Впровадження мультимедійних та інтерактивних технологій в музейний простір набирає все більшої популярності.
- Ми вирішили використовувати їх, коли проводили чергову реконструкцію музею в 2011 році, - розповідає керівник музею бойової слави гімназії №1 Волковиська Павло Ельяшевіч. - Як показав час, зробили правильний вибір.
Історія музею в гімназії бере початок в 1986 році. За роки свого існування він зазнав кілька реконструкцій. На останню був закритий в листопаді 2011-го, а постав оновленим перед відвідувачами 7 травня 2015 року. Його відкриття було приурочено до 70-річчя Великої Перемоги. Першими оцінили музейне ноу-хау ветерани. Вразило. Підтвердженням, що волковичанам вдалося створити щось незвичайне, стало третє місце в обласному та республіканському етапах Республіканського конкурсу музеїв бойової слави установ освіти в 2015 році.
Експозиція залу музею бойової слави «Волковисчіна в роки Великої Вітчизняної війни» розбита на розділи, вибудувана в хронологічному порядку. Тут застосовані сучасні засоби монтажу, демонстрації експонатів, зал обладнаний системою стереозвукового супроводу, підсвічуванням. Персоніфіковане уявлення супроводжується прекрасно підібраним звуковим оформленням.
...Приглушене світло. Школярі, перевтілившись в образи людей того часу - мирних волковичан, бійців Червоної Армії, партизанів, підпільників, - проникливо розповідають про події Великої Вітчизняної. Про роки окупації, підпільному та партизанському русі, сестрі Хатині - спаленої селі Шаулічі, визвольної операції «Багратіон», легендарному «залізному» комдива Героя Радянського Союзу генерал-майора Віктора Жолудєва, солдатів Великої Перемоги - бійців регулярної армії, партизанів і підпільників, Тиловики і всіх, хто наближав День Перемоги. Розповідь кожного супроводжує музика воєнних років. Все це дуже посилює гостроту сприйняття. Екскурсія добре організована, продумана, динамічна, проходить жваво, дохідливо і цікаво. Відвідувачі немов самі стають учасниками тих військових днів.
У фондах музею налічується 299 експонатів, з них основний фонд складають 190. Тут зберігається листування з учасниками карбишевского руху, документи часу окупації Волковиська, нагородні листи і документи бійців Червоної Армії, листування з учасниками визволення міста, а також з дружиною генерала Віктора Жолудєва Олександрою Василівною . До речі, його бюст встановлений у дворі гімназії, а піонерська дружина носить його ім'я.
Музейний фонд поповнюється. У гімназії ведеться постійна краєзнавча робота.
- Інтерес до нашого музею великий. У минулому році, наприклад, його відвідали 2700 осіб, як городян, так і гостей Волковиська, - каже помічник керівника музею Ірина Бушік. - У перспективі - створення розділів експозиції, присвячених історії Радянської Армії і Збройним Силам Республіки Білорусь.