В джазі тільки дівчата

  1. В джазі тільки дівчата Америка, двадцяті роки. Сухий закон, підпільні питні заклади, гангстери,...
  2. В джазі тільки дівчата

В джазі тільки дівчата

Америка, двадцяті роки Америка, двадцяті роки. Сухий закон, підпільні питні заклади, гангстери, виробники спиртного, азартні ігри, джаз і блондинки. Втім, блондинки збереглися й донині, а джаз значно зіпсувався. Двоє музикантів - саксофоніст Джо (Тоні Кертіс) і контрабасист Джері (Джек Леммон) - щовечора грають в оркестрі, який виступає в підпільному закладі відомого гангстера Спетса Коломбо на прізвисько Білі Гетри (Джордж Рафт). Заклад влаштовано досить хитро: зверху розташовується чинне похоронне бюро, а в підвалі - безчинства шинок, в якому віскі ллється рікою, танцівниці задирають ніжки вище голови, а оркестр наярює так, що може навіть мертвого підняти з могили.

Втім, незважаючи на те що цей заклад дарує людям радість і насолоду, поліцейські не дуже схвалюють підвальний бізнес Коломбо Втім, незважаючи на те що цей заклад дарує людям радість і насолоду, поліцейські не дуже схвалюють підвальний бізнес Коломбо. Похоронне бюро - питань немає, справа ця богоугодна і корисне. А ось підвал - немає, це поліція ніяк схвалити не може, тому що, по-перше, ніжки танцівниць злегка повненькі, а по-друге, ні держава, ні поліція з кожної проданої чашки віскі не отримують ні цента. Так, і крім того, алкоголь адже взагалі заборонений! Він завдає непоправної шкоди здоров'ю, особливо якщо його вживати з кавових чашок, попереджає поліція.

Однак самостійно поліцейські ніколи б не знайшли підвальчик Коломбо - аж надто добре він замаскований Однак самостійно поліцейські ніколи б не знайшли підвальчик Коломбо - аж надто добре він замаскований. Але у Коломбо в певних високих гангстерських колах був недоброзичливець на ім'я Чарлі Зубочистка, і цей недоброзичливець шепнув слівце поліції прямо на вушко. Вушко негайно повернулася в потрібному напрямку і спорядив ОПОН (загін поліції особливого призначення) на захоплення закладу містера Білі Гетри.

Ось так і вийшло, що наші музиканти відразу позбулися роботи Ось так і вийшло, що наші музиканти відразу позбулися роботи. А тут ще у Джо народилася геніальна, як йому спочатку здалося, думка: продати пальто і на виручені гроші зіграти на скачках, так що через пару годин холодна зима на східному узбережжі повернулася до них своїм колючим сніжним боком в повний зріст ... Але біда не приходить одна! Зовсім випадково Джо і Джеррі стали свідками розправи Коломбо Білі Гетри з Чарлі Зубочисткою, в результаті чого залишатися в Чикаго їм тепер смертельно небезпечно, тому що люди Коломбо женуться за ними з "свинцевим душем" в руках, щоб влаштувати музикантам цей душ по повній програмі: гангстери не залишають свідків, у них це просто не прийнято - ознака поганого тону.

Джо терміново шукає шляхи втекти з міста, і, здавалося б, приятелям підвертається удача: в джаз Красуні Сью, який їде виступати до Флориди, потрібні якраз саксофон і контрабас - проте з'ясовується, що в джазі - тільки дівчата Джо терміново шукає шляхи втекти з міста, і, здавалося б, приятелям підвертається удача: в джаз Красуні Сью, який їде виступати до Флориди, потрібні якраз саксофон і контрабас - проте з'ясовується, що в джазі - тільки дівчата! Це жіночий оркестр! Але Флорида! Тепло! Південь! Далеко від Чикаго! І як раз - саксофон і контрабас! Такий шанс не можна втрачати, вирішують Джо і Джері, після чого терміново дістають жіночий одяг, голять ноги і ... Перетворюються в Джозефіну і Джералдін, саксофон і контрабас. Джозефіна - висока і струнка дама, корчаться з себе консерваторка, а Джералдіна - метка контрабасістка, яка тут же забула своє спочатку придумане ім'я і стала представлятися Дафной.

Але, як з'ясувалося, на цьому пригоди парочки не закінчилися Але, як з'ясувалося, на цьому пригоди парочки не закінчилися. Тому що, по-перше, Джозефіна - тобто Джо - закохалася в Душку (Мерилін Монро), співачку оркестру Красуні Сью. Але Душка хоче вийти заміж за мільйонера, а у Джо за душею - тільки жіночий парик і саксофон. По-друге, в Дафну - тобто Джеррі ... ні, саме в Дафну - закохався флоридский мільйонер Осгуд Філдінг-третій (Джо Браун), який володіє дивною манерою сміятися, але дуже цінує в жінках м'язисті ікри. По-третє, за дивним збігом обставин, Коломбо і його підручні громила приїхали в той же готель на щорічну зустріч бандитів всіх мастей, яку збирає відомий італійський мафіозі на прізвисько Маленький Бонапарт (Неемайя Персофф).

