В Астані посольство Бельгії організувало концерт до 200-річчя Сакса

Адольф Сакс помер в бідності, його переслідували багаторічні інтриги, судові тяжби, а саксофону намагалися відмовити в праві на існування. Адольф Сакс помер в бідності, його переслідували багаторічні інтриги, судові тяжби, а саксофону намагалися відмовити в праві на існування

Посольство Королівства Бельгія в честь 200-річчя Адольфа Сакса організувало концерт. Гостями Астани стали музиканти Стефан Мерсьє і Вінсент Брюнінкс, повідомляє Kazpravda.kz.
Ім'я цього бельгійця увічнено в назві інструмента - короля джазу - саксофона, а життя Сакса могла б стати сюжетом для кіноісторії, сповнену драматизму і, зрозуміло, музики.
Його батько був придворним музичним майстром, постачав духові інструменти для оркестрів бельгійських полків. Музикою Адольф захопився в 6 років, в 12 почав допомагати батькові, в 16 змайстрував свою першу флейту і кларнет, в 20 став керувати майстерні. Потім він відкриє фабрику духових інструментів, знайде популярність як музикант-виконавець, диригент, запатентує більше 30 винаходів, що поліпшують конструкції духових, струнних, клавішних, ударних інструментів, серед них, до речі, саксгорн, сакстромби, сакстуби ...
Але в історію Адольф (Антуан-Жозеф) Сакс увійде завдяки тому, що одного разу приставив мундштук від басового кларнета до офіклеіду, мідному духовому інструменту басового регістра, і спробував грати. Звук, знайдений Саксом, виявився дивним - витонченим (як сам інструмент), сильним, соковитим, виразним, емоційним.
Між іншим, сам винахідник дав своєму дітищу абсолютно не королівське ім'я - мундштучний офіклеід. Назвою "саксофон" ми зобов'язані композитору Берліозові. І гарне ім'я, і ​​прекрасний інструмент швидко знайшли шанувальників, в числі яких опинилися Россіні, Бізе, Штраус, Дебюссі, Глазунов ... Саксофон відразу утвердився в духовому оркестрі, потім - в оперному, симфонічному, естрадному, в джаз-бенді і був визнаний одним з символів музики ХХ століття.
Саксофон - така ж необхідна складова романтичного вечора, як троянди, свічки і шампанське. Він аристократичний і демократичний, для нього писали і пишуть кращі композитори. Саксофоністи-віртуози - музична еліта.
За тембром інструмент найбільш близький до людського голосу, а звуки саксофона - поезія, суцільна мелодія любові. Це і дозволили відчути слухачам Стефан Мерсьє (альтовий саксофон), що випустив кілька джазових альбомів по всьому світу, і Вінсент Брюнінкс (фортепіано). Звучали композиції Пола Десмонда, Шарля Азнавура, Шарля Трені, Жака Бреля, Едіт Піаф, Жака Превера ...
... Адольф Сакс помер в бідності, його переслідували багаторічні інтриги, судові тяжби, а саксофону намагалися відмовити в праві на існування. Зараз в Дінане, рідному місті Сакса, стоять пам'ятники талановитому майстру і його інструменту.
Саксофон підкорив світ, йому давно не треба нічого доводити, і ми з вдячністю кожен раз слухаємо його музичну історію - хвилюючу, суперечливу, історію страждань і любові.

Автор:

Наталя КУРПЯКОВА

5:27, 20 Грудня 2014

Підписка

Скопіювати код