В Алтайському краї триває робота з ранньої профорієнтації школярів з обмеженими можливостями здоров'я

22 березня 2018 р 12:05

У 2017 році Алтайський край увійшов до числа переможців конкурсного відбору ефективних практик предпрофессиональное підготовки дітей-інвалідів та дітей з обмеженими можливостями здоров'я суб'єктів Російської Федерації, організованого Фондом підтримки дітей, які перебувають у важкій життєвій ситуації. Завдяки цьому за два роки в реалізації комплексу заходів «Перші кроки в майбутнє» візьмуть участь 11 крайових загальноосвітніх організацій для учнів, вихованців з обмеженими можливостями здоров'я та Алтайський крайовий центр психолого-педагогічної та медико-соціальної допомоги, повідомляє Міністерство освіти і науки регіону .

На базі шести загальноосвітніх організацій для учнів, вихованців з розумовою відсталістю організована передпрофесійна підготовка учнів 7 - 9 класів у напрямку «Меблеве справу». У цих школах на кошти гранту встановлені форматно-розкрійні верстати, які дозволяють хлопцям освоювати технологію і навички з виготовлення корпусних меблів, обробці різних матеріалів.

Алтайський крайовий центр психолого-педагогічної та медико-соціальної допомоги придбав апаратно-програмний комплекс для дітей зі зниженим слухом, методики автоматизованої експрес-профорієнтації «Орієнтир» і мережеві версії профорієнтаційної системи «Профі II» і «Профі III» для професійної діагностики учнів 9 - 11 класів з інвалідністю та обмеженими можливостями здоров'я.

У 2018 року роботу в цьому напрямку продовжать. Так, центр психолого-педагогічної та медико-соціальної допомоги запровадить дистанційну додаткову общеразвивающую програму «Старт в професію», спрямовану на формування особистісних якостей, необхідних для ефективної професійної діяльності дітей-інвалідів. На базі крайових загальноосвітніх організацій для учнів, вихованців з обмеженими можливостями здоров'я створять навчальні майстерні за напрямами «Медичне справу: масаж», «Програмування», «Робототехніка». Це дозволить організувати професійну орієнтацію хлопців, зробити їх більш конкурентоспроможними при вступі до професійні освітні організації.

На забезпечення установ системи освіти додатковим обладнанням по професійній підготовці дітей-інвалідів та дітей з обмеженими можливостями здоров'я за час проекту спрямують близько п'яти мільйонів рублів.

Цей комплекс заходів відповідає положенням про проведенні ранньої профорієнтація школярів , Озвученим в Посланні Президента Російської Федерації Федеральних Зборів в березні 2018 року.


22 березня 2018 р 12:05   У 2017 році Алтайський край увійшов до числа переможців конкурсного відбору ефективних практик предпрофессиональное підготовки дітей-інвалідів та дітей з обмеженими можливостями здоров'я суб'єктів Російської Федерації, організованого Фондом підтримки дітей, які перебувають у важкій життєвій ситуації

Посилання по темі:

Впровадження «Агроінтеграціі» дозволить сформувати в Алтайському краї систему безперервної освіти на новій технологічній платформі

Губернатор Олександр Карлін: Алтайський край готовий до вирішення завдань в галузі освіти, поставлених у Посланні Президента Росії