Так що небезпека загрожує абсолютно всім! Джо боїться, що Душка не полюбить його, раз він не мільйонер і взагалі - жінка, Джеррі тривожиться, що Філдінг полюбить його, тому що він - жінка, і обидва музиканта повинні турбуватися за своє життя, тому що вже Коломбо-то їх маскарад НЕ обдурить ...

***

Вкрай рідко бувають фільми, які витримують нікого і нічого не щадить перевірку часом Вкрай рідко бувають фільми, які витримують нікого і нічого не щадить перевірку часом. "У джазі тільки дівчата" - один з дуже нечисленних прикладів картин, які чудово виглядають і через майже п'ятдесят років з дня створення. Це абсолютно дивовижна комедія - легка, динамічна, неймовірно дотепна, - яка виглядає на одному диханні від початку і до кінця, причому її тягне переглядати знову і знову, навіть якщо знаєш її напам'ять.

Величний красень Тоні Кертіс, вибуховий і приголомшливо привабливий Джек Леммон, ідол епохи Мерилін Монро, Джо Браун з його неповторним сміхом і фразою: У всіх свої недоліки - це щось фантастичне Величний красень Тоні Кертіс, вибуховий і приголомшливо привабливий Джек Леммон, ідол епохи Мерилін Монро, Джо Браун з його неповторним сміхом і фразою: "У всіх свої недоліки" - це щось фантастичне. Причому особливо приємно те, що гумор в цій комедії - м'який, іронічний і розумний. Немає ніяких голих дуп і туалетних мотивів, настільки модних в сучасних комедіях. "У джазі тільки дівчата" - чиста комедія положень, причому всі ситуації, в які потрапляють персонажі фільму, чудово придумані і блискуче зіграні.

Між іншим, фільм не випадково був знятий чорно-білим, хоча в ті роки кольорове кіно вже давно існувало, та й Мерилін Монро була пов'язана контрактом, за яким вона повинна була зніматися тільки в кольорових фільмах Між іншим, фільм не випадково був знятий чорно-білим, хоча в ті роки кольорове кіно вже давно існувало, та й Мерилін Монро була пов'язана контрактом, за яким вона повинна була зніматися тільки в кольорових фільмах. Режисер Біллі Уайлдер робив кілька спроб на кольорову плівку, але там, як він говорив потім в інтерв'ю, особи Кертіса і Леммона на тлі жіночих суконь виглядали якимись зеленими, і Біллі порахував, що фільм все ж краще робити чорно-білим. Втім, воно й не дивно: кольорова плівка в ті часи була досить поганої якості, тому зеленуваті особи - це ще не найстрашніше, що могло статися з персонажами.

Зніматися в чорно-білому варіанті Уайлдер Мерілін Монро умовив, але він тоді навіть і уявити не міг, у що виллється присутність Монро в картині Зніматися в чорно-білому варіанті Уайлдер Мерілін Монро умовив, але він тоді навіть і уявити не міг, у що виллється присутність Монро в картині. Красуня Мерилін вже тоді була сексуальним символом, від якого диміли тонни целулоїду плівки і вуха сотень тисяч глядачів-чоловіків в задушливих залах кінотеатрів, проте завчити більше пари слів тексту вона була не в змозі. Крім того, на момент зйомок фільму Монро була вагітна, тому її досить округлі форми мають цілком природну причину.

Як з нею намучилися Уайлдер і знімальна група - не передати! Досить сказати, що рівно 47 разів Мерилін вимовила: "Душка, це я" замість: "Це я, Душка", причому після тридцятого дубля Уайлдер не витримав і написав цю коротку фразу на картонці, щоб Монро її просто прочитала. Не допомогло. Спрацювало тільки через 16 дублів.

В іншій сцені, коли Душку кидає мільйонер, вона входить в номер музикантів і повинна запитати: Де бурбон В іншій сцені, коли Душку кидає "мільйонер", вона входить в номер музикантів і повинна запитати: "Де бурбон?" Монро вимовляла що завгодно, крім цієї фрази. Звучали варіанти: "Де віскі?", "Де пляшка?", "Де бонбон?", "Де моветон?", І тоді Уайлдер знову написав текст на картонці, яку повісили на стіні серед інших картонок з підказками. Але тоді Мерилін стала плутати, на який саме картонці написана потрібна фраза, після чого Уайлдер написав цю фразу відразу на всіх картонах.

Загалом, роль Монро будувалася на картонці Загалом, роль Монро будувалася на картонці. Це добре помітно в деяких епізодах - наприклад, коли Душка (взагалі в оригіналі вона була Сахарок, а не Душка) розмовляє по телефону з "тим, хто кидає" її Джо - прекрасно видно, як вона водить туди-сюди очима по рядках, читаючи свої репліки.

