУ (див. Карту нижче).
Заява про прийом на перший курс, а також необхідні документи можуть бути спрямовані надходять поштою. Дата відправлення документів поштою повинна бути не пізніше 10 липня. При направленні документів поштою надходить до заяви про прийом додає ксерокопії документів, які посвідчують його особу та громадянство, нотаріально завірені ксерокопії документів державного зразка про освіту, свідоцтва про результати ЄДІ, а також інші документи, передбачені Порядком. Документи надсилаються надходять рекомендованим листом з повідомленням і описом вкладення, завіреної відділенням зв'язку, які прийняли дане поштове відправлення. Повідомлення і завірена опису вкладення є підставою підтвердження прийому документів вступника.
Будь потрібне:
• в журналістиці
Журналістика - одна з найцікавіших і затребуваних професій. Вона дозволяє подорожувати по світу, спілкуватися з безліччю цікавих людей, впливати на життя суспільства, постійно розвиватись у професійному плані і при бажанні, стати знаменитим. Для підготовки студентів-журналістів використовується сучасна технічна площадка, оснащена найактуальнішим телевізійним обладнанням. На базі кіностудії СГУ (Яка має в своєму розпорядженні своїм знімальним павільйоном, акустичною та відеомонтажна студіями), Навчальної лабораторії електронних засобів масової інформації , кафедри електронних СМІіК на базі ДТРК «Саратов» студенти-бакалаври та магістранти проходять навчальні та виробничі практики, залучаються до процесу створення телевізійних і радіопрограм, що виходять в ефір. Сьогодні в сфері журналістської освіти Інститут цілком може конкурувати з провідними західними вузами. У розпорядженні у студентів-журналістів - сучасна цифрова техніка. Багато практичні заняття у студентів напряму «Журналістика» проходять на саратовских телеканалах, в редакціях газет, інформаційних агентств та на радіо, де вони отримують найповніше уявлення про принципи роботи сучасної редакції, знаходять компетенції в області конвергентної журналістики. Крім того, студенти-журналісти активно залучені до процесу створення власної телепрограми "Мені подобається" - спільного проекту СГУ імені Н.Г. Чернишевського і телеканалу ТВ Центр-Саратов. На базі Навчального лабораторії ЗМІ і Кіностудії СГУ створена молодіжна редакція телевізійних і радіопрограм. Її члени беруть найактивнішу участь у всеросійських і міжнародних конкурсах, займають там призові місця і отримують можливість пройти стажування на великих теле- і радіоканалах країни і світу. Обов'язкова практика вже з перших курсів проходить в редакціях обласних ЗМІ, в PR- і рекламних агентствах. Для учнів 9-х, 10-х і 11-х класів, які цікавляться журналістикою, діє Школа юного журналіста . Заняття в Школі проводять викладачі ІФіЖ СГУ і практикують журналісти.
• в PR
Дуже затребуваним є спеціальний модуль дисциплін «Філологічна забезпечення зв'язків із громадськістю (PR)». Навчання ведуть практикуючі фахівці в сфері PR. Студенти ІФіЖ також мають можливість пройти практику за спеціалізацією в рекламних агентствах, видавничих будинках, PR-відділах різних організацій. Заняття проходять як в формі лекцій, так і в формі дискусій, ділових ігр, розбору кейсів. За три роки навчання кожен студент готує власний PR-проект в цікавить його області. Студенти, які вже витратили дану дисципліну, виявляються затребуваними на ринку труда; багато студентів Інституту починають успішну практичну діяльність в сфері PR вже на старших курсах.
• у видавничій і рекламному бізнесі
Студенти напряму «Фундаментальна та прикладна лінгвістика» освоюють курс комп'ютерної верстки та макетування, знайомляться з новітніми комп'ютерними програмами, використовуваними в сучасній видавничій діяльності, проходять спеціальну навчальну практику з комп'ютерної верстки та макетування. Заняття по курсу ведуть висококваліфіковані викладачі факультету комп'ютерних наук та інформаційних технологій і кафедри теорії, історії мови та прикладної лінгвістики. Знання, необхідні для успішної роботи в рекламному бізнесі, отримують студенти напряму «Фундаментальна та прикладна лінгвістика» в спеціальному курсі «Рекламний текст». Спеціальний модуль дисциплін «Філологічна забезпечення інформаційно-видавничої діяльності» відкриває перед студентами-філологами можливості їх професійного зростання. Навчальна підготовка ведеться за двома основними напрямками: видавнича справа та редагування. Особливість модуля «Філологічна забезпечення інформаційно-видавничої діяльності» полягає в тому, що вона включає в себе не тільки лекційні, а й велика кількість практичних занять, екскурсій, а також заключну виробничу практику у видавництві СГУ. Навчальну підготовку ведуть викладачі кафедри російської і зарубіжної літератури.
