художники

Клацніть по фото для збільшення

Шишкін Іван Іванович (13 (25) січня 1832 - 8 (20) березня 1898), живописець - пейзажист, академік, професор Петербурзької академії мистецтв Шишкін Іван Іванович (13 (25) січня 1832 - 8 (20) березня 1898), живописець - пейзажист, академік, професор Петербурзької академії мистецтв. Народився в г.Елабуге Вятської губернії. Закінчив Московське училище живопису, скульптури та архітектури і Петербурзьку академію мистецтв. Неодноразово виїжджав на батьківщину, підтримував зв'язки з В.М. і А.М.Васнецовимі, ​​був учителем вятського художника Н.Н.Хохрякова. Один з основоположників реалістичного пейзажного живопису. Багато картин - "Сосновий бір", "Жито", "Корабельна гай" та ін. Створені на основі вятских етюдів.

Васнецов Віктор Михайлович (3 (15) травня 1848 - 23 липень 1926), художник. Народився в с.Лопьял Вятської губернії (нині Уржумський р-н). Навчався в Вятському духовному училищі, Вятської духовної семінарії, Петербурзької академії мистецтв.

Автор всесвітньо відомих полотен: "Після побоїща Ігоря Святославича з половцями" (1880), "Оленка" (1881), "Богатирі" (1898) та ін. Учасник більш ніж 50 виставок, в т.ч. в Лондоні, Парижі, Стокгольмі, Римі, Нью-Йорку. Один з ініціаторів створення Вятського художньо-історичного музею (нині художній музей ім. В.М. та А.М.Васнецових). Почесний громадянин г.Вяткі.

Васнецов Аполлінарій Михайлович (6 серпня (25 липня) 1856 - 23 січня 1933), художник, автор ряду праць з теорії мистецтва, історії, археології Васнецов Аполлінарій Михайлович (6 серпня (25 липня) 1856 - 23 січня 1933), художник, автор ряду праць з теорії мистецтва, історії, археології. Народився в с.Рябово Вятської губернії, навчався в Вятському духовному училищі. Жив в Петербурзі і Москві. Член товариства художників-передвижників, голова Московського археологічного товариства. Один з організаторів художньо історичного музею в В'ятці. У 1918 -1919 рр. - голова комісії з вивчення старої Москви.

Лобовіков Сергій Олександрович (19 червня (1 липня) 1870 - 28 листопада 1941), один із значущих діячів вітчизняної фотографії, почесний член фотографічних товариств в Росії і за кордоном Лобовіков Сергій Олександрович (19 червня (1 липня) 1870 - 28 листопада 1941), один із значущих діячів вітчизняної фотографії, почесний член фотографічних товариств в Росії і за кордоном. Народився в с.Біла Глазовського повіту Вятської губернії. З 1899 року - учасник виставок в Росії і за кордоном. Голова Вятського фотографічного товариства. У 1934 р переїхав до Ленінграда, де загинув при бомбардуванні міста фашистською авіацією.

Колчанов Аркадій Михайлович (1925-2008), художник, народний художник Росії, член-кор. Академії творчості. Народився в с. Довга (нині Шабалінском р-н Кіровської обл.) В селянській родині, навчався в Горьківському художньому училищі, закінчив факультет графіки Московського поліграфічного інституту. Учасник Великої Вітчизняної Війни. Один з провідних графіків Росії. Відомий майстер ксилографії, працював також аквареллю, олівцем, гуашшю. Займався книжковою графікою (серед його робіт - оформлення книг російських поетів Єсеніна, Блока, Твардовського, «Книги пам'яті (16 томів),« Енциклопедії землі Вятской (10 томів). Автор живописних робіт, його персональні виставки проходили в Кірові, Вологді, Петрозаводську, Сиктивкарі, Архангельську, Москві, Ленінграді. Твори Колчанова знаходяться більш ніж в 100 художніх музеях і картинних галереях нашої країни, в державних та приватних колекціях США, Великобританії, Куби, Мексики, Німеччини, Угорщини, Чехії, Ефіопії.

Рилов Аркадій Олександрович (17 (29) січня 1870 - 22 червень 1939), художник, академік, заслужений діяч мистецтв Росії. Народився в с. Істобенской Вятської губ. (Нині Орічевского р-н Кіровської обл.) В родині чиновника. Закінчив гімназію і реальне училище в м Вятке, навчався в художньо-промисловому училищі в Петербурзі, в Академії мистецтв у А.І. Куїнджі. Був учасником зарубіжних виставок у Відні, Парижі, Лондоні, Брюсселі. Найбільш відомі твори: «Зелений шум» (1904), «У блакитному просторі» (1918) - дана картина знаходиться в Державній Третьяковській галереї, «Зелене мереживо» (1928). Один із засновників художньо-історичного музею в м Вятке. У колекції музею знаходиться близько 80 творів Рилова. Його ім'ям названо Вятское художнє училище.

Харлов Віктор Георгійович (р Харлов Віктор Георгійович (р. 7 серпня 1949), художник, член Спілки художників, лауреат Державної премії РРФСР ім. Рєпіна, член-кор. Академії мистецтв СРСР, заслужений художник Росії, в 1990-1996 рр. обраний членом Комісії з Державних премій України в галузі літератури і мистецтва при Президентові РФ. Закінчив художнє відділення Кіровського училища мистецтв (1968), майстерню монументального живопису Московського Державного художнього інституту ім. В.І. Сурикова (1976).
Працює в галузі монументального та станкового живопису. Автор великої кількості пейзажів, портретів, натюрмортів, картин сучасної сільського життя. Учасник обласних, регіональних, всеукраїнських та зарубіжних виставок (в тому числі в Німеччині, Нідерландах, Франції, Японії, Данії, Англії). Його твори зберігаються в багатьох музеях країни і Державній Третьяковській галереї.

Хохряков Микола Миколайович (4 листопада 1857 - 19 січень 1928), живописець, художник-пейзажист. Народився в м Вятке, навчався малюнку і офорту в Петербурзі у І.І. Шишкіна, брав участь у виставках Товариства пересувних художніх виставок. У В'ятці організовував виставки творів московських і місцевих художників, був одним з творців Вятського художнього гуртка і першим хранителем картинної галереї музею мистецтва. Один з організаторів художньо-історичного музею в м Вятке.
За півстоліття творчої діяльності він написав більше 200 живописних творів, виконані тисячі малюнків, які публікувались в московських і петербурзьких виданнях. У своїй творчості М.М. Хохряков продовжив кращі традиції російської пейзажної школи кінця XIX століття і став одним з найяскравіших представників живопису початку ХХ століття.