Уайлдер сумував і говорив сам собі, що вже краще б він, як планувалося з самого початку, запросив на роль Душечки Мітці Гейнор, однак життя показало, що з Монро він мучився не дарма. Ця роль стала найкращою в її акторській кар'єрі, і Мерилін створила вельми яскравий образ в цьому фільмі. Навіть з бонбон і моветоном ...

Цікавий також процес підбору інших акторів до цього фільму Цікавий також процес підбору інших акторів до цього фільму. Спочатку Уайлдер хотів, щоб роль Джеррі-Дафни зіграв сам Френк Сінатра. Але Синатра відмовився, після чого роль Джо і Джері запропонували Бобу Хоупу і Денні Кею. Яким чином Уайлдер все-таки зупинився на Кертісе і Леммон - історія замовчує, але залишається тільки подякувати Господу за те, що Дафна - це Леммон. Тому що Кертіс - воно все зрозуміло, красень і все таке, але що витворяє Леммон в цьому фільмі - я вважаю, що це просто вищий акторський клас. У багатьох комедіях актори гру замінюють кривляння - гримасами, безглуздими виразами обличчя, але Леммон - абсолютно не такий. Справжня гра, вибухи емоцій, експресія ...

У сцені, коли Леммон-Дафна є додому з маракасами після ночі з танго, глядачі на попередніх переглядах так реготали, що, крім перших слів Дафни і Джозефіни, більше нічого не було чутно У сцені, коли Леммон-Дафна є додому з маракасами після ночі з танго, глядачі на попередніх переглядах так реготали, що, крім перших слів Дафни і Джозефіни, більше нічого не було чутно. Тоді Уайлдер спеціально перезняв цю сцену, додавши танцювальні па з маракасами у Дафни - тільки для того, щоб зробити паузи між репліками, і це повинно було допомогти глядачам встигнути відсміялися.

Кертису під час зйомок довелося витримати під сотню дублів поцілунків з Душечкою, і легенда свідчить, що Тоні після зйомок скаржився: Це все одно що цілуватися з Гітлером Кертису під час зйомок довелося витримати під сотню дублів поцілунків з Душечкою, і легенда свідчить, що Тоні після зйомок скаржився: "Це все одно що цілуватися з Гітлером". Чому він так сказав - толком ніхто не знає, а через багато років, коли йому ставили це питання, Кертіс гнівно відповідав, що нічого подібного він не говорив і що з Мерилін його пов'язували виключно ніжні почуття.

До речі, в оригіналі фальцет Джозефіни і Дафни - це зовсім не голосу Кертіса і Леммона. "Жіночі голоси" їх персонажів зображували інші актори - Пол Фріс і Ентоні Перкінс. А ось в російській дубляжі, який був зроблений сто років тому і тому дуже високої якості, - одні й ті ж актори озвучують чоловічі і жіночі варіанти Кертіса і Леммона ...

Пора резюмувати Пора резюмувати. Власне, головне вже було сказано - це одна з кращих комедій всіх часів і народів, якщо не найкраща. Якщо ви з якихось причин її чомусь не подивилися - зробіть це обов'язково, і ви будете вражені, наскільки фільм, знятий майже п'ятдесят років тому, до цих пір не просто відмінно виглядає, але і легко затикає за пояс масу сучасних комедій. Це справжнісінький шедевр. На сайті IMDB зі мною згодні - фільм в рейтингу знаходиться в першій п'ятдесятку серед кращих фільмів всіх часів .

***

***

В джазі тільки дівчата

Америка, двадцяті роки Америка, двадцяті роки. Сухий закон, підпільні питні заклади, гангстери, виробники спиртного, азартні ігри, джаз і блондинки. Втім, блондинки збереглися й донині, а джаз значно зіпсувався. Двоє музикантів - саксофоніст Джо (Тоні Кертіс) і контрабасист Джері (Джек Леммон) - щовечора грають в оркестрі, який виступає в підпільному закладі відомого гангстера Спетса Коломбо на прізвисько Білі Гетри (Джордж Рафт). Заклад влаштовано досить хитро: зверху розташовується чинне похоронне бюро, а в підвалі - безчинства шинок, в якому віскі ллється рікою, танцівниці задирають ніжки вище голови, а оркестр наярює так, що може навіть мертвого підняти з могили.

Втім, незважаючи на те що цей заклад дарує людям радість і насолоду, поліцейські не дуже схвалюють підвальний бізнес Коломбо Втім, незважаючи на те що цей заклад дарує людям радість і насолоду, поліцейські не дуже схвалюють підвальний бізнес Коломбо. Похоронне бюро - питань немає, справа ця богоугодна і корисне. А ось підвал - немає, це поліція ніяк схвалити не може, тому що, по-перше, ніжки танцівниць злегка повненькі, а по-друге, ні держава, ні поліція з кожної проданої чашки віскі не отримують ні цента. Так, і крім того, алкоголь адже взагалі заборонений! Він завдає непоправної шкоди здоров'ю, особливо якщо його вживати з кавових чашок, попереджає поліція.

