На сайті Департаменту з питань праці та зайнятості населення Свердловської області розроблений розділ "Профорієнтація молоді" . В даному розділі розміщена інформація про затребувані професії (спеціальності) на регіональному ринку праці, рекомендації з пошуку роботи, тестові методики для самостійного проходження молодими людьми профорієнтаційного тестування та інша інформація.
В рамках профорієнтаційної роботи в березні учні нашої школи взяли участь у наступних заходах:
- День відкритих дверей НТІ УПІ (УрФУ) 23.03.19, на якому познайомилися зі спеціальностями та правилами набору, а також взяли участь у математичній інтелектуальній грі «Авангард»
- Денні курси старшокласників «Відкрий світ УрГЕУ». Цілий день проведених в стінах УрГЕУ виявився незвичайним повним вражень і неймовірно позитивним. На квест приїхали 35 команд представляють Свердловську і Челябінську області. Місто Нижній Тагіл представляли крім нашої школи команди 5 і 40 школи. Спочатку для всіх учасників провели майстер-клас про публічні виступи і роботу в команді. Потім всім учасникам пропонувалося відвідати два майстер-клас за обраною спеціальністю, на першому учням розповідалося про спеціальність, а на другому пропонувалося зануритися в практичну діяльність, на кожному етапі кожен член команди повинен відповівши на питання принести команді спеціальний знак, з цих знаків потрібно було зібрати мікросхему. Після смачного обіду в студентській їдальні, учням пропонувалося зіграти в монополію, купуючи нерухомість і вулиці Єкатеринбурга. Для того щоб заробити капітал пропонувалося пройти по різним етапам інтелектуальним, спортивним і отримати гроші, на які можна купити нерухомість. Закінчився день нагородженням команд, правильно зібрали мікросхему і більше всіх заробили капітал в монополії, а також веселою дискотекою. Наша команда на жаль, не зайняла призових місць, але позитивні і незвичайні враження які залишив УрГЕУ в учнів нічим не замінити.
- Міський профорієнтаційний захід День професійної кар'єри.
19.03.19 учні 8А та 8Б класів брали участь у квесті «Подорож у світ природних наук», який проводився в НТГМК. Учні були поділені на чотири команди і кожної був запропонований маршрут, що складається з шести етапів, за кожен можна було отримати 10 балів. Завдання дійсно завантажили учнів в світ природних наук, тому що були з фізики, математики, біології, хімії та історія технікуму. Учні з цікавістю подорожували в будівлі НТГМК по етапах, дізнавалися і відкривали для себе нове і показували свої знання. За підсумками заходу всі команди розділили 1, 2 і 3 місця.
Максимум балів - 60. Отримала команда 8А + 8Б, що складається з Козіянчук В., Дубінін І. (обидва 8А), Іванцов В., Нижник О., Райс К. (всі 8Б). Переможцям були вручені призи від Євраз НТМК, а всім учасникам грамоти та солодкі призи.
26.02.19 в рамках співпраці з профорієнтації учні 9Б класу відвідали з екскурсією Конверторний цех Євраз НТМК.
Спочатку для учнів був проведений вступний інструктаж з техніки безпеки, потім невелика інформаційна лекція про історію комбінату, виробництві, спеціальності з метою профорієнтації. А потім на автобусі учнів повезли на виробництво в конверторний цех, якому торік виповнилося 55 років. Конвертерний цех складається з трьох основних ділянок - виплавлення, обробки і розливання сталі, і шести допоміжних цехів. До реконструкції цех виплавляв 3.5 млн. Т. Сталі, а після реконструкції 4.2 млн. Т. Були замінені три конвертера, і це дозволило закрити мартенівське виробництво сталі, більш екологічно шкідливе, ніж конвертер. Киснево-конвертерний цех здатний випускати майже всі відомі марки стали, приблизно близько 900, а також ванадієвий шлак. На НТМК використовується Духлесс-процес тобто виробництво сталі йде в 2 етапи: витяг ванадієвого шлаку і отримання придатного металу.
