Юний рятувальник - Навчальні заклади

  1. Контакти:

Важливим елементом державної системи захисту дитинства є спеціалізовані загальноосвітні установи, що забезпечують високий рівень навчання і виховання дітей, необхідну професійну орієнтацію, які надають їм соціально-педагогічну та психологічну допомогу в умовах цілодобового перебування.

Одним із прикладів сучасного навчального закладу подібного типу є Державна установа освіти Ліцей при Гомельському інженерному інституті МНС (далі - Ліцей), який створений 25 травня 2004 року постановою Ради Міністрів № 612 за ініціативою і за підтримки керівництва МНС та Гомельського облвиконкому з метою здійснення заходів щодо державний захист дитинства, відродження територій, що постраждали від аварії на ЧАЕС, підготовки кандидатів до вищих навчальних закладів МНС, інші навчальні заклади Одним із прикладів сучасного навчального закладу подібного типу є Державна установа освіти Ліцей при Гомельському інженерному інституті МНС (далі - Ліцей), який створений 25 травня 2004 року постановою Ради Міністрів № 612 за ініціативою і за підтримки керівництва МНС та Гомельського облвиконкому з метою здійснення заходів щодо державний захист дитинства, відродження територій, що постраждали від аварії на ЧАЕС, підготовки кандидатів до вищих навчальних закладів МНС, інші навчальні заклади.

Площа території, яку займає навчальним закладом, складає 21,8 га.

Навчально-матеріальна база навчального закладу включає:

  • п'ять спальних корпусів;
  • навчальний корпус (23 аудиторії, читальний зал, книгосховище, тренажерний і борцівський зали);
  • спортивний зал 36х18 м;
  • навчально-практичний центр (у 2008 році закінчується реконструкція будівлі);
  • їдальня на 340 посадочних місць;
  • клуб на 261 посадочне місце;
  • адміністративний корпус;
  • будівлю оперативно-чергової частини і медпункту;
  • бібліотека (фонд більш 27.000 примірників).


Всі кабінети оснащені найсучаснішими технічними засобами навчання, навчально-методичними та наочними посібниками. В даний час в ліцеї є 9 комплектів інтерактивного навчального обладнання (інтерактивна дошка, мультимедійний проектор, комп'ютер), яке дозволять широко застосовувати інноваційні педагогічні технології в усіх галузях знань.

У розпорядженні вихованців три комп'ютерні класи з можливістю виходу в мережу Інтернет. У навчальному процесі активно задіяно понад вісімдесят персональних комп'ютерів. Ліцей є експериментальним майданчиком Міністерства освіти по апробації інформаційно-комунікаційних технологій та електронних засобів навчання.

У Ліцей можуть надходити на конкурсній основі громадяни Республіки Білорусь чоловічої статі, які закінчили 6 класів загальноосвітнього закладу. Кандидати після проходження медичного огляду здають вступні випробування з математики (письмово), російській або білоруській мові (диктант) за вибором відповідно до програм для загальноосвітніх установ.

Зарахування кандидатів проводиться за конкурсом на підставі суми балів, набраних на вступних випробуваннях з математики та російської (білоруському) мови, і контрольних цифр прийому, що встановлюються МНС.

У Ліцеї протягом п'яти років (з 7-го по 11-й класи) проходять навчання юнаки, результатом якого є отримання загальної середньої освіти У Ліцеї протягом п'яти років (з 7-го по 11-й класи) проходять навчання юнаки, результатом якого є отримання загальної середньої освіти. Навчальна програма передбачає освоєння на підвищеному рівні предметів фізико-математичного профілю та має спеціальну спрямованість за специфікою МНС.

Ліцей почав навчання учнів з 1 вересня 2004 г.в кількості 41 людини. Всього загальна чисельність учнів у ліцеї в 2009 році склала близько 200 чоловік, з них 31,9% - діти-сироти, діти, що залишилися без піклування батьків, 32,5% - діти з неповних, багатодітних і малозабезпечених сімей.

У 2009 році проведено перший випуск 40 ліцеїстів, з них все надійшли до вищих навчальних закладів Республіки Білорусь, в тому числі 60% - в установи освіти МНС.

Ліцей ефективно співпрацює з провідними загальноосвітніми установами міста Гомеля, області і республіки. Встановлено творчі зв'язки з Гомельським обласним ліцеєм, ліцеєм БГУ і з Мінським суворівським військовим училищем. В результаті роботи педагогічного колективу і учнів досягнуто позитивної динаміки показників успішності. З моменту створення Ліцею 34 вихованці стали дипломантами районної, 6 обласної та 3 республіканської олімпіади з загальноосвітніх предметів. 79 вихованців перемогли в міжнародних і республіканських предметних конкурсах.

У Ліцеї велика увага приділяється проведенню ідеологічної роботи, патріотичного виховання підростаючого покоління, індивідуально-виховної роботи. Обладнані кабінети ідеологічної роботи, кабінет психологічного розвантаження. Функціонує соціально-психологічна служба, яка здійснює консультативну, діагностичну і профілактичну діяльність.

Фізична підготовка і спорт - основа професійної діяльності рятувальника. Зміцнення здоров'я, підвищення рівня фізичної підготовленості, функціональних можливостей організму одна з основних задач навчально-виховного процесу. У розпорядженні ліцеїстів розвинена навчально-тренувальна база: ігровий зал (36х18м), тренажерний і борцівський зали, стадіон. Ліцеїсти займаються в спортивних секціях з 8-ми видів спорту, проводиться цілорічна Спартакіада ​​навчального закладу по 11-ти видах змагань.

У клубі Ліцею організована гурткова робота. Хлопці набувають навичок випалювання, ліплення, малювання, моделювання та різьблення по дереву. Роботи вихованців регулярно представляються на республіканському огляді-конкурсі дитячої творчості «Рятувальники очима дітей». Регулярно випускається газета «Ліцейський вісник» і радіогазета, що висвітлюють повсякденне життя ліцею.

Стало доброю традицією проведення концертів, оглядів художньої самодіяльності, конкурсів команд КВН, проведення вечорів відпочинку Стало доброю традицією проведення концертів, оглядів художньої самодіяльності, конкурсів команд КВН, проведення вечорів відпочинку. У Ліцеї створено вокально-інструментальний ансамбль «Юний рятувальник», спільний танцювальний колектив, театральний гурток, хор, які за короткий час набуває доброї слави серед мешканців м Гомеля. У студії звукозапису творчі колективи мають можливість здійснити якісний запис музичних творів.

Вихованці регулярно беруть участь в урочистих заходах, що проводяться керівництвом міста, області та МНС, фактично стали візитною карткою Гомельщини.

Ліцеїсти регулярно відвідують музеї, виставки, театральні постановки, концерти, циркові вистави, спортивні змагання, місця культурно-історичної спадщини Республіки Білорусь. Вихованці отримують якісне п'ятиразове харчування і медичне обслуговування.

Контакти:

Державна установа освіти Ліцей при Гомельському інженерному інституті МНС Республіки Білорусь

247006, Гомельський район, урочище "Борова"

тел .: +375232927001

http://www.licey.ehost.by

Міністерство з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь: http://www.112.by/