Однак самостійно поліцейські ніколи б не знайшли підвальчик Коломбо - аж надто добре він замаскований Однак самостійно поліцейські ніколи б не знайшли підвальчик Коломбо - аж надто добре він замаскований. Але у Коломбо в певних високих гангстерських колах був недоброзичливець на ім'я Чарлі Зубочистка, і цей недоброзичливець шепнув слівце поліції прямо на вушко. Вушко негайно повернулася в потрібному напрямку і спорядив ОПОН (загін поліції особливого призначення) на захоплення закладу містера Білі Гетри.

Ось так і вийшло, що наші музиканти відразу позбулися роботи Ось так і вийшло, що наші музиканти відразу позбулися роботи. А тут ще у Джо народилася геніальна, як йому спочатку здалося, думка: продати пальто і на виручені гроші зіграти на скачках, так що через пару годин холодна зима на східному узбережжі повернулася до них своїм колючим сніжним боком в повний зріст ... Але біда не приходить одна! Зовсім випадково Джо і Джеррі стали свідками розправи Коломбо Білі Гетри з Чарлі Зубочисткою, в результаті чого залишатися в Чикаго їм тепер смертельно небезпечно, тому що люди Коломбо женуться за ними з "свинцевим душем" в руках, щоб влаштувати музикантам цей душ по повній програмі: гангстери не залишають свідків, у них це просто не прийнято - ознака поганого тону.

Джо терміново шукає шляхи втекти з міста, і, здавалося б, приятелям підвертається удача: в джаз Красуні Сью, який їде виступати до Флориди, потрібні якраз саксофон і контрабас - проте з'ясовується, що в джазі - тільки дівчата Джо терміново шукає шляхи втекти з міста, і, здавалося б, приятелям підвертається удача: в джаз Красуні Сью, який їде виступати до Флориди, потрібні якраз саксофон і контрабас - проте з'ясовується, що в джазі - тільки дівчата! Це жіночий оркестр! Але Флорида! Тепло! Південь! Далеко від Чикаго! І як раз - саксофон і контрабас! Такий шанс не можна втрачати, вирішують Джо і Джері, після чого терміново дістають жіночий одяг, голять ноги і ... Перетворюються в Джозефіну і Джералдін, саксофон і контрабас. Джозефіна - висока і струнка дама, корчаться з себе консерваторка, а Джералдіна - метка контрабасістка, яка тут же забула своє спочатку придумане ім'я і стала представлятися Дафной.

Але, як з'ясувалося, на цьому пригоди парочки не закінчилися Але, як з'ясувалося, на цьому пригоди парочки не закінчилися. Тому що, по-перше, Джозефіна - тобто Джо - закохалася в Душку (Мерилін Монро), співачку оркестру Красуні Сью. Але Душка хоче вийти заміж за мільйонера, а у Джо за душею - тільки жіночий парик і саксофон. По-друге, в Дафну - тобто Джеррі ... ні, саме в Дафну - закохався флоридский мільйонер Осгуд Філдінг-третій (Джо Браун), який володіє дивною манерою сміятися, але дуже цінує в жінках м'язисті ікри. По-третє, за дивним збігом обставин, Коломбо і його підручні громила приїхали в той же готель на щорічну зустріч бандитів всіх мастей, яку збирає відомий італійський мафіозі на прізвисько Маленький Бонапарт (Неемайя Персофф).

Так що небезпека загрожує абсолютно всім! Джо боїться, що Душка не полюбить його, раз він не мільйонер і взагалі - жінка, Джеррі тривожиться, що Філдінг полюбить його, тому що він - жінка, і обидва музиканта повинні турбуватися за своє життя, тому що вже Коломбо-то їх маскарад НЕ обдурить ...

***

Вкрай рідко бувають фільми, які витримують нікого і нічого не щадить перевірку часом Вкрай рідко бувають фільми, які витримують нікого і нічого не щадить перевірку часом. "У джазі тільки дівчата" - один з дуже нечисленних прикладів картин, які чудово виглядають і через майже п'ятдесят років з дня створення. Це абсолютно дивовижна комедія - легка, динамічна, неймовірно дотепна, - яка виглядає на одному диханні від початку і до кінця, причому її тягне переглядати знову і знову, навіть якщо знаєш її напам'ять.

Величний красень Тоні Кертіс, вибуховий і приголомшливо привабливий Джек Леммон, ідол епохи Мерилін Монро, Джо Браун з його неповторним сміхом і фразою: У всіх свої недоліки - це щось фантастичне Величний красень Тоні Кертіс, вибуховий і приголомшливо привабливий Джек Леммон, ідол епохи Мерилін Монро, Джо Браун з його неповторним сміхом і фразою: "У всіх свої недоліки" - це щось фантастичне. Причому особливо приємно те, що гумор в цій комедії - м'який, іронічний і розумний. Немає ніяких голих дуп і туалетних мотивів, настільки модних в сучасних комедіях. "У джазі тільки дівчата" - чиста комедія положень, причому всі ситуації, в які потрапляють персонажі фільму, чудово придумані і блискуче зіграні.

