В Інтернеті опублікували відео унікальної природи Східного Казахстану

1 Июля 2017 2:21 1365 1 Июля 2017 2:21 1365   АСТАНА

АСТАНА. КАЗИНФОРМ - Житель міста Шім'ї Східно-Казахстанської області Андрій Щетинін на своїй сторінці в Facebook опублікував приголомшливе відео багатої природи Східного Казахстану - Алтаю, передає кореспондент МІА «Казінформ».

«Природа Східного Казахстану. Поїздка по ВКО. Червень 2017 », - підписав відео Андрій Щетинін.
Нагадаємо, взимку він опублікував відео снігових тунелів села Прирічне Східно-Казахстанської області.

Східно-Казахстанська область має величезний туристичний потенціал - природа регіону по-своєму унікальна і різноманітна.

Гірські вершини Алтаю, озеро з найбільш прозорою в республіці водою Маркаколь, цілющий Алаколь, хребти Тарбагатая і Джунгарского Алатау, найбільша річка в Казахстані - Іртиш, стрічковий сосновий бір. В регіоні знаходиться велика кількість санаторіїв, проводиться пантолеченіе.

Історія краю багата визначними подіями, видатні особистості - уродженці ВКО: Абай, Шакар, Мухтар Ауезов, Амре Кашаубаев, Каюмов Мухамедханов, Бібігуль Толегенова, Роза Римбаева, Роллан Сейсенбаев, Толеген Мухамеджанов, Самат Смаков.
Знайдено знамениті Берельскій кургани, так звана Долина царів, Урджарского принцеса, пам'ятники кимакского періоду і т.д. Печера Конир Аулие, заповнена водою, в Чінгістау, в якій за легендою похований потрясатель Всесвіту Чингісхан.

Семипалатинськ був місцем заслання неблагонадійних людей, політичних в'язнів. Тут знаходилися політичні засланці, прогресивні люди Росії, які внесли великий вклад у вивчення і дослідження краю - Ф. М. Достоєвський, Е. П.Міхаеліс, Н.Я. Коншин, Н.І.Долгополов і багато інших.

В Семипалатинську побували знамениті мандрівники: Джордж Кеннан, П.П.Семенов - Тянь-Шанський, П.С. Паллас і інші, які залишили цікаві описи побаченого.

З іменами відомих купецьких родин Плещеєвих, Степановим, Мусін пов'язана не тільки благодійна діяльність, але і заснована в середині XIX століття перша в Казахстані друкарня. На початку ХХ століття був створений перший в Казахстані Центр стандартизації та метрології. Однією з перших в Казахстані в місті з'явилася пожежна частина.

В кінці XIX- початку XX століть Семипалатинськ був адміністративний, політичний, економічний і культурний центр, де зосереджувалася передова інтелігенція казахського народу. Поступово місто Семипалатинськ стає центром національно-демократичного руху казахської інтелігенції «Алаш», 100-річчя якого отмечаестя в цьому році. Тут підняли прапор свободи і незалежності лідери партії «Алаш Орда» Аліхан Бокейханов, Ахмет Байтурсинов, Міржакип Дулатов, Жусіпбек Аймаутов. Активними учасниками руху були вихідці зі Східного Казахстану Райимжан Марсеков, Халел Габбасов, Манани Турганбаєв. На згадку про цю залишилися пам'ятники архітектури, історичні документи.

Але, на жаль, інфраструктура і сервіс залишають бажати кращого. За програмою «Нурли жол» ведеться реконструкція автодороги республіканського значення, що з'єднує Астану з Усть-Каменогорськ. Яким ВКО Даніал Ахметов контролює питання ремонту доріг в регіоні.

Крім того, благоустрій узбережжя озера Алаколь знаходиться у місцевої влади на особливому контролі . На розвиток туристичного кластера в районі озера Алаколь в цьому році виділено близько 2 млрд тенге.

Буквально на днях Прем'єр-Міністр РК Бакитжан ​​Сагінтаев нагадав Даніалом Ахметову, що у Алаколь великий туристичний потенціал.
Унікальна природа і яскрава історія Східного Казахстану заслуговують на увагу не тільки жителів республіки, а й зарубіжних гостей. Для цього необхідно розвивати туризм в регіоні.