Справжній студент - це не та людина, яка задається питанням, який сьогодні іспит, а той, який цікавиться у народу, що за іспит він сьогодні здав - говорить студентська мудрість.
А якщо серйозно? А серйозно - в післясвяткові новорічні дні для студентів російських вузів почалася сесія. Наш університет не виняток. У коридорах вузу панує приголомшлива атмосфера сесії, коли студент здає іспити і у нього проявляються небувалі творчі здібності і кмітливість. Мозок розривається від різних ідей про те, як здати успішно сесію без особливого «напрягу». Ще можна почерпнути цікаву інформацію від старшокурсників, які з радістю можуть доповісти про легендах і байках, що стосуються тих чи інших викладачів. Особливо цінною виявиться інформація про те, хто дозволяє списувати з шпор , А хто відразу ж виганяє з іспиту, хто суворий викладач, хто не дуже, і т.д.
В сучасних вузах завдання поточної сесії вимагають від студента чимало часу для усного та писемного підготовки. Найчастіше цього часу елементарно не вистачає, щоб успішно здати всі необхідні іспити і заліки. Але, поговоривши з викладачами, ми дізнаємося про хорошу підготовку студентів до поточної сесії. Більшість студентів на іспиті демонструють достатні для відмінною і хорошою оцінки знання. Виявляється певна закономірність: студенти, регулярно пропускають заняття, успішно складають іспит, а ті, які постійно присутні на лекціях, «завалюють» предмет. Багато що, за словами викладачів, залежить від особистісних якостей студента і здатності до навчання, а також дуже важливо, щоб студент не вчив лекції, а розумів їх зміст та суть. Є випадки використання шпаргалок, в допомогу студенту приходять і мобільні засоби зв'язку. Багатьох за нестандартний підхід доводиться видаляти з аудиторії. Чи не скласти іспит - опинитися в списках на відрахування з університету. І всі студенти при підготовці до сесії повинні пам'ятати про це в першу чергу.
Побажаємо всім студентам успіхів у складанні зимової сесії і допоможемо декількома жартівливими порадами.
Рада 1. Вам необхідно знати, як звуть викладача, як він виглядає і назва предмета, який ви прийшли здавати. Розпитайте у товаришів, як виглядає ваш викладач, які у нього захоплення і методи прийому іспиту. Пошукайте його фотографії на сайті вашого навчального закладу або на стендах.
Порада 2. Приходьте здавати іспит в святковому одязі, це заздалегідь розташує до вас викладача. Як-не-як іспит - це свято.
Порада 3. Пишіть шпаргалки! Навіть якщо вам не вдасться ними скористатися на екзамені , При їх написанні пара-трійка фраз все ж залишаться у вашому чистому і вільному від формул і теорем свідомості.
Рада 4. Вживайте якомога більше рідкісних слів або слів іноземного походження. Якщо ж вам попався викладач-ерудит, то він буде приємно здивований вашими знаннями.
Рада 5. Завжди говорите з розумним виглядом і ентузіазмом, навіть якщо ви несете повну нісенітницю. Темпераментність вашої мови говорить про вашу впевненість і підсвідомо переконує екзаменатора в ваших знаннях.
Рада 6. Намагайтеся всіляко розсіяти увагу екзаменатора. Це може бути сторонній шум (відкривання дверей, вікон), ви можете періодично кидати на підлогу ручку або підручник, перекладати з місця на місце паперу і т.д.
Рада 7. Намагайтеся якомога більше спілкуватися з екзаменатором на теми, далекі від іспиту. Якщо перед здачею іспиту ви як слід вивчили його інтереси, то вам не важко буде перевести розмову на цікаві для викладача теми: рибалка, мистецтво, політика. Нерідкі випадки, коли здача іспиту закінчувалася на обговоренні тем, далеких від теми квитка, і обидва (і студент, і екзаменатор) залишалися вельми задоволені таким поворотом подій і один одним.
Чого не потрібно робити на іспиті. Навіть якщо ви нічого не знаєте по темі іспиту, все одно потрібно прийти його здавати. Екзаменаційна ситуація непередбачувана, як саме життя. Те, що ви просто з'явилися на іспиті, вже говорить викладачеві про те, що ви хоч щось знаєте. До того ж, вам може просто пощастити.
Не варто розігрувати раптові напади епілепсії і ховати всіх своїх близьких родичів. Екзаменатори теж не сьогодні народилися і давно знайомі з подібними прийомами.
І, нарешті, глибоко вдихніть і видихніть кілька разів, посміхніться і сміливо переступати поріг аудиторії. Удачі вам!
Юлія Каменська
А якщо серйозно?