Чавун надходить в конвертерний цех в чавуновозних ковшах з доменного цеху, учні з інтересом спостерігали цей процес перетворення чавуну в сталь, як чавун потрапляє в конвертор, де відбувається його плавка, як метал розрізають на заготовки необхідної довжини. Двогодинна екскурсія пролетіла непомітно, байдужими не залишився ніхто не хлопчики, ні дівчинки.
Сьогодні 31.01.19 в нашій школі пройшла профорієнтаційна зустріч для учнів 10-11 класів з представниками Новоуральська технологічного інституту НІЯУ МІФІ. Був представлений відеофільм про вуз, представлені правила прийому, мінімальні бали, спеціальності вузу. Учням були надані інформаційні буклети та запрошення на день відкритих дверей, який відбудеться 20.02.2019.
23.11.18 в школі пройшла Всеросійська профдіагностика, тестування було проведено в випускних класах 9 і 11, пройшли тестування 113 учнів.
Про тестовому комплексі Сфера застосовується Методика «Профдіагностика» розроблена з метою діагностики професійної спрямованості учнів 9-11 класів. Методика оцінює професійні інтереси і здібності школярів, особистісні особливості, переваги респондента в різних сферах роботи з метою вибору майбутнього напряму навчання в рамках професійної освіти.
структура тесту
Методика складається з 89 питань.
Час виконання тесту обмежене тільки в другому блоці «Здібності», загальний час тестування в середньому становить близько 40 хвилин.
Перші 29 питань спрямовані на діагностику професійних інтересів респондента до роботи в наступних сферах праці (діагностика змісту майбутньої професії):
• Технічні пристрої
• Художня творчість
• Спілкування і взаємодія
• Сервіс і допомогу
• Управління та організація
• Інформація
• Природа
• Спорт
• Наука
Наступні завдання (30 питань) спрямовані на оцінку здібностей респондента.
Результати представлені у вигляді шкал:
• «Технічні» здібності: математична логіка, рахунок в розумі, просторове мислення, конструкторські здібності
• «Гуманітарні» здатності: словниковий запас, вербальна логіка, ерудиція Останні 30 питань спрямовані на оцінку особливостей поведінки школярів в тих чи інших ситуаціях.
В кінці 2018 го року в усіх регіонах Росії пройде унікальна масштабна акція «Всеросійська Профдіагностика 2018» в рамках Всеросійського проекту з розвитку системи ранньої профорієнтації «Zасобой».
Питання професійного самовизначення російської молоді стратегічно важливий на сьогоднішній день. У житті кожного школяра настає момент, коли необхідно визначитися ким стати в подальшому і яку професійну область вибрати. Акція «Всеросійська Профдіагностика 2018» являє собою профорієнтаціоннетестування, яке допоможе відповісти на ці питання, виявивши схильності учасників до того чи іншого виду діяльності.
Захід проводиться Всеросійським проектом з розвитку системи ранньої профорієнтації «Zасобой» спільно з Центром тестування та розвитку «Гуманітарні технології» за підтримки Міністерства освіти і науки Російської Федерації та Міністерства праці та соціального захисту Російської Федерації з метою сприяння учням 9 і 11 класів у виборі професії.
Тестування складається з 60 питань, середній час проходження тесту складає 30 хвилин. Всі бажаючі зможуть пройти тестування в режимі «онлайн», участь безкоштовна.
Міська дитяча профорієнтаційна олімпіада «Світ професій»
На останньому тижні жовтня в рамках реалізації міського проекту по ранньої профорієнтації дошкільників «Лабораторія професій. Дошкільник »для учнів перших класів була проведена міська дитяча профорієнтаційна олімпіада« Світ професій ».
Мета Олімпіади - содействіеранней профорієнтації, развітіюу дітей дошкільного возрастапозітівних установок і шанобливого ставлення до різних видів робочих професій, формування загальних і допрофесійних здібностей.