• в сфері інформаційних технологій і комунікації
Існує два типи фахівців, пов'язаних з інформаційною сферою: ті, хто технічно забезпечує роботу інформаційних мереж, і ті, хто управляє інформаційними потоками. Інститут філології та журналістики СГУ готує професіоналів в сфері управління інформаційними технологіями та комунікаціями. Саме філологи і журналісти, використовуючи в своїй роботі новітню техніку, створюють то інформаційний простір, в якому живемо всі ми. Гуманітарії майстерно ведуть ділові переговори, керують кадровим добором, реалізують рекламні проекти. Засоби масової інформації і велика сфера послуг також створені професіоналами спілкування. ІФіЖ СГУ готує фахівців високого класу в області мовленнєвій комунікації. Студенти досконало оволодівають російським та іноземними мовами - найважливішою основою комунікації в сучасному світі. Журналісти опановують мистецтво впливу словом і іншими комунікативними засобами, фахівці в галузі теоретичної та прикладної лінгвістики опановують найсучаснішими способами подання та обробки мовної інформації, тому випускники Інституту затребувані скрізь, де необхідно досконале володіння словом і комп'ютерною обробкою мови: в видавництвах і редакціях, в прес -служба, в державних установах і приватних фірмах, в інформаційних центрах і наукових установах, у вищих навчальних закладах. Наприклад, в прес-службах, видавничих будинках, PR-відділах різних організацій вельми затребувані випускники напряму «Філологія». Бакалаври за напрямком «Фундаментальна та прикладна лінгвістика», які володіють навичками лінгвістичного аналізу і володіють знаннями на стику філології та інформатики, затребувані в державних службах і приватних експертних лабораторіях, в інформаційних центрах і наукових установах.
• в системі освіти і науки
Ті, хто брав участь і перемагав у шкільних олімпіадах, хто любить досліджувати світ навколо себе і прагне до постійного особистісного росту, знайдуть в ІФіЖ сферу для розвитку своїх інтересів. На кафедрах Інституту проводиться безліч наукових заходів: семінарів, колоквіумів, конкурсів, олімпіад, конференцій, дискусій і круглих столів. Студенти, аспіранти та викладачі Інституту постійно беруть участь в роботі російських і зарубіжних наукових центрів, проходять стажування в провідних вузах світу. Студенти ІФіЖ мають можливість брати участь в щорічній науковій конференції «Філологія і журналістика в XXI столітті» , Публікувати статті в збірнику «Філологічні етюди» , Брати участь в різноманітних заходах Ради молодих учених , Проходити тренінги, організовувані Радою студентів та аспірантів . У XXI столітті саме знання (інформація) відіграють ключову роль. Розвивати і поглиблювати систему знань людство доручає вченим - представникам різних галузей науки. Інститут дає можливість працювати разом з провідними фахівцями в галузі філології та журналістики.
• там, де потрібно знання мов
Знання хоча б однієї європейської мови сьогодні просто необхідно. ІФіЖ СГУ пропонує освітню програму, що включає в себе вивчення як мінімум двох сучасних європейських мов. Випускники філжура СГУ затребувані скрізь - в бізнесі та освіті, в адміністративних і дипломатичних сферах. Студенти і викладачі використовують сучасні навчально-методичні комплекси, словники, навчальні матеріали та довідники провідних зарубіжних і російських видавництв. Практичні заняття підкріплюються вивченням теорії перекладу, історії іноземної мови, його фонетики, лексики, стилістики та методики викладання, регулярними зустрічами з носіями мови. Студенти напряму «Фундаментальна та прикладна лінгвістика», ніж англійська та французька (або іспанської) мов, вивчають сучасні слов'янські мови і найважливіші з давніх мов (старогрецьку, латинську, старослов'янську, давньоруський), що є гуманітарною базою сучасної європейської, в тому числі російської, культури . Ці знання необхідні фахівцям-гуманітаріям в науковій та освітній діяльності. Практичні заняття з англійської мови проводяться у навчальній лабораторії синхронного перекладу і лінгафонних кабінетах виробництва Tandberg, обладнаних відповідно до міжнародних стандартів. Інститут готує не просто перекладачів, а фахівців-країнознавців найвищого рівня, готових до професійної взаємодії із зарубіжними колегами. Для учнів 9-х, 10-х і 11-х класів, які цікавляться іноземними мовами, діє Школа юного перекладача . Заняття там ведуть ті ж викладачі ІФіЖ СГУ, які працюють зі студентами.
• всюди, де потрібно грамотно говорити і писати по-російськи
Про належність людини до певного соціального кола свідчить його мова. Інтелігентним і грамотним людям легше потрапити в еліту суспільства. Високий статус, всупереч «модним» тенденціям, несумісний з низькою мовною культурою - будь то усна її форма або письмова. Розвинути свій потенціал і довести до досконалості навички спілкування дозволяє фундаментальне гуманітарну освіту. Отримати класичне фундаментальне гуманітарну освіту можна в Інституті філології та журналістики Саратовського державного університету ім. Н.Г. Чернишевського. ІФіЖ СГУ - це особливий коло спілкування, який формує справжні якості інтелігентності. Заняття в Інституті ведуть провідні фахівці-філологи, доктори і кандидати наук. Практика розвитку нашої країни в останні роки виявила гостру нестачу фахівців з елементарним знанням російської мови. Людей, які вміють правильно говорити і писати по-російськи, готові прийняти на роботу у всіх сферах: промислове виробництво і малий бізнес, дизайн і сфера послуг, видавнича справа та індустрія туризму, рекламний бізнес і PR, адміністративні установи і представницькі органи влади, освіта і наука. Вектор розвитку людського суспільства не змінити - все більшого значення набувають фахівці, навчені працювати з інформацією. Ми готуємо таких професіоналів.
Коли подавати документи?Які подавати документи?
Куди потрібно принести / надіслати документів?
Коли подавати документи?
Які подавати документи?
Куди потрібно принести / надіслати документів?