фото: African Club MGIMO
11 грудня 2018 року відбулася наукова конференція "Африка сьогодні", на якій були презентовані результати проекту «Науковий тандем» - спільного дослідження Африканського клубу НСО МГИМО та Інституту Африки РАН.
Після 1,5 року досліджень ми випустили збірник робіт, в якому представлено 9 «наукових тандемів». Кожна робота висвітлює той чи інший актуальне питання африканської дійсності.
- Історія проекту
У вересні 2017 року Африканський клуб НСО МГИМО став переможцем VII щорічного конкурсу студентських грантів, який дав студентам-африканіст унікальний шанс протягом року працювати над спільним дослідженням з науковими співробітниками Інституту Африки РАН. За підтримки Вченої ради Інституту і особисто к.іст.н. Н.А. Жерліциной було сформовано дев'ять «тандемів» (науковий співробітник плюс студент), кожен з яких протягом року працював над статтею, пов'язаною з поточною ситуацією в Африці.
Цілі проекту
- * Консолідація співтовариства молодих африканістів;
* Обмін досвідом між старшим і молодшим поколіннями вітчизняних
експертів;
* Пожвавлення наукової дискусії щодо місця сучасної Африки в міжнародних
відносинах.
Теми робіт, представлених в збірці
- * Роль племінних структур в лівійському кризі (Галяутдінов А.А. і Петров Д.Д.)
* Спорудження греблі Великого відродження Ефіопії і його вплив на взаємини між країнами Нільського басейну (Затолокіна Л.О. і Урнов А.Ю.)
* Цивільно-військові відносини в незалежній Танзанії (Казаковську Д.В. і Денисова Т.С.)
* Відносини Судану і Південного Судану з 2011 року по теперішній час (Курбатова О.М. і Костелянец С.В.)
* ПАР в БРІКС: нові можливості (Биканова К.А. і Шубін В.Г.)
* Студентські заворушення і політичну кризу в сучасній ПАР (Кулакова П.О і Грибанова В.В.)
* Інформаційно-комунікаційні технології в ПАР (Манукян А.А., Морозенская Е.В. і Сидоров В.А.)
* Багатостороння дипломатія ПАР: фактори розвитку та еволюція підходів (Ютяева І.Р і Шубін В.Г.)
результати проекту
У листопаді 2018 року за сприяння Фонду розвитку Ендаумент МГИМО і видавництва «МГИМО-Університет» був виданий збірник робіт за підсумками проекту. Відповідальними редакторами збірника виступили - головний науковий співробітник Інституту Африки РАН, д.іст.н. В.Г. Шубін і декан факультету МБДА МГИМО, д.екон.н. В.Н. Шитов. Основні результати були представлені на конференції 11 грудня, де зібралися видатні африканісти Росії: студенти і викладачі ІСАА МГУ, РУДН, ВШЕ і інших провідних московських вузів для обговорення написаних робіт. У ролі опонентів виступили старший викладач факультету соціальних наук Департаменту політичної науки НДУ ВШЕ Лук'янов Г.В. і провідний науковий співробітник Центру арабських і ісламських досліджень Інституту сходознавства РАН, д.іст.н. Долгов Б.В., які дали експертну оцінку доповідям. З вітальним словом до всіх гостей звернувся депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації Омаров Г.З., який висловив надію на подальше зміцнення зв'язків Росії з Африкою і розвиток вітчизняної африканістики.
За підсумками конференції учасники проекту отримали пам'ятні подарунки та грамоти від Африканського клубу НСО МГИМО. Ми віримо, що цей захід - тільки перший крок на шляху створення консолідірованной̆ платформи для научной̆ дискусії з гострих питань африканістики.