Між іншим, фільм не випадково був знятий чорно-білим, хоча в ті роки кольорове кіно вже давно існувало, та й Мерилін Монро була пов'язана контрактом, за яким вона повинна була зніматися тільки в кольорових фільмах Між іншим, фільм не випадково був знятий чорно-білим, хоча в ті роки кольорове кіно вже давно існувало, та й Мерилін Монро була пов'язана контрактом, за яким вона повинна була зніматися тільки в кольорових фільмах. Режисер Біллі Уайлдер робив кілька спроб на кольорову плівку, але там, як він говорив потім в інтерв'ю, особи Кертіса і Леммона на тлі жіночих суконь виглядали якимись зеленими, і Біллі порахував, що фільм все ж краще робити чорно-білим. Втім, воно й не дивно: кольорова плівка в ті часи була досить поганої якості, тому зеленуваті особи - це ще не найстрашніше, що могло статися з персонажами.

Зніматися в чорно-білому варіанті Уайлдер Мерілін Монро умовив, але він тоді навіть і уявити не міг, у що виллється присутність Монро в картині Зніматися в чорно-білому варіанті Уайлдер Мерілін Монро умовив, але він тоді навіть і уявити не міг, у що виллється присутність Монро в картині. Красуня Мерилін вже тоді була сексуальним символом, від якого диміли тонни целулоїду плівки і вуха сотень тисяч глядачів-чоловіків в задушливих залах кінотеатрів, проте завчити більше пари слів тексту вона була не в змозі. Крім того, на момент зйомок фільму Монро була вагітна, тому її досить округлі форми мають цілком природну причину.

Як з нею намучилися Уайлдер і знімальна група - не передати! Досить сказати, що рівно 47 разів Мерилін вимовила: "Душка, це я" замість: "Це я, Душка", причому після тридцятого дубля Уайлдер не витримав і написав цю коротку фразу на картонці, щоб Монро її просто прочитала. Не допомогло. Спрацювало тільки через 16 дублів.

В іншій сцені, коли Душку кидає мільйонер, вона входить в номер музикантів і повинна запитати: Де бурбон В іншій сцені, коли Душку кидає "мільйонер", вона входить в номер музикантів і повинна запитати: "Де бурбон?" Монро вимовляла що завгодно, крім цієї фрази. Звучали варіанти: "Де віскі?", "Де пляшка?", "Де бонбон?", "Де моветон?", І тоді Уайлдер знову написав текст на картонці, яку повісили на стіні серед інших картонок з підказками. Але тоді Мерилін стала плутати, на який саме картонці написана потрібна фраза, після чого Уайлдер написав цю фразу відразу на всіх картонах.

Загалом, роль Монро будувалася на картонці Загалом, роль Монро будувалася на картонці. Це добре помітно в деяких епізодах - наприклад, коли Душка (взагалі в оригіналі вона була Сахарок, а не Душка) розмовляє по телефону з "тим, хто кидає" її Джо - прекрасно видно, як вона водить туди-сюди очима по рядках, читаючи свої репліки.

Уайлдер сумував і говорив сам собі, що вже краще б він, як планувалося з самого початку, запросив на роль Душечки Мітці Гейнор, однак життя показало, що з Монро він мучився не дарма. Ця роль стала найкращою в її акторській кар'єрі, і Мерилін створила вельми яскравий образ в цьому фільмі. Навіть з бонбон і моветоном ...

Цікавий також процес підбору інших акторів до цього фільму Цікавий також процес підбору інших акторів до цього фільму. Спочатку Уайлдер хотів, щоб роль Джеррі-Дафни зіграв сам Френк Сінатра. Але Синатра відмовився, після чого роль Джо і Джері запропонували Бобу Хоупу і Денні Кею. Яким чином Уайлдер все-таки зупинився на Кертісе і Леммон - історія замовчує, але залишається тільки подякувати Господу за те, що Дафна - це Леммон. Тому що Кертіс - воно все зрозуміло, красень і все таке, але що витворяє Леммон в цьому фільмі - я вважаю, що це просто вищий акторський клас. У багатьох комедіях актори гру замінюють кривляння - гримасами, безглуздими виразами обличчя, але Леммон - абсолютно не такий. Справжня гра, вибухи емоцій, експресія ...

У сцені, коли Леммон-Дафна є додому з маракасами після ночі з танго, глядачі на попередніх переглядах так реготали, що, крім перших слів Дафни і Джозефіни, більше нічого не було чутно У сцені, коли Леммон-Дафна є додому з маракасами після ночі з танго, глядачі на попередніх переглядах так реготали, що, крім перших слів Дафни і Джозефіни, більше нічого не було чутно. Тоді Уайлдер спеціально перезняв цю сцену, додавши танцювальні па з маракасами у Дафни - тільки для того, щоб зробити паузи між репліками, і це повинно було допомогти глядачам встигнути відсміялися.

