Юрмала. У «Дзінтарі» пройде унікальний концерт «Еліна Гаранча і друзі»

Юрмала. У «Дзінтарі» пройде унікальний концерт «Еліна Гаранча і друзі»

9 липня «Дзінтарі» пройде головний оперний концерт літа - «Еліна Гаранча і друзі»

Справжні зірки сучасної оперної сцени, вони співають в одних і тих же театрах Лондона і Нью-Йорка, Відня і Парижа, Берліна і Мюнхена: краще меццо-сопрано в історії Латвії Еліна Гаранча, сопрано Ольга Перетятько і тенор Дмитро Попов. Навіть дивно, що їх перший спільний виступ відбудеться тільки зараз, в Юрмалі. Це, безсумнівно, буде одним з найбільш пам'ятних музичних подій року. Тим більше що художнім керівником традиційних літніх концертів «Еліна Гаранча і друзі» є Карел Марк Шішон. Він і диригент чудовий, і програми вміє складати як ніхто.

Для нинішнього концерту маестро вибрав твори рідкісної краси - ті самі арії, через які слухачі готові провести в театрі цілий вечір. це O mio babbino caro з «Джаннні Скіккі» Пуччіні, його ж Che gelida manina з «Богеми» і Recondita armonia з «Тоски», чудові фрагменти з опер Доніцетті, Верді, Бізе і Масканьї, а також знаменитий «Квітковий дует» Деліба. Коли Гаранча і Перетятько виконували його 14 липня 2014 року в Парижі, їм захоплено слухали мільйони телеглядачів по всьому світу і багатотисячний натовп біля Ейфелевої вежі!

Еліна Гаранча ще під час навчання в Музичній академії виконувала провідні партії в Латвійській Національній опері і виграла ряд престижних міжнародних конкурсів. Здобула світову популярність після першого ж появи на Зальцбурзькому фестивалі в 2003 році. Саме таку кар'єру кажуть - «вертикальний зліт». Прославлений лейбл Deutsche Grammophon за 10 років випустив сім сольних альбомів Еліни, причому три з них отримали головну нагороду звукозаписної індустрії Німеччини - ECHO Klassik Award. Еліна була двічі нагороджена Великим музичним призом Латвії. У 2010-му її назвали «Співачкою року» MIDEM Classical і Musical America. Нью-Йорк і Мілан, Відень і Париж, Берлін і Лондон, Мюнхен і Барселона - жодне місто не встояв її перед її божественним голосом і неймовірною сценічної привабливістю.

Ольга Перетятько-Маріотт - уродженка Санкт-Петербурга - зробила перші кроки в професії не в Маріїнському театрі, де довгі роки співав її батько, а в Німеччині. Саме там Ольга отримала і вищу освіту, і перший артистичний досвід, і перші ангажементи в таких знаменитих театрах, як Deutsche Oper Berlin, Komische Oper і Гамбурзька опера. Ставши лауреатом багатьох міжнародних конкурсів, Перетятько значно розширила географію своїх виступів і перетворилася в одну з найбільш затребуваних співачок світової сцени. Staatsoper Unter den Linden, The Metropolitan Opera, Teatro Comunale di Bologna, Opéra de Lausanne, New National Theatre Tokyo, Bayerische Staatsoper, Wiener Staatsoper навперебій пропонують Ользі головні партії. На сцену «Дзінтарі» красуня-примадонна вийде вперше.

Дмитро Попов став солістом Національної опери України перш, ніж отримав консерваторських диплом і вже в 23 роки став заслуженим артистом країни - наймолодшим в її історії. Міжнародна кар'єра цього видатного тенора розвивалася так само стрімко. Лауреатство на конкурсі Пласідо Домінго Operalia в Парижі (2007) розгорнуло перед Дмитро двері головних музичних театрів планети. Йому аплодували Королівські опери Лондона, Мадрида і Турина, Метрополітен-опера та Deutsche Oper Berlin, Маріїнський і Великий театри, Віденська і Баварська державні опери, Париж і Женева, Ліон і Гамбург ... За доброю традицією Дмитро включає в свої гастрольні маршрути і Латвію. Наші слухачі знають його як Неморіно в «Любовному напої», Принца в «Русалці», Ленського в «Євгенії Онєгіні», Герцога в «Ріголетто», Едгардо в «Лючії ді Ламмермур», Пінкертона в «Мадам Батерфляй» і Рудольфа в «Богемі ». Володар фантастично красивого голосу і великого артистичного обдарування, Дмитро - бажаний гість в будь-якому спектаклі і гала-концерті.

Карел Марк Шішон, головний диригент Deutsche Radio Philharmonie Saarbrücken Kaiserslautern і офіцер ордена Британської імперії, підкорює публіку дивовижною музикальністю і темпераментом. Маестро виступає з чудовими оркестрами, від Royal Concertgebouw Orchestra і London Symphony Orchestra до Російського Національного і токійського NHK Symphony Orchestra, його ангажують Метрополітен-опера, Віденська державна опера, Deutsche Oper Berlin, Bayerisches Staatsoper Munich, Teatro dell'Opera di Roma, Teatro Comunale di Bologna, Teatro Real Madrid і Gran Teatre del Liceu Barcelona. Нашим слухачам пощастило: кілька сезонів поспіль (2009-2012) цей талановитий англієць очолював Латвійський Національний симфонічний оркестр і подарував аудиторії безліч незабутніх художніх вражень.

Концерт «Еліна Гаранча і друзі» включений в офіційну культурну програму святкування 100-річчя проголошення Латвійської республіки.

Квитки можна придбати у всіх театральних касах та мережі Biļešu Paradīze , www.bilesuparadize.lv , А також в касах концертного залу «Дзінтарі».

Додаткова інформація на сайті організатора компанії ART FORTE .