Нардепи знизили податкове навантаження на ювелірний бізнес. EtCetera розбирався, чи варто українцям очікувати зниження цін на прикраси.
ФАКТ. 23 листопада 2018 року Верховна Рада схвалила законопроект №9260 , Що вносить зміни до Податкового кодексу. Він передбачає зниження податкової ставки для компаній, що займаються виробництвом ювелірних виробів.
ЩО ЗМІНИТЬСЯ? Сьогодні з виробників ювелірних прикрас на користь Пенсійного фонду авансом стягують 10% від вартості дорогоцінного металу. Податок відраховується під час таврування вироби. При цьому не враховується, вдалося продати прикрасу чи ні. З 2019 року аванс відраховуватися не буде, а податок в розмірі 2% необхідно буде сплачувати при продажу прикраси або наданні послуги з його виготовлення.
ЦІНИ впадуть? У зв'язку зі зниженням податкового навантаження справедливо очікувати падіння цін на прикраси в 2019 році на 6-8%. До того ж і ціни на дорогоцінні метали падають. Тільки в 2018 році загальне падіння склало 15%: золото втратило в ціні більше 200 доларів за тройську унцію (31,1 грама), а срібло подешевшало з 17 до 14 доларів.
За словами директора Львівського державного ювелірного заводу Івана Гаврилишина, падіння цін на світових ринках вже опустило вартість української ювелірки на 2-5%. Наприклад, золоту обручку сьогодні можна купити за 1,7-2,5 тис. Гривень. Однак експерт вважає, що подальшого зниження цін може і не бути, тому що податкові бонуси може «з'їсти» зростаючий курс долара і зростання цін на сировину.
Засновник ювелірного гіпермаркету Zlato.ua Святослав Амелін також вважає, що ціни на ювелірні вироби практично не зміняться. Продавців лякає нестабільність національної валюти. Через це, впевнений експерт, ювеліри не стануть скидати ціни більш ніж на 5-10%.
ПОПИТ Є. Святослав Амелін впевнений, що нестабільність забезпечує попит на ювелірні прикраси, оскільки багато українців досі вважають їх хорошою інвестицією.
Зниження купівельної спроможності вже призвело до зростання популярності срібла. У 2002 році в структурі продажів українських ювелірів було 38% срібла, а в 2018 році - вже 70%. Амелін зазначає, що мода на громіздкі золоті прикраси пройшла. Сьогодні українці якщо і купують золото, то віддають перевагу легким виробам з вмістом жовтого металу до 2 грам.
Попит на дорогі дорогоцінні камені в Україні теж впав. У 2017 році імпорт алмазів в нашу країну скоротився більш ніж в 3 рази.
На думку ювелірів, непомірні податки і криза 2014-2015 років вплинули на скорочення кількості виробників ювелірних виробів в Україні. З 2014 по 2016 рік їх кількість скоротилася на 40%. У свою чергу, зниження податків може дати галузі шанс на відродження.
За матеріалами: UBR
Висловити своє враження
ЩО ЗМІНИТЬСЯ?ЦІНИ впадуть?