Кертису під час зйомок довелося витримати під сотню дублів поцілунків з Душечкою, і легенда свідчить, що Тоні після зйомок скаржився: Це все одно що цілуватися з Гітлером Кертису під час зйомок довелося витримати під сотню дублів поцілунків з Душечкою, і легенда свідчить, що Тоні після зйомок скаржився: "Це все одно що цілуватися з Гітлером". Чому він так сказав - толком ніхто не знає, а через багато років, коли йому ставили це питання, Кертіс гнівно відповідав, що нічого подібного він не говорив і що з Мерилін його пов'язували виключно ніжні почуття.

До речі, в оригіналі фальцет Джозефіни і Дафни - це зовсім не голосу Кертіса і Леммона. "Жіночі голоси" їх персонажів зображували інші актори - Пол Фріс і Ентоні Перкінс. А ось в російській дубляжі, який був зроблений сто років тому і тому дуже високої якості, - одні й ті ж актори озвучують чоловічі і жіночі варіанти Кертіса і Леммона ...

Пора резюмувати Пора резюмувати. Власне, головне вже було сказано - це одна з кращих комедій всіх часів і народів, якщо не найкраща. Якщо ви з якихось причин її чомусь не подивилися - зробіть це обов'язково, і ви будете вражені, наскільки фільм, знятий майже п'ятдесят років тому, до цих пір не просто відмінно виглядає, але і легко затикає за пояс масу сучасних комедій. Це справжнісінький шедевр. На сайті IMDB зі мною згодні - фільм в рейтингу знаходиться в першій п'ятдесятку серед кращих фільмів всіх часів .

***

***

В джазі тільки дівчата

Америка, двадцяті роки Америка, двадцяті роки. Сухий закон, підпільні питні заклади, гангстери, виробники спиртного, азартні ігри, джаз і блондинки. Втім, блондинки збереглися й донині, а джаз значно зіпсувався. Двоє музикантів - саксофоніст Джо (Тоні Кертіс) і контрабасист Джері (Джек Леммон) - щовечора грають в оркестрі, який виступає в підпільному закладі відомого гангстера Спетса Коломбо на прізвисько Білі Гетри (Джордж Рафт). Заклад влаштовано досить хитро: зверху розташовується чинне похоронне бюро, а в підвалі - безчинства шинок, в якому віскі ллється рікою, танцівниці задирають ніжки вище голови, а оркестр наярює так, що може навіть мертвого підняти з могили.

Втім, незважаючи на те що цей заклад дарує людям радість і насолоду, поліцейські не дуже схвалюють підвальний бізнес Коломбо Втім, незважаючи на те що цей заклад дарує людям радість і насолоду, поліцейські не дуже схвалюють підвальний бізнес Коломбо. Похоронне бюро - питань немає, справа ця богоугодна і корисне. А ось підвал - немає, це поліція ніяк схвалити не може, тому що, по-перше, ніжки танцівниць злегка повненькі, а по-друге, ні держава, ні поліція з кожної проданої чашки віскі не отримують ні цента. Так, і крім того, алкоголь адже взагалі заборонений! Він завдає непоправної шкоди здоров'ю, особливо якщо його вживати з кавових чашок, попереджає поліція.

Однак самостійно поліцейські ніколи б не знайшли підвальчик Коломбо - аж надто добре він замаскований Однак самостійно поліцейські ніколи б не знайшли підвальчик Коломбо - аж надто добре він замаскований. Але у Коломбо в певних високих гангстерських колах був недоброзичливець на ім'я Чарлі Зубочистка, і цей недоброзичливець шепнув слівце поліції прямо на вушко. Вушко негайно повернулася в потрібному напрямку і спорядив ОПОН (загін поліції особливого призначення) на захоплення закладу містера Білі Гетри.

Ось так і вийшло, що наші музиканти відразу позбулися роботи Ось так і вийшло, що наші музиканти відразу позбулися роботи. А тут ще у Джо народилася геніальна, як йому спочатку здалося, думка: продати пальто і на виручені гроші зіграти на скачках, так що через пару годин холодна зима на східному узбережжі повернулася до них своїм колючим сніжним боком в повний зріст ... Але біда не приходить одна! Зовсім випадково Джо і Джеррі стали свідками розправи Коломбо Білі Гетри з Чарлі Зубочисткою, в результаті чого залишатися в Чикаго їм тепер смертельно небезпечно, тому що люди Коломбо женуться за ними з "свинцевим душем" в руках, щоб влаштувати музикантам цей душ по повній програмі: гангстери не залишають свідків, у них це просто не прийнято - ознака поганого тону.

Джо терміново шукає шляхи втекти з міста, і, здавалося б, приятелям підвертається удача: в джаз Красуні Сью, який їде виступати до Флориди, потрібні якраз саксофон і контрабас - проте з'ясовується, що в джазі - тільки дівчата Джо терміново шукає шляхи втекти з міста, і, здавалося б, приятелям підвертається удача: в джаз Красуні Сью, який їде виступати до Флориди, потрібні якраз саксофон і контрабас - проте з'ясовується, що в джазі - тільки дівчата! Це жіночий оркестр! Але Флорида! Тепло! Південь! Далеко від Чикаго! І як раз - саксофон і контрабас! Такий шанс не можна втрачати, вирішують Джо і Джері, після чого терміново дістають жіночий одяг, голять ноги і ... Перетворюються в Джозефіну і Джералдін, саксофон і контрабас. Джозефіна - висока і струнка дама, корчаться з себе консерваторка, а Джералдіна - метка контрабасістка, яка тут же забула своє спочатку придумане ім'я і стала представлятися Дафной.

