- Інститут філософії СПБГУ

Миронов Володимир Васильович

Тема доповіді:

"Філософія як інтерпретація"

Доктор філософських наук, професор.

Член-кореспондент РАН, член Наукової Ради РАН по методології штучного інтелекту.

Заслужений професор МДУ імені М. В. Ломоносова, завідувач кафедри онтології і теорії пізнання філософського факультету МДУ ім. М. В. Ломоносова, декан філософського факультету МДУ ім. М. В. Ломоносова (з 1998 р), Голова спеціалізованої вченої ради Д.501.001.37 - «Онтологія і теорія пізнання», «Філософія науки і техніки» при МДУ.

У 2001-2008 роках працював на посаді проректора Університету: начальник Управління академічної політики МДУ (до 2006 року), начальник Управління академічного планування та методичного забезпечення освітньої діяльності МДУ (з 2006 по 2008 роки).

Лауреат премії Ломоносова II-го ступеня за монографію «Філософія і метаморфози культури» (2008).

Академік Петровської Академії наук і мистецтв.

Голова експертної Ради ВАК з філософії, соціології та культурології, голова УМС по філософії, політології та релігієзнавства Навчально-методичного об'єднання з класичної освіти.

Віце-президент філософського товариства РФ.

Головний редактор журналу «Вісник МГУ» (серії «Філософія» і «Політичні науки»). Член редколегій журналів «Питання філософії» і «Вісник Російського Філософського Товариства», «Філософські науки»; міжнародної редакційної ради журналу «Особистість. Культура. Суспільство ».

Автор підручників з філософії, наукових і публіцистичних статей.

Тема докторської дисертації з філософії (1997): «Наука і філософія в системі світоглядних орієнтацій сучасної культури».

В. В. Миронов має більше 60 наукових публікацій . З них за останні три роки видано дві монографії, в тому числі на італійській мові, три підручника з філософії, підручник «Принципи прийняття управлінських рішень в системі федеральних органів виконавчої влади. Навчально-методичний посібник для державних службовців »(у співавторстві), які рекомендовані для викладання у вищих навчальних закладах. В останні роки публікуються статті, пов'язані з проблемами співвідношення філософії і науки, місця філософії в системі культури.

Миронов В. В. - фахівець в області теорії філософії та філософії культури, автор великої кількості монографій, серед яких можна виділити монографії «Образи науки в сучасній культурі і філософії» (1997), «Філософія і метаморфози культури» (2005). У певному сенсі новаторською стала монографія В. В. Миронова (у співавторстві) «Університетські лекції з метафізики» (2005), яка по суті повертає в оборот теоретичної філософії сам термін «метафізика». Ряд робіт В. В. Миронова переведені на італійський, грецький, китайський і німецьку мови. Особливо слід відзначити книгу, що вийшла вже в двох виданнях в Італії «Долі марксизму в Росії: від любові до ненависті» (Roma: Luiss Edizoni), жанр якої є діалог російського та італійського філософів про долі марксизму. У центрі більшості робіт В. В. Миронова знаходиться обгрунтування положення про те, що філософія являє собою синтез раціонально-теоретичного і ціннісно-емоційного підходів до розуміння буття, які неможливо відокремити один від одного і різноспрямованість яких задає кордону смислового простору філософії. Таким чином, філософія реалізується як діалог мислителів і культур, всередині якого стикаються найрізноманітніші точки зору і синтезуються в єдиному загальнолюдському розумовому процесі протилежні концепції.

Переглядів: 1329