Український гурт, заспівала про кримських татар: В Україні у нас немає підтримки

15:42

Кілька тижнів тому українські ЗМІ облетіла новина про українську групу, яка присвятила пісню кримським татарам. Музична група «IGNEA», що створює музику в жанрі oriental metal, випустила дебютний кліп на пісню «Alga» , Що в перекладі з кримотатарского мови означає «вперед». Однак, як зізнався в розмові з FaceNews клавішник і композитор групи Євген Житнюк, у музикантів не було мети зачіпати політично актуальні теми. За його словами, особливого резонансу від кліпу музиканти не очікували. Більш того, композитор відзначає, що в Україні у «IGNEA» немає підтримки і слухача. При цьому не особливо музиканти розраховують і на підтримку Заходу, адже іноземні лейбли «не можуть взяти порожню групу з нізвідки і зробити з неї« цукерку ». Про це, популярності української музики на Заході і політиці в музиці Житнюк розповів в інтерв'ю FaceNews.

Широкий слухач вперше дізнався про Вашу творчість з відомих ЗМІ - «Української правди», «Апострофа» і «Cultprostir». Очікували такого резонансу? Насправді, ми самі писали в «Cultprostir», а то, що все так розійдеться по мережі, було сюрпризом. Ми очікували тільки «Cultprostir», може, якийсь другий паблік «ВКонтакте», і все.

Чому, на Вашу думку, так багато людей зацікавилося?

Напевно, тому що зараз модно залазити в якісь політичні теми, воно так і вийшло. Тобто, знайшли, за що вчепитися.

Чи не здається Вам, що мистецтво повинно залишатися осторонь від політики?

Я думаю, що це справа того, хто робить мистецтво. Наприклад, є «Brutto», який ніяк не зможе без політики, і в цьому його плюс. А є, наприклад, хтось далекий від політики, але від цього його мистецтво не стає краще і не стає гірше. Тобто, це, в принципі, не має ніякого значення.

Перший сингл був пов'язаний з подіями в Криму. Готуючи альбом, Ви анонсуєте, що буде представлена пісня про тероризм. Яких ще сюрпризів слухачеві коштує від Вас очікувати?

Сюрпризів як таких не передбачається, стандартна метал-тематика, припустимо, якась міфологія, релігія. Однак за тематикою таких пісень, як вийшло з «Alga», я думаю, чекати особливо не варто.

Сторінка групи в Facebook ведеться англійською мовою. Ви націлені на закордонного слухача? Їздите закордон, як реагує іноземний слухач?

Ми ще не їздили, але, в принципі, хотіли б. Насправді, що є, то і повеземо. Люди часто ходять на музику, щоб послухати музику, а не тексти. Я не пам'ятаю, хто, але хтось казав таку цікаву річ, що на Заході музика робиться заради музики, а російський рок робиться заради слів. Ось у нас музика робиться заради музики.

На Вашу думку, українська музика йде своїм шляхом або рухається в напрямку Заходу де, як Ви зазначили, «музика робиться заради музики»?

Я думаю, що у нас музика рухається в бік Заходу, але не забуває про якісь своїх місцевих елементах. Української музики потрібно тільки прискорюватися в ту сторону. Я люблю наводити як приклад такі групи як «ONUKA», «The Hardkiss», «The Maneken». Якщо все зробити правильно, якщо знайти друзів закордоном, вони теж можуть з точки зору музичного матеріалу без проблем вистрілити на весь світ, тому що це - абсолютно західний продукт.

Ви пробували відправити за кордон свої пісні? Як виглядає шлях українського виконавця, який хоче просунути свою творчість на Заході?

Це ( «Alga», - FaceNews) наш третій реліз, ми раніше випустили два релізу під назвою «Parallax». У 2013 і 2014 роках ми відправляли на багато лейбли наш міні-альбом. Нам навіть відповіли, що цікаво, і від нас чекають новин. Насправді, шлях українського гурту на великий лейбл точно такий же, як закордоном. Мрія, що «ми випустимо крутий матеріал, і нас візьме лейбл», є маячнею як для нас, так і для закордонної групи.

Звичайно, у нас на великому лейблі виходили українські гурти, зокрема «MORTON», але для всіх шлях один - вкладати величезні купи грошей, свого часу, сил, щоб самому розкрутитися, тому що лейбли зараз абсолютно не займаються розкручуванням. Вони не можуть взяти порожню групу з нізвідки і зробити з неї «цукерку», це повинен зробити ти сам.

Саме в лейблах у мене, на жаль, контактів немає, але мені здається, зараз з українських виробників музики до великого лейблу близька тільки одна група. Це «JINJER». І все. У цьому - їхня заслуга, бо вони реально ніде не працюють, займаються тільки музикою. Я не думаю, що завдяки цьому вони зараз добре живуть, тому що реально викладаються в це все. Подивимося, що з цього вийде далі.