завдання:
- створити умови для розвитку інтересу і емоційно-позитивного ставлення до різних видів професій, уявлень про різноманіття професій, необхідності та важливості трудової діяльності в житті людей;
- сприяти розвитку інтересу до професій батьків, згуртуванню сім'ї дитини спільними інтересами до однієї справи;
- створити умови для формування у дітей передумов пошукової
діяльності, інтелектуальної ініціативи, розвитку пізнавальних, творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку, їх допитливості і активності, комунікативних умінь, вміння ставити і вирішувати проблеми, працювати з інформацією
I етап (заочний) - проводився всередині школи.
На даному етапі всім учням надавалася можливість виконати олімпіадні завдання. Олімпіадні завдання виконувалися дитиною самостійно або за допомогою дорослого (батька).
В олімпіаді взяли участь 42 людини з 50 учнів.
1 місце - Татаринов Олександр 1А, 6 років ( посилання на роботу )
2 місце - Володіна Єлизавета 1А, 7 років ( посилання на роботу )
Корепанов Дмитро 1А, 7 років ( посилання на роботу )
Паутова Вероніка 1А, 7 років ( посилання на роботу )
3 місце - Грізовскіх Єлизавета 1А, 7 років ( посилання на роботу )
Завдання олімпіади викликали інтерес учнів і більшість досить добре впоралися з усіма питаннями. Найбільші труднощі викликали завдання на творче опис своєї майбутньої професії і професії своїх батьків, а також завдання дослідним шляхом на побудови моста.
«Тиждень без турнікетів» - дана акція, яка представляє собою комплекс заходів, спрямованих на профорієнтаційні інформування про діяльність провідних підприємств Росії та популяризацію інженерних професій і спеціальностей, такого роду заходи проводяться в нашій школі протягом усього навчального року, а не тільки в період проведення даної акції, тому рамки проведення даної акції в нашій школі значно розширені, і ми представимо тільки частина заходів з профорієнтаційної роботи по даному напрямку, проведено ні в перебігу 1 чверті 2018-2019 навчального року.
У жовтні, в рамках профорієнтаційної роботи, для учнів 5 класів були організовані екскурсії в музей НТМК. Музей НТМК повертає нас до витоків, з яких починалася історія Нижнього Тагілу. Цю історію можна побачити, відбиту в полотнах і фотографіях, макетах і моделях.
Музейно-виставковий центр об'єднує експозицію з історії комбінату з макетами діючих виробництв, рекламно-виставковий комплекс і виставкові зали, які беруть виставки декоративно-прикладної творчості металургів і жителів міста. Основна експозиція музею присвячена історії чорної металургії на Уралі, історії будівництва виробництв комбінату, заслуженим металургам і винахідникам.
У Вийского ставка, а точніше у Вийского греблі, був зведений мідеплавильний завод, перша домна якого запалилася в жовтні 1722 року. Біля меморіального будинку - музею Черепанових, винахідників російської «чавунці». Тагільський метал перевозили по Тагильский же рейках і на Тагильский паровозі! Не раз і не два чутні і багатьом знайомі факти, але почуття гордості охоплює завжди. А триває вона вже в Тагілстроевского районі, який з'явився на карті міста завдяки будівництву в тридцяті роки ХХ століття промислового гіганта - Нижнетагильского металургійного комбінату.
Безумовно, найбільший інтерес викликали діючі моделі доменного, конвертерного, прокатного виробництв. Учні побачили роботу основних цехів в мініатюрі і були цим дуже задоволені. В цілому екскурсія вийшла і пізнавальна, і захоплююча, а крім краєзнавчих знань, хлопці отримали відомості і з профорієнтаційної підготовки ...
22.09.18 учні 11Б класу побували на дні відкритих дверей в УрФУ г. Екатеринбург «УрФУ. Наука надходити ».
У головному навчальному корпусі вузу відбувся ярмарок освітніх програм для школярів та психологічні тренінги для школярів і батьків, а експерти розповідали про «підводні камені» єдиного держіспиту та типові помилки всіх абітурієнтів.