В Одесі абітурієнти влаштували небувалий конкурс на журфак і менеджмент

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

25 липня 2013, 10:10 Переглядів: 25 липня 2013, 10:10 Переглядів:   Зараз абітурієнти здають останні іспити і проходять співбесіди

Зараз абітурієнти здають останні іспити і проходять співбесіди. Фото: І. Чиркина.

Добігає кінця вступна кампанія-2013. Зараз абітурієнти здають останні іспити і проходять співбесіди. Але в цілому картина переваг випускників вже зрозуміла.

БЮДЖЕТНИКИ. В університетах стає все менше бюджетних місць. Наприклад, в Політеху кількість бюджетних місць зменшилася з 1000 до 966 в порівнянні з минулим роком, в Університеті імені Мечникова - на 10%, а в наргоспі - на 12%. В основному стали менше набирати юристів і економістів. Зате на топові спеціальності вузи додали додаткові місця. У їх числі тепер - біоресурси і аквакультура в Екологічному (+ 20% місць в порівнянні з минулим роком) архітектура , Образотворення, будівництво в Архітектурної академії (надбавка в 10%). До слова, на одне місце претендують троє. Як і в минулі роки, популярні економісти - в наргоспі на менеджмент і туризм конкурс 3/1. Така ж конкуренція в Медині на факультеті лікувальної справи. А найбільший ажіотаж виник у двох нових факультетів журналістики - в Юракадемії і в ОНУ, де діє багато років кафедру перетворили в факультет. У першій на журналістику подали документи 300 осіб, а в другому кількості бажаючих більше майже в два рази: шестеро претендують на одне місце.

Незважаючи на збільшення держзамовлення, технічних спеціальностей абітура воліє гуманітарні. Виняток становлять лише наукоємні напрямки - в Політеху, наприклад, найбільше заявок на комп'ютерників. "У нас популярні економіка, гуманітарка і комп'ютери. Коли вибір йде між ними і механікою і інженерією, то перевагу віддають першим", - говорить Олександр Фомін. В Академії зв'язку недобір на "мережах поштового зв'язку", туди готові брати кожного. Викладачі пояснюють це невдалим поєднанням предметів тестування. "На цих спеціальностях - предмети, які хлопцям складно здавати: математику і географію", - пояснює доцент кафедри телебачення і радіомовлення академії Олена Ошаровская.

ФАВОРИТИ. За кількістю електронних заявок лідирує Університет Мечникова (16 468 заявок), Політех (13 780) і Юракадемія (9497). Далі з невеликим відривом йдуть Наргосп, Будівельна академія та Академія харчових технологій. "Робити висновки рано. Все може змінитися. Оригінали донесуть не всі. Ми очікуємо, що кількість абітурієнтів може зменшитися на 20%. Постраждають, в першу чергу, технічні спеціальності", - говорить відповідальний секретар приймальної комісії Політеху Олександр Фомін.

СКАНДАЛ. Галас навколо об'єднання Академії харчових технологій і Аграрного університету на вступну кампанію ніяк не вплинула, вважає ректор ОНАХТ Богдан Єгоров. "Ніякі чутки на наших абітурієнтів не впливають - у нас як і раніше набір на всі спеціальності. Зараз кількість заявок зрівнялося з минулим роком, але говорити про щось рано - наврочити боюся", - розповів Єгоров. А ось в Одеському державному аграрному університеті вважають, що через резонанс навколо вузу надходять, навпаки, стало більше. "Особливо збільшилася кількість бажаючих стати ветеринарами. Таких заявок стало на сотню більше в порівнянні з 2012 роком. Вся справа в тому, що в одеських вузах більше ніхто не підготує за цим напрямком", - поділився ректор Аграрного Сергій Корлюк. Однак робити висновки про те, чи відбудеться об'єднання університету і академії, поки рано, вважає Корлюк: "Весь викладацький склад виступив проти. Нас підтримують і студенти, і міськрада, але вплинути на рішення столиці ми не можемо. А Київ поки мовчить. Хоча ситуація може змінитися, коли їм заманеться ", - зауважив він і додав, що президент наклав вето на проект об'єднання, але це нічого не вирішує. Співробітники сільгосп готові відстоювати свій вуз, однак виступати відкрито вирішуються тільки студенти і лаборанти." Чим більше абітурієнтів буде, тим краще! Ніхто нас не закриє, якщо студентів буде багато. Країні потрібні аграрії. Не можуть адже все тільки кефіром харчуватися! "- запевняє лаборант інженерно-технічного факультету Аграрного університету Ірина Соловей.

ПРОБЛЕМИ З ЕЛЕКТРОННОЇ СИСТЕМОЮ. У приймальних комісіях незвична для цієї пори тиша. У коридорах можна зустріти тільки майбутніх магістрів. Відповідальний секретар приймальної комісії Політеху Олександр Фомін каже, що все завдяки електронній системі реєстрації абітурієнтів, які надсилають документи по електронній пошті. "Ми отримуємо дуже багато заявок за спеціальною розсилці. Тільки на сьогоднішній день їх більше 13 тисяч. Але хто з абітурієнтів зупиниться на нашому вузі, поки не знаємо", - говорить він. Заявку можна надіслати електронною поштою, з університетських терміналів, наприклад, як в Юридичній академії, або через спеціальний сайт - таку систему використовують майже всі вузи. Однак майбутні студенти вважають, систему потрібно вдосконалити: наприклад, деякі документи вислати електронкою не можна: "У електронної системи багато недоліків. Наприклад, я не можу переслати напрямок - довелося їхати самому. Було б набагато краще, якби можна було і звичайною поштою користуватися ", - говорить Сергій з Харкова. Крім того, вузи мають можливість таким же способом розсилати результати, але на це не вистачає рук. Та й не всі абітурієнти залишають свою адресу, виправдовуються в Академії зв'язку.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "В Одесі абітурієнти влаштували небувалий конкурс на журфак і менеджмент". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ірина Чиркина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