Установка батарей своїми руками може проводитися тільки в тому випадку, коли ви точно знаєте специфіку проведення такої роботи і хоч трохи знайомі з пристроєм батарей і систем опалення. Установка опалювальних батарей у вашій оселі має свої особливості і вимагає дотримання певних етапів. Про них ми і розповімо далі.
Підготовчий етап
Установка опалювальних батарей вимагає попереднього визначення того, якого ж типу опалювальна система у вашій оселі. Це може бути система електричного опалення або ж газова система опалення.
В обох цих випадках може виникнути необхідність спорудження спеціального котла, який буде підтримувати оптимальну температуру в вашій оселі. Монтаж опалення у власному будинку буде коштувати дуже дорого і займе значну кількість часу, але при цьому ви отримаєте можливість обігріву власного житла на постійній основі.
Батареї опалення підбираються для кожного окремого житла індивідуально. Тут враховується багато чинників - площа будівлі або кімнати, кількість кімнат і т. Д. Установка батарей своїми руками пов'язана з вибором цих конструкцій. Батареї опалення можуть бути зроблені з різних матеріалів, в більшості випадків це - метал (сталь або мідь), але також можуть батареї опалення виготовлятися з металопластику або поліпропілену .
У нинішній час батареї опалення частіше представлені радіаторами, які відрізняються своєю економічністю і простотою монтажу. Потужність такого радіатора обчислюється в залежності від площі приміщення.
Як вибрати батареї опалення правильно?
Установка батарей в квартирі або власному будинку починається з вибору якісного радіатора опалення. Як не помилитися при такому виборі і обрати саме той варіант, який буде найоптимальнішим для вашої оселі?
Варто відзначити, що сучасні технології виробництва радіаторів опалення настільки вдосконалили дану конструкцію, що вона має досить великим рядом переваг. Сучасні опалювальні радіатори з'єднуються між собою стикових методом, однак таке з'єднання нині виконується за окремою особливою схемою, в якій немає місця ніпелів і прокладкам.
Така система значно збільшує термін служби радіаторів опалення. Радіатор опалення сучасного типу дозволяє досягати при нагріванні температури в 140 градусів, і при цьому система опалення буде продовжувати свою роботу без жодних збоїв. Такий радіатор за рахунок оптимальної товщини внутрішньої стінки може витримувати досить високий тиск (приблизно до 100 атмосфер). Вибір радіаторів для опалення свого житла зараз величезний.
Причому різновиди такого опалювального приладу дозволять вибрати вам найоптимальніший варіант. Так, система може працювати з наявністю в ній самих різних рідин. Це можуть бути масла або антифризи, звичайна вода або навіть пар. Радіатор опалення сучасного типу має досить високі показники потужності.
Цей прилад розділений на секції і кожна з таких секцій може виробляти до 200 ват теплової енергії. При покупці радіатора опалення дуже важливо отримати консультацію досвідченого фахівця, особливо в тому випадку, якщо ви припускаєте робити заміну труб опалення в своєму будинку або квартирі самостійно. Вартість установки батарей фахівцем залежить від площі і особливостей вашого житла.
Перед монтуванням нових опалювальних труб або радіаторів опалення необхідно провести демонтаж старої опалювальної системи. Це також може визначати підсумкову вартість установки батарей.
Правильний монтаж батарей опалення
Установка батарей в квартирі, на дачі або в приватному будинку починається після демонтажу старої опалювальної системи. Нові батареї опалення повинні бути зроблені з такого ж матеріалу, що і вся ваша опалювальна система, тоді монтування їх пройде швидко, а подальша експлуатація не буде викликати труднощів.
При з'єднанні двох різних матеріалів можна отримати в результаті багато клопоту з опаленням і якщо ви не хочете цього, то просто не міняйте матеріал батарей опалення. Наприклад, якщо у вас вся опалювальна система зроблена з металу, то не варто нові опалювальні батареї купувати з поліпропілену.
Встановлюючи нові труби опалення, не забувайте, що такі конструкції час від часу вимагають ремонту. З цієї причини не варто ховати батареї опалення під підлогу або приховувати їх за стіною з метою надання естетичного вигляду кімнаті. Адже в разі поломки такий батареї або її течі ви просто не зможете обійтися без порушення цілісності підлогового покриття або стін для її ремонту.
Це призведе до ще більших витрат на ремонт підлоги і стін. Тому найоптимальніший варіант (якщо ви хочете зберегти кімнату в естетичному оздобленні) створити так звані фальшиві стіни з гіпсокартону, за якими можна заховати труби і батареї опалення.
При самостійному монтуванні батарей опалення необхідно подбати про правильне перегині труб в певних місцях. Якщо труба повинна прийняти певний кут, її можна зігнути тільки з використанням спеціального інструменту під назвою трубогиб (це стосується пластикових труб).
Якщо ж ви хочете пластикові труби опалення зігнути методом нагрівання за допомогою високої температури, то ризикуєте значно скоротити пропускну теплову здатність цієї конструкції або ж взагалі звести цю функцію нанівець. Тоді батарея опалення просто не буде на всі 100% обігрівати приміщення та кімнати в ньому.
Також необхідно приділити при цьому монтажі увагу різьбовим з'єднанням. Без цих елементів при монтажі батарей опалення обійтися не вдасться, тому важливо знати, як правильно виконати різьбове з'єднання. Щоб різьбове з'єднання було максимально довговічним, для його створення необхідно використовувати спеціальний будівельний скотч в рулонах (він виглядає у вигляді лляного волокна).
І на останньому етапі монтажу батарей опалення необхідно створити на них спеціальний захисний шар. Для цього застосовується зачистка поверхні металевих батарей наждачним папером, а також добре знежирити за допомогою розчинника. Зачистку наждаком необхідно проводити до того часу, поки батарея не набуде легкий блиск. Правильний монтаж батарей опалення - запорука теплоти і затишку у вашому домі в будь-який час року!
Ігор Серба, член редколегії Власкор інтернет-видання "AtmBud. Будівельний вісник"
Як вибрати батареї опалення правильно?
Як не помилитися при такому виборі і обрати саме той варіант, який буде найоптимальнішим для вашої оселі?