6 червня 2018 року минуло 219 років від Дня народження Олександра Сергійовича Пушкіна. НГУ відзначив цю подію пушкінські читаннями. У внутрішньому дворі нового корпусу університету зібралися школярі, студенти та викладачі, щоб послухати виступи Музичного клубу НГУ і почитати вірші великого російського поета.
- Сьогодні дуже пам'ятний для Росії день - День народження Олександра Сергійовича Пушкіна. Чим далі в майбутнє, тим ясніше, що Пушкін - це геніальний російський поет, і насправді з віком це починаєш розуміти все більше і більше. Якщо говорити про особисте, то в молодості моїми улюбленими поетами були Маяковський і Єсенін і залишаються ними зараз, але значення Пушкіна розумієш все чіткіше. І, звичайно, дуже здорово, що у всій Росії, та й не тільки в Росії, відзначається День народження Олександра Сергійовича. Я вас всіх вітаю з цією чудовою подією, - привітав присутніх ректор НГУ Михайло Федорук.
Незважаючи на те, що зараз в НГУ проходять захисту дипломів, згадати вірші великого російського поета прийшли не тільки студенти і школярі, а й викладачі та декани факультетів. По черзі всі бажаючі читали уривки з роману «Євгеній Онєгін», за що отримували квіти, листівки та печиво з зображенням Пушкіна. До слова, картину, яка стала символом «Днів Пушкіна в НГУ» цього року, написав випускник НГУ Олег Шелудяков . Олег відомий художник - у нього багато персональних виставок в Росії і Європі. А пряники з зображенням великого російського поета другий рік поспіль надає мережа кав'ярень «Kuzina».
- Пушкін - це герой російської культури. Він взагалі приніс все повітря поезії в російську культуру. Важливі навіть не стільки самі його вірші. Якщо говорити строго, багато хто з них вже застаріли або застарівають, не буває нічого вічного в літературі. Важливо інше - Пушкін через поезію створив повітря літературної мови, яким ми зараз дихаємо, яким ми пишемо і яким ми спілкуємося. І ми навіть вже і забули, що це створено великим поетом, - розповів директор Інституту філології СО РАН Ігор Силантьєв.
Пушкінські читання об'єднали людей різного віку і професій. Вірші читали всі: школярі і люди старшого покоління, філологи та математики.
- Я побачила оголошення і вирішила взяти участь в цьому заході, - розповіла вчитель географії з православної гімназії Ксенія Степанова. - Тато з дитинства читав мені Пушкіна, з тих пір я його і люблю. Люблю Пушкіна, люблю «Євгенія Онєгіна» і можу похвалитися, що знаю перші півтори глави напам'ять.
На цьому Дні Пушкіна в НГУ не закінчуються. Кафедра історії, культури і мистецтв ГІ НГУ за підтримки ЦВВР НГУ проводить цикл заходів, присвячених великому російському поету.
Всіх бажаючих запрошують на серію міні-лекцій викладачів НГУ в Музеї історії НГУ (ауд. 2420):
- 6 червня (ср) 17.00 - «А. С. Пушкін і російська література »- д. Філол. н. Ю. І. Шатин;
- 7 червня (чт) 11.00 - «Казки Пушкіна в музиці і живопису» - к. Філол. н. Н. Ю. Бартош, лекція супроводжується прослуховуванням уривків з музичних творів у виконанні М. А. Тимофєєвої;
- 7 червня (чт) 17.00 - «Вода, камінь і петербурзький міф в творах Пушкіна» - к. Філол. н. Д. В. Долгушин;
- 8 червня (пт) 11.00 - «Пушкінські образи в кіно і мультиплікації» - к. Філол. н. М. С. Берендеева, лекція супроводжується переглядом фрагментів з різних фільмів і мультфільмів за творами А. С. Пушкіна.
З 6 по 8 червня в Музеї історії НГУ також працюватиме виставка ілюстрацій до творів А. С. Пушкіна.