Суспільство

  1. 30.10.2015 14:19 День народної єдності в дитячому саду Тюмені відзначили марафоном національних ігор і флешмобом

30.10.2015 14:19

День народної єдності в дитячому саду Тюмені відзначили марафоном національних ігор і флешмобом

Один з багатонаціональних дитячих садків Тюмені - № 133 напередодні Дня народної єдності підготував і провів у себе марафон національних ігор і флешмоб «Я, ти, він, вона разом - ціла країна».

Хлопці, яким всього по п'ять років, дружно підспівували:

«Хохлома, волзький плесо, широчінь полів, плач беріз.

Це ти, моя Батьківщина, це ти, Росія ... »

Останні роки ця красива, задушевна пісня «Зірка Росія», яка більше відома як «Хохлома», стала майже гімном великого дитячого садка. Кожне літній ранок в саду, особливо в свята, починається з неї. Хлопці п'ятнадцяти національностей - росіяни, білоруси, казахи, вірмени, грузини, таджики, мордвини, азербайджанці - знають своє коріння і при цьому усвідомлюють, що всі вони росіяни.

У 2012 році три саду, розташованих в районі Ватутіне, об'єднали в один, і відразу кількість дітей збільшилася до семисот чоловік. Крім того, що в дошкільному закладі вдалося розширити штат педагогів-логопедів і логопедів-дефектологів, директор Світлана Миколаївна Хабарова разом зі своїми однодумцями запропонувала ввести нововведення в виховний процес. Так з'явився перший фестиваль національного костюма. Виявилося, що культурні традиції шанує кожна сім'я, а ось костюми є не у багатьох.

- Батьки активно підключилися і навіть почали замовляти їх в різних країнах - Азербайджані, Таджикистані ... Присилали бабусі, інші родичі, - розповіла Світлана Миколаївна.

За великий внесок у формування і виховання культури міжнаціонального спілкування у дошкільників колектив саду був відзначений подякою Комітету у справах національностей Тюменської області. Тепер фестиваль костюма і марафон ігор, який влітку проходить щосереди, стали традиційними. Батьки так звикли до марафону, що звично розташовуються на галявині і спостерігають, як їхні діти грають в російські і білоруські, башкирські і татарські гри: «Скок-перескок» (Кучтем куп), «Змійка», «Перетягування палиці» ...

Багато хлопців постарше розуміють назви всіх цих забав, запам'ятовують один від одного окремі слова чужої мови, пробують національні страви і мають уявлення про народному вбранні ...

Троє дітей Гарунік Акопян виховувалися в 133-му саду. У Росії вірменська родина живе 14 років, до цього жінка працювала актрисою в драмтеатрі на батьківщині. Вона із задоволенням брала участь і продовжує брати участь у всіх заходах, які проходять в садку. Сьогодні грала з дітьми в залі, а влітку проводила вірменські гри і майстер-клас з танців. Багато що знає про національний побут і костюмі.

- Вірменський народ древній, історії вірменського костюма вже дві тисячі років. Він різний. Сьогодні на мені надітий костюм з елементами килимарства. Ці візерунки розповідають про історію Вірменії і віри ... Це наша історія, - розповіла Гарунік Акопян.

Сьогодні вихователі і діти здивували гостей не тільки флешмобом і марафоном ігор, але і цікавою виставкою родинних гербів. Знайомлячи з культурою різних народів, педагоги хочуть донести дітям головне - що сила Росії в єдності.

Фоторепортаж тут: http://www.tyumen-city.ru/gorodtumeny/foto/fotoreportaj-2015/oktibry/pg1/1023/ Прес-служба адміністрації міста Тюмені

повернутися