ДонДТУ

  1. ЩО ТАКЕ ДОДАТКОВА ОСВІТА І ЩО ПОТРІБНО ПРО НЬОГО ЗНАТИ? Законом Луганській Народної Республіки «Про...
  2. Що таке професійна перепідготовка?
  3. Що вибрати - професійну перепідготовку або другу вищу?
ЩО ТАКЕ ДОДАТКОВА ОСВІТА І ЩО ПОТРІБНО ПРО НЬОГО ЗНАТИ?

Законом Луганській Народної Республіки «Про освіту» №128-II від 30.09.2016 року введено поняття «додаткову освіту». Додаткова освіта (ДО) - вид освіти, який спрямований на всебічне задоволення освітніх потреб людини в інтелектуальному, духовно-моральному, фізичному і / або професійному вдосконаленні і не супроводжується підвищенням рівня освіти.

Додаткова освіта здійснюється за допомогою реалізації додаткових освітніх програм. До додаткових освітніх програм відносяться:

Загальноосвітні та предпрофессиональное програми спрямовані на формування і розвиток творчих здібностей дітей та дорослих, задоволення їх індивідуальних потреб в інтелектуальному, моральному та фізичному вдосконаленні, формування культури здорового і безпечного способу життя, зміцнення здоров'я, а також на організацію їх вільного часу.

Додаткові професійні програми спрямовані на задоволення освітніх та професійних потреб, професійний розвиток людини, забезпечення відповідності його кваліфікації мінливих умов професійної діяльності і соціального середовища.

Підвищення кваліфікації

Регулярні розробки, освоєння і впровадження нових технологій на сучасних підприємствах призвели до того, що основна робота з кадрами стала полягати в постійному підвищенні кваліфікації. Адже іноді набагато простіше і вигідніше підвищити кваліфікацію вже наявних досвідчених співробітників, ніж наймати нових працівників, але без досвіду роботи. Керівники "серйозних" компаній розуміють, що без рішучих змін у сфері підготовки та перепідготовки персоналу домогтися якихось якісних змін в роботі компанії неможливо. Саме тому практично всі зусилля відділів кадрів сьогодні спрямовані, в першу чергу, на забезпечення підприємства кваліфікованими працівниками, що включає в себе і підвищення кваліфікації всіх співробітників.

Необхідно відзначити, що в підвищенні кваліфікації персоналу зацікавлене не тільки керівництво підприємства, а й самі працівники. Для того щоб мати по справжньому гідну роботу і заробітну плату тільки одного, нехай навіть найпрестижнішого, вищої освіти вже не досить. Необхідно самовдосконалюватися, постійно поповнювати багаж знань. Крім того, роботодавці все вимогливіше ставляться до професійного рівня співробітників.

У зв'язку з цим особливої ​​актуальності набуває конкурентоспроможність і професійна кваліфікація. На ринку праці більш конкурентоспроможний той фахівець, який має декілька освіт.

Як правило, підвищення кваліфікації спрямоване на досягнення таких цілей як:

  • Перехід на більш високу кар'єрну сходинку (наприклад, в якості керівного персоналу середньої ланки або провідного спеціаліста);
  • Пристосування працівника до новітніх тенденцій в технічному і професійному розвитку.

Підвищення кваліфікації можливо при наявності середньої професійної або вищої освіти. Після закінчення навчання видається посвідчення про підвищення кваліфікації.

Що таке професійна перепідготовка?

Професійна перепідготовка - це формування нових компетенцій та отримання спеціальних знань для отримання додаткової кваліфікації або професійної діяльності в певній сфері.

Метою професійної перепідготовки є отримання додаткових знань, умінь і навичок за освітніми програмами, що передбачають вивчення окремих дисциплін, розділів науки, техніки і технології, необхідних для виконання нового виду професійної діяльності. Професійна перепідготовка здійснюється також для розширення кваліфікації спеціалістів з метою їх адаптації до нових економічних та соціальних умов і ведення нової професійної діяльності, в т. Ч. З урахуванням міжнародних вимог і стандартів.

Форму професійної перепідготовки (очна, заочна, очно-заочна, дистанційна) встановлює навчальний заклад в залежності від складності програми.

Навчання за програмами професійної перепідготовки може мати такі мотиви:

  • підвищення рівня знань, умінь, навичок у напрямку основної кваліфікації фахівця;
  • отримання кваліфікації за профілем реально виконуваної роботи;
  • бажання змінити вид діяльності, професію у зв'язку з неперспективних існуючої, або бажанням отримати професію, більшою мірою задовольняє здатності індивідуума;
  • системне вивчення новітніх досягнень технологій, методів, техніки в області, що цікавить діяльності.

Після закінчення курсу навчання фахівець отримує повноцінний диплом, який дасть можливість професійно працювати в тій чи іншій сфері.

Професійна перепідготовка - зручний, недорогий і, головне, швидкий спосіб (програма включає тільки профільні дисципліни) отримати право працювати в новій галузі професійної діяльності, освоїти нову спеціальність.

Таким чином, в умовах зростаючої конкуренції на ринку праці додаткову освіту у вигляді професійної перепідготовки стає потужним інструментом для підвищення шансів кожної людини на досягнення успіху в професійній діяльності.

Що вибрати - професійну перепідготовку або другу вищу?

1. Друга вища освіта та професійна перепідготовка це одне і те ж?

Умовно професійну освіту в Луганській Народній Республіці можна розділити на три категорії: середню професійну освіту, основне вищу освіту і додаткову професійну освіту. І друга вища, і базове (перше) освіту - це форми (основного) вищої освіти.

Друга вища - кілька скорочена форма основної вищої освіти, саме тому в побуті її помилково прирівнюють до допобразованію.