Судячи з Вашим кліпу, в якому, наприклад, є, симфонічний оркестр, у Вашої групи є спонсор ...

Ні, у нас не було спонсора. Ми все зробили самі, і дуже низькобюджетних. Насправді, там є трильйон проблем, які ми бачили вже при підготовці кліпу, але нічого не могли зробити, тому що це все одно витрати, але будемо знати на наступний раз. Дуже багато вирішувалося по знайомству, тому що поки досконально невідомо, чи варто цілком і повністю вкладатися в цю групу. Просто невідомо, «схаває чи піпл», скажімо так.

Чи не думали про те, щоб адаптувати музику до більш звичного для українців слухачів формату, або не бачите сенсу робити масовий продукт, тому що часто від цього може страждати якість?

Я не схильний думати, що від масовості продукту втрачається його якість. Швидше, навпаки, будь-який продукт стає масовим завдяки його якості. У нас з однією піснею вийшла випадковість, що вона розійшлася. Не думаю, що в майбутньому будуть якісь подібні ситуації. У нас все націлене в основному саме на нашого слухача, тобто це, грубо кажучи, металхеда (металхеди, або металісти, молодіжна субкультура, що за краще музику в стилі метал, - FaceNews).

Після виходу кліпу, напевно, підвищилася популярність, яку Ви можете відстежити дуже просто, наприклад, по передплатникам в соціальних мережах. Ви відчуваєте підтримку українського слухача?

Тут, в Україні, підтримки нуль, просто немає. Коли ми випускали кліп, у нас була в групі ВКонтакте тисяча передплатників. Ходили люди, що говорили: «Хлопці, у вас десять тисяч буде з ходу». Ні, ми розраховували на двісті. Як бачите, пройшов місяць, і їх стало всього на сто більше. На Facebook у нас кількість передплатників збільшилася в три рази, і воно досі стабільно зростає. Величезна кількість хлопців писало з різних країн, доходило навіть до такого, що якийсь чоловік з Аргентини через кілька місяців їде до Києва, і попросив нас зробити якось концерт або придумати щось, щоб з ним побачитися, бо йому дуже сподобалося. Ми тримаємо з ним зв'язок.

Наразі Ви не репетируєте. Чому?

Тому що немає сенсу. Принцип нашої роботи побудований так, що ми готуємося в запису, але для запису нам не потрібно репетирувати, кожен займається самостійно. За одну-дві репетиції або за одну-дві посиденьки разом зі мною матеріал вже нормально грає. Наші репетиції спрямовані виключно на живу діяльність, якій зараз у нас, в принципі, немає.

Дуже песимістично. Не вірите, що знайдеться слухач?

Це все залежить не від нас, а від слухача. Як виявилося, у нас в Україні взагалі немає слухача. Є ще така фішка як виправдання зусиль. Якщо подивитися на нашу концертну історію, можна помітити, що в Києві ми виступали три рази: два рази в одному з культурно-розважальних комплексів і ще один - в одному з клубів. Наша музика не узгоджується з рок-клубом або музичним комплексом. Можна там виступити, це не проблема, але щось не стикується. З поїздками в інші міста теж проблеми. Наприклад, ми дуже хотіли приїхати в Дніпропетровськ, організатор хотів нас привезти, але не було можливості отримати наш звук. Виходячи з цього, з концертами зараз складно. Подивимось як вийде. Мені здається, ніхто не постраждає, якщо у нас все вийде.

Ви говорили, що починали в 2013-2014 роках, тобто, в період Революції Переваги. Багато хто пам'ятає успіх групи «Гринджоли» під час Помаранчевої революції. Чому не написали пісню про революцію в 2014 році? Це могло б зробити групу популярною.

У нас немає бажання розкидатися і популяризувати на чомусь, тим більше, на таких речах. Наприклад, «Alga» робилася півроку. Тобто, вийшло таке збіг чи збіг обставин. Самі розумієте, що з такою швидкістю ні на що реагувати неможливо. Ніякого бажання реагувати творчістю на все, що відбувається в світі немає. Щоб показати, що є така реакція, потрібно робити матеріал дуже швидко, а швидко в нашому випадку не означає якісно.

Очікували такого резонансу?
Чому, на Вашу думку, так багато людей зацікавилося?
Чи не здається Вам, що мистецтво повинно залишатися осторонь від політики?
Яких ще сюрпризів слухачеві коштує від Вас очікувати?
Ви націлені на закордонного слухача?
Їздите закордон, як реагує іноземний слухач?
На Вашу думку, українська музика йде своїм шляхом або рухається в напрямку Заходу де, як Ви зазначили, «музика робиться заради музики»?
Ви пробували відправити за кордон свої пісні?
Як виглядає шлях українського виконавця, який хоче просунути свою творчість на Заході?
Чи не думали про те, щоб адаптувати музику до більш звичного для українців слухачів формату, або не бачите сенсу робити масовий продукт, тому що часто від цього може страждати якість?