Проект, який не має аналогів в світі, розробляють на Далекому Сході. Молода команда з Владивостока створює пристрій зі сценаріями віртуальної реальності, в яких буде можливе виконання ряду завдань дитиною-аутистом , Спрямованих на розвиток його творчого потенціалу, навичок соціальної взаємодії і адаптації до реального життя. На форумі "Амур" вони стали головними претендентами на грант.
Кілька сотень людей з усіх регіонів Далекого Сходу з'їхалися на базу гірськолижного комплексу "Холдомі". Тут проходить втретє форум «Амур». Зміна завершується, і почалася пора захисту проектів. Команда з Приморського краю представила роботу з розвитку дітей-аутистів.
- Число хлопців, яким присвоюють цей діагноз, збільшується на 13 відсотків щороку, згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я. Ми ж розробляємо проект із зануренням дитини з РАС в віртуальну реальність, на яку він зможе впливати. Ми ж будемо стежити за показаннями його мозкової активності. На основі цих даних, навчаємо нейросеть. Фінальна завдання - створити дієву програму для соціалізації дітей з розладом аутистичного спектра по всьому світу, - розповів Павло Мірошниченко, співзасновник лабораторії віртуальної реальності Escolize.
Подібного поки ніхто в світі не робить, і у команди далекосхідної компанії є шанс стати першою. Однак в даний час їй необхідне устаткування, гроші від гранту планують відправити саме на його придбання.
- Завдання ПО полягає в зчитуванні і аналізі мозкової активності, позитивних і негативних реакціях на події, які будуть відбуватися з дитиною, зануреного в віртуальну реальність. Грунтуючись на зібраних і проаналізованих даних, створюється алгоритм, і змінюються елементи віртуального оточення для формування індивідуально адаптованої майданчики, - пояснив Павло.
Запланований результат проекту - це виробництво і збірка пристрою до кінця 2019 року, оформлення патенту і сертифікація вироби. Висновок продукт на російський ринок збираються до кінця 2020 року.
- У планах компанії виробництво і сервісне обслуговування пристроїв, створення свого хмарного сервісу для зберігання і обробки даних, що збираються, а також вдосконалення роботи ПО Escolize і пошук шляхів паралельного використання пристрою в інших сферах, - додав Павло.
Нагадаємо, завдання Всеросійського освітнього форуму «Амур» - залучення активної, талановитої молоді в підготовку рішень щодо пріоритетних напрямів розвитку Далекого Сходу, що мають високий потенціал для реалізації. У роботі форуму беруть участь громадяни Російської Федерації у віці від 18 до 35 років. Майданчик являє собою табір, який розміщується на території бази відпочинку гірськолижного комплексу «Холдомі» (Сонячний муніципальний район Хабаровського краю, 5,5 км на північний захід від селища Сонячний), обладнаний необхідною соціально-побутовою інфраструктурою.
Олександр Неділько, новини Хабаровська на DVhab.ru