Використані батарейки можна безпечно утилізувати / Фото УНІАН
Що займається виробництвом обладнання для переробки відходів компанія Piligrim Ukraine запустила інноваційний проект, який передбачає впровадження в Україні дешевої і екологічної технології по переробці використаних батарейок.
Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив менеджер проекту і представник компанії Максим Ткаченко.
Читайте також Європарламент пропонує уніфікувати підзарядки для мобільних
«В даний момент в Україні не існує жодного підприємства, яке могло б в промисловому масштабі переробляти відпрацьовані батарейки ... Наша технологія цікава тим, що відрізняється дешевизною, технологічної простотою, легкої масштабністю і мінімальним екологічним слідом», - сказав Ткаченко.
За його словами, необхідна вартість для запуску заводу на базі розробленого обладнання становить близько 280 тис. Дол. При цьому точка беззбитковості підприємства становить 10 тонн використаних батарейок в місяць, яке підприємство повинно переробляти для отримання прибутку. Разом з тим, як зазначив Ткаченко, при розрахунку цього показника не враховувався дохід, яке підприємство отримає при продажу кінцевих продуктів переробки батарейок.
Присутній на прес-конференції розробник технології, кандидат технічних наук Артем Мадатов зазначив, що перевагою даної технології є простий процес переробки батарейок при мінімальному завантаженні підприємства.
«Весь процес проходить одну стадію в одному обладнанні, що обумовлює дешевизну через простоту процесу і, відповідно, можливість отримання комерційного прибутку. Продукти, які виходять в результаті переробки, на 100% ліквідні », - зазначив Мадатов, додавши, що суттєвою проблемою в переробці батарейок на сьогоднішній день є відсутність достатньої кількості сировини для виходу на робочі потужності.
При цьому Мадатов підкреслив, що дана технологія «дозволяє комерціалізувати процес утилізації батарейок і тому не вимагає ні державних дотацій, ні жодні подібні додаткових вливань, а може існувати як самостійний бізнес».
У свою чергу, координатор всеукраїнського волонтерського проекту «Батарейки, здавайтеся!» Любов Колосовська зазначила, що в Україні на сьогоднішній день існує необхідність регулювання сфери переробки відходів з боку влади.
«В Україні повинна бути національна програма ... Держава повинна встановлювати норми. Не так, як у нас було в попередні роки, коли виділяється велика сума грошей, а реально нічого не робиться. Держава повинна не гроші виділяти, а правильно регулювати цей ринок », - зазначила Колосовська.
Читайте також Мінекології хоче продавати використані в Україні батарейки західноєвропейським компаніям
За її словами, в Україні щомісяця викидається близько 80 тонн використаних батарейок, що вкрай негативно позначається на забруднення навколишнього середовища.
«Одна використана пальчикова батарейка, потрапляючи в природу, здатна забруднити важкими металами, в середньому, 20 кв. м землі і 400 л води », - сказала Колосовська, додавши, що в Україні на даний момент проблема з утилізацією відходів полягає не у відсутності бажання громадян здавати батарейки, а у відсутності необхідної інфраструктури.
Як повідомляв УНІАН, в минулому році в Міністерстві екології та природних ресурсів України прогнозували збільшення щорічного обсягу утилізації використаних батарейок та інших елементів живлення до 3-4 млн штук.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter