Українці масово штурмують музичні школи

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

4 червня 2011, 8:44 Переглядів: 4 червня 2011, 8:44 Переглядів:   Українці записуються в музичні школи

Українці записуються в музичні школи. Фото lifeheart.ru.

Українці масово здають іспити в музичні та художні школи. Причому подати заявку на вступ поспішають як найменші, 5-річні, так і 70-річні учні. Охочих настільки багато, що викладачі змушені були ввести конкурсний набір (раніше в школах був недобір). Такий небувалий ажіотаж педагоги пояснюють появою на телеканалах різних музичних і танцювальних шоу, в яких середньостатистичні жителі України дивують глядачів своїми талантами. "У нас три дні тривали іспити. Дітей було дуже багато, і не всі пройшли відбір, так як все в школу набирають 505 учнів. Ми уважно ставимося до кожної дитини, і якщо бачимо, що є хоч маленький потенціал зростання, то намагаємося взяти дитину ", - розповіли" Сегодня "в дніпропетровській музичній школі №15.

"Я хочу, щоб мою доньку навчили грати на фортепіано і співати. Думаю, що краще, ніж в музичній школі, цього ніде не навчать. До того ж заняття там недорого коштують (від 32 до 90 грн - ред.), Так і на інструмент витрачатися не доведеться - піаніно у нас ще бабусине ", - пояснює дніпропетровчанка Олена Леонтьєва.

"Моя дочка дуже любить співати, - розповідає нам киянка, мама 7-річної Аліси, Ольга Петренко. - А зараз по телебаченню стільки всяких конкурсів для співаків -" Фабрик "різних," Х-фактор ", що я вирішила - треба дати Алісі шанс стати зіркою. Нехай її тільки співати навчать ".

"Завдяки телешоу і популяризації музики самі ходові напрямки - це фортепіано, гітара і вокал, - розповіла" Сегодня "викладачка двох київських музшколу Оксана Семирозум. - Навчання на бюджетних місцях за цими напрямками в Києві відрізняється по районам. Наприклад, в музшколі №35 Подільського району (Виноградар) це 90 грн. в місяць, а на Печерську райадміністрація встановила вартість приблизно в 150 грн. Є можливість вступити поза конкурсом - це називається самоокупною формою навчання. в такому випадку вартість навчання виростити ає до 400-450 грн. на місяць. Дивує, що цю тенденцію не бачать влади: замість того щоб поліпшити умови навчання, закупити більш сучасні інструменти, йде політика по закриттю шкіл, урізування кількості викладацьких ставок ".

Більше учнів приходить і в художні школи. "На вступному занятті було дуже багато діток від 5 років, які хочуть навчитися малювати. У цьому році з'явилася нова тенденція - тепер до нас приходять люди у віці від 25 до 70 років. У багатьох з них справжній талант, але раніше у них просто не було часу або коштів, щоб проявити його ", - розповідає директор дніпропетровської художньої школи Галина Шевцова і додає, що крім розвитку художніх навичок, люди приходять малювати, щоб зняти стрес.

БЕЗ стін і РЕМОНТУ. Всього в Дніпропетровську функціонує 22 державних шкіл естетичного виховання: 17 музичних, дві художні, дві школи мистецтв і одна - класичного танцю. У них навчаються 7 тис. 526 учнів. Більшість цих навчальних закладів не мають власних приміщень і туляться в підвалах, які давно не бачили ремонту. Очевидно, небувалий ажіотаж городян навколо музичних і художніх шкіл привернув до них і увага міської влади. "Музшколу №3, яку власник будівлі, де вона розташована, попросив звільнити приміщення, в цьому році переїде вже в власний будинок. А на ремонт інших шкіл естетичного виховання в міському бюджеті закладено 1,5 млн грн", - говорить заступник начальника відділу міськуправління культури і мистецтв Юлія Красношлик.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Українці масово штурмують музичні школи". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Бондарчук Ольга

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