Але, як з'ясувалося, на цьому пригоди парочки не закінчилися Але, як з'ясувалося, на цьому пригоди парочки не закінчилися. Тому що, по-перше, Джозефіна - тобто Джо - закохалася в Душку (Мерилін Монро), співачку оркестру Красуні Сью. Але Душка хоче вийти заміж за мільйонера, а у Джо за душею - тільки жіночий парик і саксофон. По-друге, в Дафну - тобто Джеррі ... ні, саме в Дафну - закохався флоридский мільйонер Осгуд Філдінг-третій (Джо Браун), який володіє дивною манерою сміятися, але дуже цінує в жінках м'язисті ікри. По-третє, за дивним збігом обставин, Коломбо і його підручні громила приїхали в той же готель на щорічну зустріч бандитів всіх мастей, яку збирає відомий італійський мафіозі на прізвисько Маленький Бонапарт (Неемайя Персофф).

Так що небезпека загрожує абсолютно всім! Джо боїться, що Душка не полюбить його, раз він не мільйонер і взагалі - жінка, Джеррі тривожиться, що Філдінг полюбить його, тому що він - жінка, і обидва музиканта повинні турбуватися за своє життя, тому що вже Коломбо-то їх маскарад НЕ обдурить ...

***

Вкрай рідко бувають фільми, які витримують нікого і нічого не щадить перевірку часом Вкрай рідко бувають фільми, які витримують нікого і нічого не щадить перевірку часом. "У джазі тільки дівчата" - один з дуже нечисленних прикладів картин, які чудово виглядають і через майже п'ятдесят років з дня створення. Це абсолютно дивовижна комедія - легка, динамічна, неймовірно дотепна, - яка виглядає на одному диханні від початку і до кінця, причому її тягне переглядати знову і знову, навіть якщо знаєш її напам'ять.

Величний красень Тоні Кертіс, вибуховий і приголомшливо привабливий Джек Леммон, ідол епохи Мерилін Монро, Джо Браун з його неповторним сміхом і фразою: У всіх свої недоліки - це щось фантастичне Величний красень Тоні Кертіс, вибуховий і приголомшливо привабливий Джек Леммон, ідол епохи Мерилін Монро, Джо Браун з його неповторним сміхом і фразою: "У всіх свої недоліки" - це щось фантастичне. Причому особливо приємно те, що гумор в цій комедії - м'який, іронічний і розумний. Немає ніяких голих дуп і туалетних мотивів, настільки модних в сучасних комедіях. "У джазі тільки дівчата" - чиста комедія положень, причому всі ситуації, в які потрапляють персонажі фільму, чудово придумані і блискуче зіграні.

Між іншим, фільм не випадково був знятий чорно-білим, хоча в ті роки кольорове кіно вже давно існувало, та й Мерилін Монро була пов'язана контрактом, за яким вона повинна була зніматися тільки в кольорових фільмах Між іншим, фільм не випадково був знятий чорно-білим, хоча в ті роки кольорове кіно вже давно існувало, та й Мерилін Монро була пов'язана контрактом, за яким вона повинна була зніматися тільки в кольорових фільмах. Режисер Біллі Уайлдер робив кілька спроб на кольорову плівку, але там, як він говорив потім в інтерв'ю, особи Кертіса і Леммона на тлі жіночих суконь виглядали якимись зеленими, і Біллі порахував, що фільм все ж краще робити чорно-білим. Втім, воно й не дивно: кольорова плівка в ті часи була досить поганої якості, тому зеленуваті особи - це ще не найстрашніше, що могло статися з персонажами.

Зніматися в чорно-білому варіанті Уайлдер Мерілін Монро умовив, але він тоді навіть і уявити не міг, у що виллється присутність Монро в картині Зніматися в чорно-білому варіанті Уайлдер Мерілін Монро умовив, але він тоді навіть і уявити не міг, у що виллється присутність Монро в картині. Красуня Мерилін вже тоді була сексуальним символом, від якого диміли тонни целулоїду плівки і вуха сотень тисяч глядачів-чоловіків в задушливих залах кінотеатрів, проте завчити більше пари слів тексту вона була не в змозі. Крім того, на момент зйомок фільму Монро була вагітна, тому її досить округлі форми мають цілком природну причину.

Як з нею намучилися Уайлдер і знімальна група - не передати! Досить сказати, що рівно 47 разів Мерилін вимовила: "Душка, це я" замість: "Це я, Душка", причому після тридцятого дубля Уайлдер не витримав і написав цю коротку фразу на картонці, щоб Монро її просто прочитала. Не допомогло. Спрацювало тільки через 16 дублів.

