Експозиція відбудеться з нагоди поновлення дипломатичних контактів з Ліхтенштейном і пройде під егідою правлячої князя Ліхтенштейну Ганса-Адама II, прем'єр-міністра Чехії Яна Фішера і спікера верхньої палати парламенту ЧР Пржемисла Соботки.
Князь Ханс-Адам II з президентом ЧР Вацлавом Клаусом (Фото: ЧТК) Прага стала третім місцем подання такої великої виставки цінних артефактів з княжих колекцій. У минулому році подібні заходи проходили в музеї Ліхтенштейн у Відні і в Пушкінському музеї в Москві. Відмінність нинішньої експозиції полягає в більшій зосередженості на експонатах, що мають відношення до моравским замкам. Адже свого часу внесений до списку UNESCO палацовий ареал Леднице-Валтіце належав саме Ліхтенштейн.
На виставці представлено близько 350 предметів мистецтва. Половина з них - художні полотна. Продовжує один з кураторів експозиції співробітник музею прикладного мистецтва в Празі Радим Вондрачек:
«Перш за все, тут переважає прекрасна колекція віденської живопису з кінця 18 століття до 40-х років. Тобто, як твори, створені в стилі класицизму, так експонати, що представляють такий феномен, як бидермейер ».
Серед них портрети роботи Фердинанда Георга Вальдмюллер, а також його ж чудові італійські пейзажі, що стали переломним моментом в роботі європейських пейзажистів, або акварель і живопис Петера Фенді, які також представляли собою новий етап у розвитку живопису.
«Тому що вони звертаються до щоденності, побутових сценок, що пізніше вплинуло і на чеських художників пізньої епохи бидермейера».
Один з відділів виставки присвячений ареалу Леднице-Валтіце і іншим колишнім і нинішнім володінь Ліхтенштейнів:
Фото: ЧТК «Тут представлена велика колекція акварелей, а також архітектурних, паркових проектів. Я думаю, що в такому обсязі даний внесок роду Ліхтенштейнів на документальній основі представлений вперше ».
Представлено також мистецтво віденської розпису порцеляни:
«Віденська мануфактура в 1800 році досягла світового рівня, стала зразком і для чеських виробників порцеляни, наприклад, в Аустерліцем. Це - одна з вершин прикладного та декоративного мистецтва на території колишньої Габсбурзької монархії ».
Фото: ЧТК Що для експертів є найбільший інтерес з творів, створених в стилі класицизму?
«Відразу при вході виставлені великі репрезентативні портрети. Один з них - портрет княгині Кароліни був також використаний для обкладинки каталогу нашої виставки. Як відомо, джерелом натхнення для митців у той час була антична міфологія. Далі, тут представлені чудові роботи Генріха Фігера, скульптури Антоніо Канови і інших справжніх майстрів епохи класицизму ».
Існує якийсь зв'язок між представленими тут творами і Чеськими землями?
Фото: ЧТК «Ця виставка зосереджена на віденській живопису і творах, які виникали за межами нашої країни. Тим не менш, деякі художники, роботи яких тут представлені, наприклад, Фрідріх фон Амерлинг, творили і в Празі. Три роки він навчався в Празькій академії. Фердинанд Георг Вальдмюллер в молодості близько двох років жив у Празі і Брно, тому що він супроводжував свою дружину, оперну співачку Катарину Вайтнер. Тобто, наші культури були взаємопов'язані. Навпаки, деякі чеські художники жили і працювали у Відні. Мистецтво не знало меж, ці світи перетиналися »