Вища освіта виконує завдання підготовки кадрів високої кваліфікації, в той час, як перепідготовка надає слухачам нові навички, кваліфікацію і компетенцію, які потрібні для того, щоб повноцінно виконувати професійну діяльність нової спрямованості.

Друга вища можливо отримати лише в разі наявності у вас диплома про середню професійну або вищу професійну освіту.

Перепідготовка може бути пройдена при наявності вищої або середньої професійної освіти, а також в процесі отримання цих видів освіти.

2. У чому відмінність основного освіти від додаткової професійної освіти?

Програми додаткової професійної освіти (ДПО) та вищої освіти (ВО) призначені різним цільовим аудиторіям. Основний споживач ДПО - дорослі слухачі з певним багажем знань і досвідом. Вони усвідомлюють свої освітні потреби і цілеспрямовано вибирають програми ДПО. Друга вища освіта в більшості випадків - доля молодих. Часто вчорашні абітурієнти отримують другу вищу освіту паралельно з основним.

Основна освіта (в тому числі друга вища) передбачає придбання фундаментальних знань. Воно в більшій мірі орієнтоване на державний освітній стандарт, ніж програми ДПО. Студенти вивчають общепрофессіональние дисципліни, дисципліни спеціальності і спеціалізації відповідно до державних стандартів на обрану спеціальність. При цьому до 40% годин, що задаються в рамках стандарту ВО, не мають відношення до майбутньої професійної діяльності студента. А програми ДПО спочатку підлаштовуються під майбутню професію слухача.

Програми основного освіти повинні розроблятися відповідно до потреб економіки країни. Однак приведення кваліфікації студента у відповідність з умовами і завданнями ринку праці не їх головна мета. Це завдання ДПО. Програми додаткової професійної освіти коригують знання випускників вищих навчальних закладів під вимоги роботодавців.

3. Цільова аудиторія.

Другу вищу освіту. Зазвичай цей вид освіти обирає молодь, що відноситься до категорії громадян, готовою до того, щоб приділити навчанню тривалий відрізок часу. Нерідко, його отримують паралельно з основним вищим. Після проходження всіх курсів студент володіє всіма необхідними знаннями в повній мірі. Залежно від вже спочатку наявного у вас освіти, ви можете отримати другу вищу за спеціальними програмами, тривалістю від 2-х до 5-ти років.

Професійна перепідготовка. Навчання проходить в стислі терміни. Залежно від напряму і змісту програми, перепідготовка може займати, в середньому, 1,5 року. Дуже добре підходить дорослим людям, які вже працюють і займають або збираються займати керівну посаду. Таким чином, освоївши нову спеціальність за програмою перепідготовки, молодий керівник більш кваліфіковано зможе контролювати роботу своїх підлеглих в сфері отриманої ним спеціальності. Наприклад, вивчивши основи бухгалтерського обліку, менеджер зможе більш ефективно управляти бухгалтерією.

4. Підсумкові документи.

Другу вищу освіту. Студент, який успішно пройшов всі курси та атестаційні заходи, отримує державний диплом про вищу освіту. Залежно від рівня пройденої програми, випускнику може бути присвоєна кваліфікаційна ступінь «магістр», «бакалавр» або «спеціаліст».

Професійна перепідготовка. Після закінчення навчання видається диплом встановленого зразка, що дозволяє виконувати новий вид професійної діяльності і (або) з присвоєнням нової кваліфікації. Диплом про професійну перепідготовку засвідчує право фахівця на ведення професійної деятльности в певній сфері на базі наявного вищої або середньої професійної освіти відповідно до встановлених кваліфікаційних вимог по посадовим категоріям працівників. Диплом про професійну перепідготовку не є документом про вищу або середню професійну освіту.

Студент отримує основне вищу або середню освіту, а паралельно проходить програму перепідготовки? Диплом встановленого зразка про перепідготовку, в цьому випадку, буде виданий йому після закінчення проходження ним програми основного освіти, в той же день, коли буде видаватися і відповідний основній програмі освітній документ.

Термін навчання для отримання диплома - ось головна відмінність диплома про професійну перепідготовку та диплома про другу вищу освіту. Пройшовши перепідготовку або отримавши другу вищу освіту, Ви можете працювати на однакових посадах.

5. У чому переваги додаткової професійної освіти?

По-перше, воно займає значно менш тривалий період часу.

По-друге, це, безумовно, орієнтація на отримання слухачами практичних навичок і конкретних знань по обраній сфері діяльності. Наявність у фахівців базової освіти дозволяє скоротити до мінімуму кількість абстрактних теорій і загальноосвітніх предметів. Програми орієнтуються виключно на потреби фахівців. Для людини, яка отримала якісне додаткову освіту період адаптації на новому робочому місці мінімальний.

По-третє, як правило, вартість навчання в рамках програм професійної перепідготовки, в кілька разів нижче вартості вищої освіти.

У Вас залишилися ще питання? Запитайте у нас!

Виникли питання?

ЩО ТАКЕ ДОДАТКОВА ОСВІТА І ЩО ПОТРІБНО ПРО НЬОГО ЗНАТИ?
Що таке професійна перепідготовка?
Що вибрати - професійну перепідготовку або другу вищу?
ЩО ТАКЕ ДОДАТКОВА ОСВІТА І ЩО ПОТРІБНО ПРО НЬОГО ЗНАТИ?
Що таке професійна перепідготовка?
Що вибрати - професійну перепідготовку або другу вищу?
1. Друга вища освіта та професійна перепідготовка це одне і те ж?
2. У чому відмінність основного освіти від додаткової професійної освіти?
Студент отримує основне вищу або середню освіту, а паралельно проходить програму перепідготовки?
5. У чому переваги додаткової професійної освіти?