В іншій сцені, коли Душку кидає мільйонер, вона входить в номер музикантів і повинна запитати: Де бурбон В іншій сцені, коли Душку кидає "мільйонер", вона входить в номер музикантів і повинна запитати: "Де бурбон?" Монро вимовляла що завгодно, крім цієї фрази. Звучали варіанти: "Де віскі?", "Де пляшка?", "Де бонбон?", "Де моветон?", І тоді Уайлдер знову написав текст на картонці, яку повісили на стіні серед інших картонок з підказками. Але тоді Мерилін стала плутати, на який саме картонці написана потрібна фраза, після чого Уайлдер написав цю фразу відразу на всіх картонах.

Загалом, роль Монро будувалася на картонці Загалом, роль Монро будувалася на картонці. Це добре помітно в деяких епізодах - наприклад, коли Душка (взагалі в оригіналі вона була Сахарок, а не Душка) розмовляє по телефону з "тим, хто кидає" її Джо - прекрасно видно, як вона водить туди-сюди очима по рядках, читаючи свої репліки.

Уайлдер сумував і говорив сам собі, що вже краще б він, як планувалося з самого початку, запросив на роль Душечки Мітці Гейнор, однак життя показало, що з Монро він мучився не дарма. Ця роль стала найкращою в її акторській кар'єрі, і Мерилін створила вельми яскравий образ в цьому фільмі. Навіть з бонбон і моветоном ...

Цікавий також процес підбору інших акторів до цього фільму Цікавий також процес підбору інших акторів до цього фільму. Спочатку Уайлдер хотів, щоб роль Джеррі-Дафни зіграв сам Френк Сінатра. Але Синатра відмовився, після чого роль Джо і Джері запропонували Бобу Хоупу і Денні Кею. Яким чином Уайлдер все-таки зупинився на Кертісе і Леммон - історія замовчує, але залишається тільки подякувати Господу за те, що Дафна - це Леммон. Тому що Кертіс - воно все зрозуміло, красень і все таке, але що витворяє Леммон в цьому фільмі - я вважаю, що це просто вищий акторський клас. У багатьох комедіях актори гру замінюють кривляння - гримасами, безглуздими виразами обличчя, але Леммон - абсолютно не такий. Справжня гра, вибухи емоцій, експресія ...

У сцені, коли Леммон-Дафна є додому з маракасами після ночі з танго, глядачі на попередніх переглядах так реготали, що, крім перших слів Дафни і Джозефіни, більше нічого не було чутно У сцені, коли Леммон-Дафна є додому з маракасами після ночі з танго, глядачі на попередніх переглядах так реготали, що, крім перших слів Дафни і Джозефіни, більше нічого не було чутно. Тоді Уайлдер спеціально перезняв цю сцену, додавши танцювальні па з маракасами у Дафни - тільки для того, щоб зробити паузи між репліками, і це повинно було допомогти глядачам встигнути відсміялися.

Кертису під час зйомок довелося витримати під сотню дублів поцілунків з Душечкою, і легенда свідчить, що Тоні після зйомок скаржився: Це все одно що цілуватися з Гітлером Кертису під час зйомок довелося витримати під сотню дублів поцілунків з Душечкою, і легенда свідчить, що Тоні після зйомок скаржився: "Це все одно що цілуватися з Гітлером". Чому він так сказав - толком ніхто не знає, а через багато років, коли йому ставили це питання, Кертіс гнівно відповідав, що нічого подібного він не говорив і що з Мерилін його пов'язували виключно ніжні почуття.

До речі, в оригіналі фальцет Джозефіни і Дафни - це зовсім не голосу Кертіса і Леммона. "Жіночі голоси" їх персонажів зображували інші актори - Пол Фріс і Ентоні Перкінс. А ось в російській дубляжі, який був зроблений сто років тому і тому дуже високої якості, - одні й ті ж актори озвучують чоловічі і жіночі варіанти Кертіса і Леммона ...

Пора резюмувати Пора резюмувати. Власне, головне вже було сказано - це одна з кращих комедій всіх часів і народів, якщо не найкраща. Якщо ви з якихось причин її чомусь не подивилися - зробіть це обов'язково, і ви будете вражені, наскільки фільм, знятий майже п'ятдесят років тому, до цих пір не просто відмінно виглядає, але і легко затикає за пояс масу сучасних комедій. Це справжнісінький шедевр. На сайті IMDB зі мною згодні - фільм в рейтингу знаходиться в першій п'ятдесятку серед кращих фільмів всіх часів .

***

***

В іншій сцені, коли Душку кидає "мільйонер", вона входить в номер музикантів і повинна запитати: "Де бурбон?
Звучали варіанти: "Де віскі?
Де пляшка?
Де бонбон?
Де моветон?
В іншій сцені, коли Душку кидає "мільйонер", вона входить в номер музикантів і повинна запитати: "Де бурбон?
Звучали варіанти: "Де віскі?
Де пляшка?
Де бонбон?
Де моветон?