«Юнона і Авось»: факти про постановку, дивитися онлайн і безкоштовно.

  1. Спочатку було Слово
  2. За допомогою в Єлоховському собор
  3. Прем'єра до прем'єри
  4. Гастролі від Кардена
  5. подвійний ювілей
  6. Історія в музеї
  7. Перша рок-опера
  8. нові рядки
  9. інші сцени
  10. Рєзанов і Кончіта в ХХI столітті

Н есбившіеся мрії і відстані. Сила духу, що жене за океан в державних інтересах і за мужність дарує любов. Історія 42-річного Миколи Рєзанова та 16-річної Кончити живе вже третє століття, і майже 40 років - на сцені «Ленкому».

Спочатку було Слово

композитор Олексій Рибников в 1978 році показав марку Захарову свої імпровізації за православними піснеспівів. Музика сподобалася, і режисер запропонував Андрію Вознесенському створити спектакль на сюжет «Слова о полку Ігоревім» . Поет представив свій варіант - поему «Авось», написану під враженням від «Консепсьон де Аргуельо» Брета Гарту. «Давайте я почитаю», - сказав Захаров і на наступний же день погодився.

За допомогою в Єлоховському собор

Рок-опера на радянській сцені - справжнє випробування. «Зірку і смерть Хоакіна Мур'єти» 1976 року тієї ж Марка Захарова комісія відхиляла 11 разів. Навчений гірким досвідом, Захаров з Вознесенським, як згадував потім поет, поїхали в Єлоховському собор і поставили свічки біля ікони Казанської Божої Матері, про яку йде мова в опері. «Юнону і Авось» взяли з першого разу.

«Юнону і Авось» взяли з першого разу

Микола Караченцов в ролі графа Миколи Рєзанова в рок-опері «Юнона і Авось» (1983)

Микола Караченцов в ролі графа Миколи Рєзанова в рок-опері «Юнона і Авось» (1983)

Сцена з рок-опери «Юнона і Авось» (1983)

Сцена з рок-опери «Юнона і Авось» (1983)

Олена Шаніна в ролі Кончитти в рок-опері «Юнона і Авось» (1983)

Прем'єра до прем'єри

Ще до виходу на сцену спектакль прослухали в церкві Покрови у Філях на творчій зустрічі з реставраторами. У лютому 1981 року в храмі встановили динаміки, за столом сидів Олексій Рибников і стояв магнітофон. Композитор виголосив вступну промову. «Після цього люди просто сиділи і слухали півтори години запис. І нічого не відбувалося більше. Ось такою була прем'єра опери «Юнона і Авось».

Гастролі від Кардена

«Антирадянською» постановці закордонні гастролі були замовлені. Але Париж все ж побачив «Юнону і Авось» завдяки французькому кутюр'є, дружити з Вознесенським. П'єр Карден протягом двох місяців представляв російську рок-оперу в своєму театрі на Єлисейських Полях. Успіх був надзвичайним. Не тільки в Парижі, де на спектакль прийшов клан Ротшильдів, арабські шейхи, Мірей Матьє.

подвійний ювілей

Прем'єра рок-опери про міжконтинентальної любові відбулася в 1975 році. За півтора століття до цього зустрілися Микола Рєзанов і Консепсьон де Аргуельо. У 1806 році корабель графа прибув до Каліфорнії, щоб поповнити продовольчі запаси російської колонії на Алясці. Хоча сам Андрій Вознесенський підкреслював - поема і опера зовсім не історичні хроніки з життя: «Образи їх, як і імена, лише примхливе відлуння доль відомих ...»

»

Ірина Алфьорова в ролі старшої сестри Кончитти в рок-опері «Юнона і Авось» (1983)

Ірина Алфьорова в ролі старшої сестри Кончитти в рок-опері «Юнона і Авось» (1983)

Микола Караченцов в ролі графа Миколи Рєзанова в рок-опері «Юнона і Авось» (1983)

Микола Караченцов в ролі графа Миколи Рєзанова в рок-опері «Юнона і Авось» (1983)

Ірина Алфьорова в ролі старшої сестри Кончитти в рок-опері «Юнона і Авось» (1983)

Історія в музеї

перший музей Русской Америки в місті Тотьма. Будинок, де провів останні роки життя мореплавець і засновник фортеці Росс Іван Кусков. Серед документів, листів, портретів XVIII-XIX століть є і розповідь про один із засновників Російсько-Американської компанії Миколу Петровича Резанова. Про службу на благо країни і романтичної історії одного з ініціаторів першої російської кругосвітньої експедиції.

Перша рок-опера

У якості першої радянської рок-опери світову популярність здобула «Юнона і Авось». Але в 1975 році ВІА «Співаючі гітари» вперше в Радянському Союзі в оперній студії при Ленінградській консерваторії поставив зонг-оперу «Орфей і Еврідіка» Олександра Журбіна і Юрія Дімітріна. Буржуазна слівце «рок» замінили на «зонг» (з німецької - «естрадна пісенька»). У Книзі рекордів Гіннесса «Орфея і Еврідіку» назвали мюзиклом з рекордом виконання одним колективом 2350 раз.

нові рядки

Вистава «Юнона і Авось» - візитна картка «Ленкома» . Микола Караченцов грав Миколи Рєзанова без дублера майже чверть століття. Образ, створений актором, зберігся в відеоспектакле 1983 року. Зараз в головній чоловічій ролі Дмитро Пєвцов. На прохання Марка Захарова Андрій Вознесенський змінив фінальну рядок: «Діти ХХІ столетья! Почався ваш нове століття ».

інші сцени

«Юнона і Авось» зробила крок зі сцени московського театру в петербурзький театр «Рок-опера». Олексій Рибніков відзначав, що «Співаючі гітари» більш точно втілили ідею творців, зберігши авторський жанр опери-містерії. Про любов дівчини і командора розповідали афіші на польському, угорському, чеському, корейською та багатьма іншими мовами. А в 2009 році у Франції вийшла авторська версія спектаклю Театру Олексія Рибникова. Там головний акцент припадає на музичні партії.

Там головний акцент припадає на музичні партії

Сцена з вистави «Юнона і Авось». Фото: lenkom.ru

ru

Сцена з вистави «Юнона і Авось». Фото: lenkom.ru

ru

Сцена з вистави «Юнона і Авось». Фото: lenkom.ru

Рєзанов і Кончіта в ХХI столітті

У Красноярську, де помер Микола Рєзанов, на Троїцькому цвинтарі поставили білий хрест з надписом «Камергер Микола Петрович Рєзанов. 1764-1807. Я тебе ніколи не побачу », і нижче -« Марія де ла Консепсьон Марцела Аргуельо. 1791-1857. Я тебе ніколи не забуду". Вони більше не зустрілися, але це лише за життя. Такий фінал порахував сумним шериф міста Монтерей: він розвіяв біля хреста жменю землі з могили Кончити і відвіз жменю землі для могили на іншому краю землі.

Автор: Наталя Летникова