Юристами не стати заочно // У Міносвіти пропонують отримувати першу вищу освіту тільки в стінах вузу

Міністерства освіти та науки пропонує виключити можливість отримання першої вищої освіти заочно за освітніми програмами, пов'язаними з науками про суспільство: юриспруденцією, економікою і менеджментом Міністерства освіти та науки пропонує виключити можливість отримання першої вищої освіти заочно за освітніми програмами, пов'язаними з науками про суспільство: юриспруденцією, економікою і менеджментом. З такою пропозицією не згодні фахівці в області права, а представники студентської спільноти і зовсім вважають, що це обмежить права абітурієнтів, передає «Комерсант».

Пропозиція щодо обмеження заочного навчання озвучив вчора на засіданні асоціації «Глобальні університети», що об'єднує провідні російські вузи, заступник міністра освіти і науки РФ Олександр Соболєв. Він пояснив, що ініціатива виходить від експертного співтовариства і підтримується міністерством і Рособрнадзора. При цьому він вказав на те, що пропозиція не виключає можливість здобути другу і подальше заочна освіта за цими спеціальностями.

Ідею підтримують заступник міністра освіти Олександр Клімов і ректор НДУ ВШЕ Ярослав Кузьмінов. Останній привів цифри: «з 5 млн студентів 2,5 млн - заочники. З них як мінімум 40%, а то і 60% - це економіка і юриспруденція ». Він при цьому заявив: «... якщо є переповнення ринку не дуже хорошими економістами і юристами і воно заважає нормальним вузам продавати своїх випускників, то давайте очистимо ринок».

Втім, іншої думки дотримуються представники спільноти правознавців, вважаючи, що система заочного навчання готує більш якісних фахівців. «Студенти-заочники юридичною спеціальністю більш зацікавлені, глибше бачать і швидше підходять до вирішення практичних завдань», - впевнена віце-президент Федеральної палати адвокатів Росії Світлана Володіна. Вона пояснила, що студентам-заочникам доводиться більшу частину інформації освоювати самостійно, що краще готує їх до практики, ніж студентів денного відділення, які звикли в основному до теоретичного навчання.

«Політику, спрямовану на закриття шарашкіних контор», підтримує студентський омбудсмен Артем Хромов. Але він вважає, що пропозиція Міністерства освіти та науки може «обмежити право абітурієнтів на здобуття вищої освіти». Він послався на працюючих і іногородніх абітурієнтів.