Японська компанія TBM вже рік як виробляє «екологічну» папір з вапняку під брендом Limex, і не має наміру зупинятися на досягнутому. Про це повідомляє Bloomberg Technology .
У чому сіль?
TBM спеціалізується на випуску візитних карток, які в Японії до цих пір дуже популярні. Однак друкуються вони не на звичайному папері, а на спеціальному матеріалі Limex, виготовляють з вапняку.
Повідомляється, що такі візитки зовні практично не відрізняються від традиційних паперових карток - вони також мають глянцеву поверхню, але при цьому їх дуже складно порвати або пом'яти. Крім того, папір від TBM не вбирає воду - вона настільки міцна і водостійка, що на ній можна написати що-небудь навіть під водою.
Цікаво, що завод з виробництва Limex відкрився ще в лютому 2015 року, але першу «кам'яну» папір вдалося випустити лише минулого літа.
«Було дуже багато труднощів, - ділиться подробицями Нобуюші Ямасакі, глава ТВМ. - Завод відкрився ще в лютому 2015 року, але до минулого червня у нас не виходило виготовити жодної візитки, а весь цей час потрібно було платити за сировину, електрику, виплачувати зарплати. Коли ж ми вперше зуміли зробити візитку, з якої не стиралася фарба при торканні, всі були здивовані ».
Нобуюші Ямасакі власною персоною.
Крім візиток, TBM також займеться виробництвом ресторанних меню - буквально на днях компанія уклала відповідний контракт з місцевою мережею суші-ресторанів.
Крім цього, в майбутньому Ямасакі намір випускати на основі Limex одноразовий посуд і різного роду харчові упаковки - водостійкість матеріалу тут буде дуже доречним.
Втім, на думку Ямасакі, головна перевага його продукту полягає навіть не стільки в зносостійкості, скільки в екологічності технології. Як відомо, для виготовлення однієї тонни звичайного паперу потрібно зрубати щонайменше 20 дерев, а також витратити близько 100 тонн води. Разом з тим, виробництво Limex не потребує ні в воді, ні в деревині.
Повідомляється, що для виготовлення однієї тонни Limex потрібно близько тонни вапняку, а також 200 кг поліолефіну (по суті, поліетилену ), Джерела яких «практично невичерпні». До того ж, вапняна папір менш дорога у виробництві, ніж деревна, і легше піддається утилізації.
Таким чином, робить висновок Ямасакі, вже в найближчому майбутньому популяризація Limex дозволить істотно скоротити інтенсивність вирубки лісів, а також «зіграє важливу роль в тих регіонах, де є проблема нестачі води». Особливу важливість, на думку підприємця, технологія набуде через 10 років, коли світовий попит на папір, за підрахунками аналітиків, подвоїться.
фінансові аспекти
В даний час в TBM працює близько 80 співробітників, в цьому році компанія очікує отримати 1 млрд ієн доходу. Кінцева мета Ямасакі - до середини 2030-х років перетворити своє підприємство в компанію, яка приносить 1 трильйон ієн в рік.
Більш того, в майбутньому підприємець має намір відкрити «сотні заводів» в регіонах, багатих вапняком, на кшталт Марокко і Каліфорнії.
«Я б хотів закінчити свою підприємницьку кар'єру, залишивши після себе компанію, яка проіснує ще сотні років», - заявив Ямасакі.
Наостанок зазначимо, що не всі експерти поділяють захоплені слова Ямасакі. Так, на думку Ясухіро Накада, аналітика Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities, популяризація Limex, навпаки, тільки зашкодить екології.
«Виробництво паперу з деревної стружки передбачає висадку дерев, тому я не знаю, наскільки привабливим буде Limex з точки зору екології», - вважає експерт.
джерела: hightech.fm , Bloomberg Technology
У чому сіль?У чому сіль?